Návrat legendy. Šmicer potvrdil, že přijal Šimáněho nabídku a vrací se do Slavie

Luděk Mádl Luděk Mádl
17. 9. 2015 17:40
Slavný bývalý hráč klubu Vladimír Šmicer by se měl stát členem statutárního orgánu fotbalové Slavie. Informoval o tom Jaroslav Tvrdík, strůjce vstupu čínského spoluvlastníka do klubu, na svém účtu na Twitteru. Zprávu už potvrdil i sám Vladimír Šmicer
Vladimír Šmicer se podle Jaroslava Tvrdíka vrací do Edenu jako nový člen vedení Slavie
Vladimír Šmicer se podle Jaroslava Tvrdíka vrací do Edenu jako nový člen vedení Slavie | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Vladimír Šmicer chystá svůj další návrat do Slavie. Podle Jaroslava Tvrdíka by se měl stát členem jejího statutárního orgánu. Informaci už  potvrdil i Vladimír Šmicer.

"Ano, vracím se do Slavie. Dostal jsem nabídku od pana Šimáněho a přijal jsem ji," napsal Šmicer v SMS zprávě reportérovi Aktuálně.cz.

Působit by měl ve statutárních orgánech klubu, který nyní vlastní čínská skupina CEFC a zmíněný český podnikatel Jiří Šimáně.

Návrat číslo tři

Poprvé se Vladimír Šmicer vracel v roce 2007. Slavnou kariéru, ověnčenou blýskavými trofejemi a starty za Lens, Liverpool a Bordaux, uzavřel ve Slavii, ve které dokázal navázat na titul ze sezony 1995/96 ziskem dalších dvou mistrovských trofejí.

Druhý návrat na jaře 2014 už byl trochu slabší, Šmicer působil po boku Alexe Pastoora jako asistent.

Nyní by se měl stát podle všeho členem představenstva klubu, nebo jeho dozorčí rady. Vyplývá to alespoň z tweetu Jaroslava Tvrdíka: "Slavia má dalšího nového člena statutárního orgánu. Po domluvě s Jiřím Šimáněm slávistická legenda Vladimír Šmicer. Nádhera."

Kdo je muž, který informaci vypustil do světa? Obchodník a politik Jaroslav Tvrdík, který v minulosti působil mimo jiné i jako ministr obrany, zprostředkovával obchody, které v Česku před několika dny uzavírala čínská investiční společnost CEFC, a to včetně nákupu akciového podílu ve Slavii.

Klub začali rychle oddlužovat

Číňani drží takřka 60 procent akcií klubu, český miliardář Jiří Šimáně pak takřka 40 procent, zbytek drží drobní akcionáři.

Okamžitě se pustili do oddlužování klubu, který v éře jejich předchůdce Aleše Řebíčka sužoval problém s insolvenčním řízením (více o oddlužování a insolvenčním soudu zde a zde).

Dalším novým mužem, který bude působit ve vedení klubu je někdejší novinář Tomáš Syrovátka, kterého si jako svého zástupce pro tento účel zvolil čínský spolumajitel, tedy skupina CEFC.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Zdražení energií dopadlo na lidi na přístrojích, rada pro ně žádá příspěvek

Prudký růst cen energií výrazně dopadl na lidi se zdravotními obtížemi a handicapem, kteří se neobejdou bez podpory přístrojů s vyšší spotřebou elektřiny. Výdaje se jim tak zvedly víc než ostatním. Týká se to více než 10 tisíc lidí. Řekl to předseda Národní rady osob se zdravotním postižením (NRZP) Václav Krása. Například dýchací přístroj podle údajů rady denně používá na 6000 osob. Další handicapovaní používají různé ventilátory či jiné aparáty s vyšší spotřebou.

"Dýchací přístroje mají příkon kolem 300 wattů. Člověk je používá denně třeba deset hodin. Za den jsou to tři kilowatty. To lidé platí navíc, bez toho ale nemohou být. Domníváme se, že mají tak enormní náklady na energie, že je potřeba jejich problém řešit," uvedl Krása. Podotkl, že řada handicapovaných žije z invalidního důchodu. "Jsou to většinou lidé, kteří mohou pracovat jen minimálně. Situace je pro ně tak velmi složitá," dodal šéf rady. O problému a jeho možném řešení chce jednat s ministrem práce Marianem Jurečkou (KDU-ČSL).

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Soudcovská unie nesouhlasí se zmrazením platů, podpoří ty, kteří se budou bránit

Soudcovská unie ČR (SU) zásadně nesouhlasí s vládním návrhem na letošní zmrazení platů všech ústavních činitelů včetně soudců na loňské úrovni. Na čtvrtečním zasedání v Kroměříži se republiková rada unie shodla na tom, že podpoří soudce, kteří se budou za využití všech právních prostředků domáhat "oprávněných platových nároků" za tento rok. Unie státních zástupců (USZ) rovněž vzkázala, že civilní žaloby státních zástupců jsou reálnou variantou.

Novelu schválila sněmovna a ve čtvrtek umožnil její přijetí Senát, který využil ústavní možnosti nezabývat se návrhem. Norma míří k prezidentu Miloši Zemanovi, který avizoval, že ji podepíše.

"Soudcovská unie České republiky vyjadřuje hluboké zklamání nad přístupem vlády ČR, která na jedné straně deklaruje posilování demokratického právního státu a vlády práva, a v rozporu s tím ve vztahu k nezávislé soudní moci, navíc bez potřebného předchozího dialogu s ní, pokračuje v dlouholeté erozi materiálního zabezpečení soudců," uvedla Soudcovská unie v prohlášení.

Zmrazení platů se týká rovněž státních zástupců. "Unie státních zástupců lituje, že Senát Parlamentu ČR dnes nevyhověl návrhům dvou vlastních výborů - ústavně-právního a hospodářského - na zamítnutí zákona snižujícího platy státních zástupců a soudců," sdělil viceprezident USZ Ondřej Šťastný.

Výše platů politiků, soudců a státních zástupců se stanovuje z platové základny, která vychází z předloňské průměrné mzdy. Od ledna se platové základny politiků, soudců a žalobců zvedly o šest procent. Novela je má opět snížit. V případě politiků to bude z částky 89 155 korun na 84 060 korun. U soudců má klesnout ze 106 986 korun na 100 872 korun a u žalobců z 96 287,40 korun na 90 748,80 korun.

Vláda chce novelou ušetřit státu zhruba 600 milionů korun. Právě touto úsporou zdůvodnila potřebu zrychleného schvalování novely. Podle kritiků ani to není v souladu s ústavním pořádkem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy