Návod na Limberského? Gólman si udělal srandu z trestu a na týden přišel o práci

ČTK Sport ČTK, Sport
30. 9. 2015 18:22
Žert se zaplacením pokuty za pozdní příchod na trénink v drobných stál málem brankáře Lawrence Vigorouxe hostování v anglickém druholigovém Swindonu. Jednadvacetiletý gólman uhradil pokutu 5000 liber v jednopencových mincích a vedení klubu ho za to poslalo zpět do mateřského Liverpoolu. Do týmu Vigorouxe znovu vzalo až po omluvě.
Lawrence Vigoroux
Lawrence Vigoroux | Foto: Twitter

Liverpool - Žert se zaplacením pokuty za pozdní příchod na trénink v drobných stál málem brankáře Lawrence Vigorouxe hostování v anglickém druholigovém Swindonu.

Jednadvacetiletý gólman uhradil pokutu 5000 liber v jednopencových mincích a vedení klubu ho za to poslalo zpět do mateřského Liverpoolu. Do týmu Vigorouxe znovu vzalo až po omluvě.

Kouč Swindonu Mark Cooper prý sice ocenil humornou stránku věci, nemohl ale přehlédnout špatné vyznění pro mužstvo. "Stalo se, a ačkoliv si myslím, že to byl skvělý vtip, v daných souvislostech to byl špatný způsob, jak k tomu přistoupit," řekl o pokutě.

Vigoroux si chybu sám uvědomil a vedení i spoluhráčům v kabině se omluvil. "Dáváme mu druhou šanci a jsem si jistý, že si toho váží," dodal Cooper.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy