Návrat legendy. Šmicer potvrdil, že přijal Šimáněho nabídku a vrací se do Slavie

Luděk Mádl Luděk Mádl
17. 9. 2015 17:40
Slavný bývalý hráč klubu Vladimír Šmicer by se měl stát členem statutárního orgánu fotbalové Slavie. Informoval o tom Jaroslav Tvrdík, strůjce vstupu čínského spoluvlastníka do klubu, na svém účtu na Twitteru. Zprávu už potvrdil i sám Vladimír Šmicer
Vladimír Šmicer se podle Jaroslava Tvrdíka vrací do Edenu jako nový člen vedení Slavie
Vladimír Šmicer se podle Jaroslava Tvrdíka vrací do Edenu jako nový člen vedení Slavie | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Vladimír Šmicer chystá svůj další návrat do Slavie. Podle Jaroslava Tvrdíka by se měl stát členem jejího statutárního orgánu. Informaci už  potvrdil i Vladimír Šmicer.

"Ano, vracím se do Slavie. Dostal jsem nabídku od pana Šimáněho a přijal jsem ji," napsal Šmicer v SMS zprávě reportérovi Aktuálně.cz.

Působit by měl ve statutárních orgánech klubu, který nyní vlastní čínská skupina CEFC a zmíněný český podnikatel Jiří Šimáně.

Návrat číslo tři

Poprvé se Vladimír Šmicer vracel v roce 2007. Slavnou kariéru, ověnčenou blýskavými trofejemi a starty za Lens, Liverpool a Bordaux, uzavřel ve Slavii, ve které dokázal navázat na titul ze sezony 1995/96 ziskem dalších dvou mistrovských trofejí.

Druhý návrat na jaře 2014 už byl trochu slabší, Šmicer působil po boku Alexe Pastoora jako asistent.

Nyní by se měl stát podle všeho členem představenstva klubu, nebo jeho dozorčí rady. Vyplývá to alespoň z tweetu Jaroslava Tvrdíka: "Slavia má dalšího nového člena statutárního orgánu. Po domluvě s Jiřím Šimáněm slávistická legenda Vladimír Šmicer. Nádhera."

Kdo je muž, který informaci vypustil do světa? Obchodník a politik Jaroslav Tvrdík, který v minulosti působil mimo jiné i jako ministr obrany, zprostředkovával obchody, které v Česku před několika dny uzavírala čínská investiční společnost CEFC, a to včetně nákupu akciového podílu ve Slavii.

Klub začali rychle oddlužovat

Číňani drží takřka 60 procent akcií klubu, český miliardář Jiří Šimáně pak takřka 40 procent, zbytek drží drobní akcionáři.

Okamžitě se pustili do oddlužování klubu, který v éře jejich předchůdce Aleše Řebíčka sužoval problém s insolvenčním řízením (více o oddlužování a insolvenčním soudu zde a zde).

Dalším novým mužem, který bude působit ve vedení klubu je někdejší novinář Tomáš Syrovátka, kterého si jako svého zástupce pro tento účel zvolil čínský spolumajitel, tedy skupina CEFC.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy