Návrat legendy. Šmicer potvrdil, že přijal Šimáněho nabídku a vrací se do Slavie

Luděk Mádl Luděk Mádl
17. 9. 2015 17:40
Slavný bývalý hráč klubu Vladimír Šmicer by se měl stát členem statutárního orgánu fotbalové Slavie. Informoval o tom Jaroslav Tvrdík, strůjce vstupu čínského spoluvlastníka do klubu, na svém účtu na Twitteru. Zprávu už potvrdil i sám Vladimír Šmicer
Vladimír Šmicer se podle Jaroslava Tvrdíka vrací do Edenu jako nový člen vedení Slavie
Vladimír Šmicer se podle Jaroslava Tvrdíka vrací do Edenu jako nový člen vedení Slavie | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Vladimír Šmicer chystá svůj další návrat do Slavie. Podle Jaroslava Tvrdíka by se měl stát členem jejího statutárního orgánu. Informaci už  potvrdil i Vladimír Šmicer.

"Ano, vracím se do Slavie. Dostal jsem nabídku od pana Šimáněho a přijal jsem ji," napsal Šmicer v SMS zprávě reportérovi Aktuálně.cz.

Působit by měl ve statutárních orgánech klubu, který nyní vlastní čínská skupina CEFC a zmíněný český podnikatel Jiří Šimáně.

Návrat číslo tři

Poprvé se Vladimír Šmicer vracel v roce 2007. Slavnou kariéru, ověnčenou blýskavými trofejemi a starty za Lens, Liverpool a Bordaux, uzavřel ve Slavii, ve které dokázal navázat na titul ze sezony 1995/96 ziskem dalších dvou mistrovských trofejí.

Druhý návrat na jaře 2014 už byl trochu slabší, Šmicer působil po boku Alexe Pastoora jako asistent.

Nyní by se měl stát podle všeho členem představenstva klubu, nebo jeho dozorčí rady. Vyplývá to alespoň z tweetu Jaroslava Tvrdíka: "Slavia má dalšího nového člena statutárního orgánu. Po domluvě s Jiřím Šimáněm slávistická legenda Vladimír Šmicer. Nádhera."

Kdo je muž, který informaci vypustil do světa? Obchodník a politik Jaroslav Tvrdík, který v minulosti působil mimo jiné i jako ministr obrany, zprostředkovával obchody, které v Česku před několika dny uzavírala čínská investiční společnost CEFC, a to včetně nákupu akciového podílu ve Slavii.

Klub začali rychle oddlužovat

Číňani drží takřka 60 procent akcií klubu, český miliardář Jiří Šimáně pak takřka 40 procent, zbytek drží drobní akcionáři.

Okamžitě se pustili do oddlužování klubu, který v éře jejich předchůdce Aleše Řebíčka sužoval problém s insolvenčním řízením (více o oddlužování a insolvenčním soudu zde a zde).

Dalším novým mužem, který bude působit ve vedení klubu je někdejší novinář Tomáš Syrovátka, kterého si jako svého zástupce pro tento účel zvolil čínský spolumajitel, tedy skupina CEFC.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

 

Právě se děje

před 16 minutami

Avast odmítá nařčení z prodeje dat svých klientů. Zvažuje další fungování divize Jumpshot

Antivirová společnost Avast popírá obvinění, že předává údaje o internetových aktivitách konkrétních uživatelů divizi Jumpshot, která je následně prodává svým klientům. Rozhodla se nicméně přezkoumat možnosti dalšího fungování divize Jumpshot. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Akcie Avastu tento týden kvůli obviněním ohledně prodeje osobních údajů prudce oslabily.

"Chceme ujistit své uživatele, že jsme nikdy neprodávali třetí straně žádné osobně identifikovatelné informace," uvedla firma v úterý na svém blogu. "Chceme všechny své uživatele a partnery ujistit, že zvolení Avastu bylo správným rozhodnutím a že jejich soukromí je zajištěné a jejich osobní údaje jsou v bezpečí," dodala.

Na pražské burze ve středu opět nejvýraznější pokles postihl právě akcie Avastu, které po úterní ztrátě o více než devět procent ztratily dalších téměř 5,5 procenta a klesly na 138 Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy