Neapol ztratila vítězství nad AS Řím v 88. minutě

28. 4. 2012 23:15
Fotbalisté Neapole otočili zápas na hřišti AS Řím, vinou branky inkasované dvě minuty před koncem ale přišli o výhru.
Marek Hamšík (SSC Neapol) v zápase s AS Řím
Marek Hamšík (SSC Neapol) v zápase s AS Řím | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Neapole otočili zápas na hřišti AS Řím, vinou branky inkasované dvě minuty před koncem ale přišli o výhru. V italské lize se i přesto po remíze 2:2 posunuli na třetí místo o skóre před Lazio.

Svěřence trenéra Luise Enriqueho dostal do vedení brazilský záložník Marquinho čtyři minuty před pauzou, tři minuty po ní však povedenou střelou po rohovém kopu srovnal Juan Zúňiga.

Skóre otočil Edinson Cavani, který využil chybu v rozehrávce soupeře. Když už ale jihoitalský tým pomalu slavil zisk důležitých tří bodů v boji o postup do předkola Ligy mistrů, srovnal dvě minuty před závěrečným hvizdem Fabio Simplício.

V sicilském derby remizovalo Palermo s Catanií 1:1. Hosty poslal do vedení zblízka bývalý obránce Juventusu Nicola Legrottaglie, dvě minuty po poločase ale vyrovnal kapitán Palerma Fabrizio Miccoli.

Chievo, na jehož lavičce zůstal nevyužit záložník Kamil Vacek, remizovalo bez branek s Cagliari.

1. Juventus Turín 34 20 14 0 58:18 74
2. AC Milán 34 21 8 5 64:27 71
3. Neapol 35 14 13 8 62:43 55
4. Lazio Řím 34 16 7 11 50:43 55
5. Udine 34 14 10 10 45:35 52
6. Inter Milán 34 15 7 12 50:46 52
7. AS Řím 35 15 6 14 55:50 51
8. Catania 35 11 14 10 45:47 47