Vyhodili ho i s Koubkem. Teď se Šimurka do Slavie vrací

Luděk Mádl Luděk Mádl
18. 6. 2014 16:25
Ve Slavii už se skládá realizační tým, kouč Beránek se domluvil s asistenty Křečkem a Šimurkou
Juraj Šimurka už ve Slavii jako kouč brankářů působil. Musel odejít kvůli Kornějevovi
Juraj Šimurka už ve Slavii jako kouč brankářů působil. Musel odejít kvůli Kornějevovi | Foto: ČTK

Praha - Jsou to čtyři měsíce, co si Juraj Šimurka musel ve Slavii sbalit věci a odejít, podobně jako hlavní kouč Miroslav Koubek.

Teď se vrací, opět do pozice trenéra brankářů. Společně s Alešem Křečkem budou dělat Miroslavu Beránkovi asistenty v nově se rodícím realizačním týmu Slavie. Oznámil to oficiální klubový web.

Personální změny, které ve Slavii nečekaně proběhly po druhém jarním kole, inicioval tehdy Igor Kornějev, zástupce potenciálního ruského investora. Spotovní ředitel Karol Kisel to tehdy prezentoval tak, že fungují společně jako jeden tým. A přivedli nizozemského kouče Alexe Pastoora, jemuž se o brankáře staral Oldřich Pařízek. S vysvětlením, že se domluví vlámsky.

Tenhle experiment nevyšel, Slavia z ligy div nesestoupila a Kornějev už v Edenu není.

Karol Kisel ano, ale Šimurku, který už pracoval i předtím v realizačním týmu Michala Petrouše, vítá v těchto dnech zpět.

Vyhlédnutý Jugas jedná s Brnem

Slavia zahájí přípravu odjezdem na soustředění, nakonec nikoli do Blšan, ale do Nového Města na Moravě. V kádru už nejsou brankáři Čontofalský s Černým, Bortel, Čonka, Lička, odejde patrně i Ritchie, hostování skončilo Smejkalovi.

Z rodinných důvodů se zatím do přípravy nezapojili kapverdský obránce Fernando Neves a francouzský záložník Damien Boudjemaa. Zdravotní problémy trápí Tomáše Mičolu, Pavla Vyhnala a kapitána Karla Pitáka

Co se týče vyhlédnutých posil, spekulovalo se mimo jiné o 22letém obránci Jakubu Jugasovi z Příbrami. Ten je ale podle webu jeho agenta Ondreje Chovance těsně před dohodou s Brnem.

Aleš Křeček už dělal Beránkovi asistenta v Brně, roli hlavního kouče si pak vyzkoušel u české "19", ve Varnsdorfu, v Ružomberku či ve Zlíně.

Juraj Šimurka je bývalým úspěšným gólmanem Slavie. Trenérsky působil v Žilině, na Xaverově, v Hradci Králové a Krči, po boku Karla Jarolíma sbíral zkušenosti také v arabském světě.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Provozovatel Zásilkovny koupil komunitní službu Zavezu

Skupina Packeta, která vlastní logisticko-technologickou firmu Zásilkovna a další společnosti zajišťující služby výdejních míst a logistiky, získala 100procentní podíl v komunitní kurýrní službě Zavezu.cz. Cenu firma nesdělila.

Služba Zavezu.cz funguje od roku 2016 a loni měla tržby 346 milionů korun. Propojuje lidi, kteří někam jedou, s těmi, kteří potřebují něco převézt. Využívají ji desítky tisíc lidí. "Zavezu je etablovaná a úspěšná služba, která má obrovský potenciál. Mezi našimi byznysy existuje řada synergií, které nám pomohou k dalšímu růstu. Jsem moc ráda, že v týmu zůstává zakladatel Zavezu David Pertl, se kterým budeme projekt dále rozvíjet," uvedla spolumajitelka Zásilkovny Simona Kijonková.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hrad prohrál část sporu o majetkové přiznání Mynáře. Musí říct, zda ho kancléř odevzdal

Organizace Právo ve veřejném zájmu částečně uspěla ve sporu s prezidentskou kanceláří, po které se 4,5 roku domáhala informací o majetkovém přiznání kancléře Vratislava Mynáře. Soud pravomocně rozhodl o tom, že kanceláří musí organizaci poskytnout potvrzení o tom, kdy Mynář oznámení za rok 2013 odevzdal. Kancelář to odmítala s tím, že kancléř předal přiznání řediteli kanceláře jako soukromé osobě, nikoliv jako úředníkovi.

Organizace Právo ve veřejném zájmu podala správní žalobu poté, co od prezidentské kanceláře nezískala požadované údaje na základě zákona o svobodném přístupu k informacím. Domáhala se samotného majetkového přiznání a také sdělení, zda a kdy ho Mynář podal. Tuto informaci prezidentská kancelář podle soudu spolku poskytnout měla. Soudy však dříve daly zapravdu Hradu v tom, že prezidentská kancelář neměla povinnost přiznání zveřejňovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy