Rosický nahrál na gól, ale Arsenal ztratil body

Reuters Sport Reuters, Sport
28. 4. 2012 20:51
Tomáš Rosický byl u jediného gólu svého týmu, který ovšem ztratil důležité body v Premier League
Tomáš Rosický po zápase Arsenalu v Lize mistrů
Tomáš Rosický po zápase Arsenalu v Lize mistrů | Foto: Reuters

Stoke City - Záložník Tomáš Rosický pomohl gólovou přihrávkou Arsenalu k remíze 1:1 se Stoke. Jeho tým i přes třetí bodovou ztrátu za sebou unikl na třetím místě anglické fotbalové ligy na čtyři body Newcastlu, který utrpěl drtivou porážku 0:4 na hřišti zachraňujícího se Wiganu.

Český reprezentační kapitán si zasekl v 15. minutě na kraji pokutového území míč a u vzdálenější tyče svým centrem přesně našel nejlepšího střelce ligy Robina van Persieho, který dal 28. gól v soutěži. "Kanonýři" tím však jen vyrovnali na konečných 1:1, protože brankáře Szczesného o šest minut předtím překonal hlavou dlouhán Crouch.

Konec jedné éry. Guardiola prý oznámí, že v Barce končí
Kolaps Barcelony. Guardiola: Tohle prostě není náš rok

Arsenal i přes ztrátu navýšil svůj náskok před Newcastlem. Jeho šance na sedmou výhru v řadě v duelu s Wiganem pohřbily dvě branky Mosese mezi 13. a 15. minutou a další dva góly ještě do poločasové přestávky. Wigan se ve vyrovnaném boji o setrvání v Premier League vzdálil sestupovému 18. místu na tři body.

Nejrychlejší gól v lize od 2006

Po přestřelce Manchesteru United s Evertonem z minulého víkendu nabídl i dnešní program anglické ligy remízu 4:4. Vedení 3:0 a 4:1 promrhala doma Swansea proti beznadějně poslednímu Wolverhamptonu. Do vedení 1:0 se přitom v líbivém duelu Velšané dostali už ve 22. vteřině, kdy dal Andrea Orlandi nejrychlejší gól anglické ligy od roku 2006.

Liverpool díky hattricku Luise Suáreze zdolal Norwich 3:0. Výborný výkon uruguayského útočníka vygradoval jeho poslední brankou, při níž Suárez takřka z poloviny hřiště přeloboval brankáře Johna Ruddyho.

Anglická fotbalová liga - 36. kolo:
    Everton - Fulham 4:0 (7. z pen. a 40. Jelavič, 16. Fellaini, 60. Cahill), Stoke - Arsenal 1:1 (9. Crouch - 15. Van Persie), Sunderland - Bolton 2:2 (36. Bendtner, 55. McClean - 26. a 70. Davies), Swansea - Wolverhampton 4:4 (1. Orlandi, 4. Allen, 15. Dyer, 31. Graham - 33. a 69. Jarvis, 28. Fletcher, 54. Edwards), West Bromwich - Aston Villa 0:0, Wigan - Newcastle 4:0 (13. a 15. Moses, 36. Maloney, 45.+2 Di Santo), Norwich - Liverpool 0:3 (24., 28. a 82. Suárez).

1. Manchester United 35 26 5 4 86:32 83
2. Manchester City 35 25 5 5 87:27 80
3. Arsenal 36 20 6 10 68:44 66
4. Newcastle 35 18 8 9 53:46 62
5. Tottenham 34 17 8 9 57:39 59
6. Chelsea 34 16 10 8 56:38 58
7. Everton 35 14 9 12 46:38 51
8. Liverpool 35 13 10 12 43:37 49