Arsenal zdemoloval Leicester, "Kohouti" rozstříleli Citizens

Aktualizováno 26. 9. 2015 21:01
Fotbalisté Tottenhamu porazili v sedmém kole anglické ligy vedoucí Manchester City 4:1. Londýnský celek bodoval v šestém zápase v řadě, "Citizens" podruhé za sebou prohráli a už dnes mohou přijít o první místo v tabulce. Nejlepší střelec Tottenhamu z minulého ročníku Harry Kane dal první gól v sezoně.
Alexis Sanchez slaví jednu ze svých tří branek v síti Leicesteru.
Alexis Sanchez slaví jednu ze svých tří branek v síti Leicesteru. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Tottenhamu porazili v sedmém kole anglické ligy vedoucí Manchester City 4:1, který po druhé prohře za sebou přišel o první místo v tabulce.

Do čela se posunul městský rival United po výhře 3:0 nad Sunderlandem. Alexis Sánchez hattrickem přispěl k vítězství Arsenalu s brankářem Petrem Čechem 5:2 v Leicesteru, který poprvé v sezoně prohrál. Chelsea pouze remizovala 2:2 v Newcastlu, po hodině hry přitom prohrávala o dvě branky.

Citizens začali lépe...

Manchester City začal utkání na hřišti Tottenhamu lépe. V 25. minutě převzal Yaya Touré míč na vlastní polovině, proběhl s ním středem hřiště, poslal přihrávku De Bruynemu a belgický reprezentant po zemi překonal gólmana Llorise. Trefil se v třetím soutěžním utkání v řadě, k čemuž mu stačily čtyři střely na branku.

Po úterním utkání Ligového poháru v Sunderlandu (4:1) dostal v brance "Citizens" znovu šanci Caballero, který ve 45. minutě nestačil na Dierovu střelu zpoza vápna. Gól byl uznán i přes ofsajd, který akci předcházel.

...Jenže konečně se trefil Kane

Obrat dokonal pět minut po přestávce svým prvním gólem za "Kohouty" obránce Alderweireld. O chvíli později vedl Tottenham už o dvě branky. Eriksenův přímý kop se od břevna odrazil ke Kaneovi, jenž ukončil čekání na první soutěžní branku v sezoně, které trvalo 748 minut.

"Bylo řečeno mnohé, ale já jsem sebevědomý člověk a věřím ve své schopnosti. Z výsledku mám radost. Je to velmi cenné vítězství proti týmu z čela tabulky," uvedl pro BT Sport Kane, nejlepší střelec Tottenhamu z minulé sezony.

Na konečných 4:1 upravil Lamela poté, co si položil ve vápně Caballera i stopera Demichelise. Tottenham vstřelil čtyři branky v ligovém duelu s Manchesterem City poprvé od září 1962.

Čech se tentokrát nenudil

V desáté minutě duelu Leicester - Arsenal si Čech připsal zákrok po Schluppově střele, po níž ještě Vardy trefil tyč. O tři minuty později ale právě Vardy po rychlém protiútoku "Lišek" českého gólmana překonal. Osmadvacetiletý útočník se prosadil ve čtvrtém utkání v řadě a mohl po chvíli zaznamenat druhou trefu, jeho pokus ale skončil na břevnu.

V 18. minutě Cazorla poslal pas za obranu Walcottovi a ten přízemní střelou k tyči překonal Schmeichela. Obrat dokonal ještě v prvním dějství Sánchez, který byl před sedmým kolem s 31 pokusy nejčastěji střílejícím hráčem anglické ligy, premiérového gólu v sezoně se dočkal až nyní.

Branka ale chilského reprezentanta neuspokojila. V druhém poločase Sánchez pojistil výhru "Kanonýrů" dalšími dvěma trefami a zkompletoval svůj první hattrick v Premier League.

V závěru vytáhl Čech několik povedených zákroků, na Vardyho střelu z 89. minuty už ale nedosáhl. Vzápětí na druhé straně upravil na konečných 5:2 Giroud. "Kanonýři" drží neporazitelnost s Leicestrem od listopadu 1994.

Za United se trefil také Rooney

Úvodní gól proti Sunderlandu dal Manchester United v závěru první půle, po Matově přihrávce skrz malé vápno přesně zakončil Depay. Ihned po změně stran se trefil Rooney a ukončil sérii jedenácti ligových duelů bez vstřeleného gólu.

Historicky nejlepší střelec anglické reprezentace dal 171. ligový gól za Manchester United a je v této statistice na třetím místě společně s Denisem Lawem. Výsledek zpečetil Mata a United se po třetí výhře v řadě posunuli do čela o bod před Citi.

Liverpool dostal do vedení proti Aston Ville už v čase 1:06 Milner, vstřelil tak nejrychlejší gól této sezony Premier League. V druhém poločase se dvakrát za domácí prosadil Sturridge a dvě branky útočníka hostů Gestedeho už porážce Aston Villy 2:3 nezabránily.

Chelsea se pořád trápí

Newcastle z prvních šesti kol získal pouhé dva body, proti Chelsea ale nepůsobil zakřiknutě a v závěru poločasu se dostal do vedení zásluhou Péreze. Španělský útočník byl i u druhého gólu, když od rohového praporku poslal přesný centr na Wijnalduma, který zvýšil na 2:0.

Trenér Chelsea José Mourinho měl ale šťastnou ruku při výběru střídajících hráčů. V 73. minutě poslal do hry Ramirese, který šest minut poté snížil. Bod pro londýnský celek zachránil v závěru Willian, který se na hřiště dostal po druhém inkasovaném gólu.

Newcastle tak stále čeká na výhru v novém ročníku Premier League. Radovat se nemohl ale ani Mourinho, který ani jednou ze šesti duelů v St. James' Parku neoslavil tříbodový zisk svého týmu.

Anglická fotbalová liga - 7. kolo:

Tottenham - Manchester City 4:1 (45. Dier, 50. Alderweireld, 61. Kane, 79. Lamela - 25. De Bruyne), Leicester - Arsenal 2:5 (13. a 89. Vardy - 33., 57. a 81. Sánchez, 18. Walcott, 90.+3 Giroud), Liverpool - Aston Villa 3:2 (59. a 67. Sturridge, 2. Milner - 66. a 71. Gestede), Manchester United - Sunderland 3:0 (45.+4 Depay, 46. Rooney, 90. Mata), Southampton - Swansea 3:1 (11. Van Dijk, 54. Tadič, 61. Mané - 83. Sigurdsson z pen.), Stoke - Bournemouth 2:1 (32. Walters, 83. Diouf - 76. Gosling), West Ham United - Norwich 2:2 (33. Sakho, 90.+3 Kouyaté - 9. Brady, 83. Redmond), Newcastle - Chelsea 2:2 (42. Pérez, 60. Wijnaldum - 79. Ramires, 87. Willian).

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

před 2 hodinami

Zemřel autor dobrodružných bestsellerů Clive Cussler

Ve věku 88 let zemřel americký autor dobrodružných knih Clive Cussler, který po celém světě prodal desítky milionů výtisků svých knih spojených s postavou hlavního hrdiny, oceánografa Dirka Pitta. O jeho pondělním úmrtí ve středu informovala agentura AP. Cusslerovy bestsellery vyšly ve více než 40 jazycích, včetně češtiny.

Cussler je autorem více než 80 dobrodružných románů, největšího ohlasu však dosáhla série inspirovaná jeho vlastním vášnivým zájmem o hledání lodních vraků. Hlavním hrdinou více než dvacítky knih učinil autor své alter ego Dirka Pitta, který řeší detektivní případy, pátrá po ztracených pokladech na dně oceánů a snaží se rozplést záhadné mocenské konspirace.

"Předlohou pro Dirka jsem byl já sám. Oba jsme stejně vysocí a máme zelené oči… Jediný rozdíl je, že on to umí lépe se ženami a že zestárl jen o deset let, zatímco já o 50," řekl Cussler v jednom z rozhovorů, z nějž citoval server BBC.

Basketbalistky USK na závěr Euroligy vyhrály v Braine

Basketbalistky USK zakončily základní část Evropské ligy bezbroblémovým vítězstvím 89:65 na palubovce belgického Braine. Pražanky měly postup do čtvrtfinále jistý už před zápasem, ale jméno soupeře pro play off se dozví až po administrativní dohře skupiny B, jejíž závěr zkomplikovalo šíření koronaviru na severu Itálie.

Pražanky, které v Eurolize obhajují bronzové medaile, na úvod play off čeká třetí tým skupiny B, ale jeho jméno zatím neznají. Šoproň totiž kvůli obavám ze situace na severu Itálie odmítla nastoupit k utkání posledního kola na palubovce Schia.

Zápas byl stejně jako utkání skupiny A mezi Benátkami a Rigou nejprve přeložen na čtvrtek a přesunut do Lublaně. Dnes však evropská sekce FIBA informovala o tom, že oba duely byly zrušeny a o případné kontumaci bude vedení soutěže teprve rozodovat.

Na dnešní výhře USK, který měl už před zápasem jisté druhé místo v tabulce, se 21 body podílela pivotka Brionna Jonesová, dalších 17 bodů přidala Kateřina Elhotová. Pražanky zakončily skupinu s bilancí 12 výher a dvou porážek, které jim obě nachystal obhájce titulu a vítěz skupiny Jekatěrinburg.

První utkání čtvrtfinále hraného na dvě vítězství jsou na programu 11. března, odvety pak 18. března a případné třetí zápasy 25. března. Závěrerčný turnaj Final Four, o jehož pořadateli se bude teprve rozhodovat, by se pak měl uskutečnit od 17. dubna do 19. dubna.

Evropská liga basketbalistek - 14. kolo:

Skupina A:

Castors Braine - USK Praha 65:89 (16:26, 33:51, 45:75)

Nejvíce bodů: Siksnuiteová 13, Trahanová-Davisová 12, Wallaceová 8 - Jonesová 21, Elhotová 17, Oblaková 15. Fauly: 17:11. Trestné hody: 12/10 - 10/7. Trojky: 5:6. Doskoky: 31:49.

Jekatěrinburg - Cukurova 112:37, Orenburg - Bourges 74:65.

Skupina B:

Dynamo Kursk - Gdyně 64:58, Lyon - Fenerbahce Istanbul 78:65, Montpellier - Girona 45:57.

1. Fenerbahce Istanbul 14 11 3 1003:838 25
2. Lyon 14 8 6 1020:984 22
3. Montpellier 14 7 7 969:980 21
4. Dynamo Kursk 14 7 7 957:993 21
5. Girona 14 6 8 904:913 20
6. Schio 13 7 6 774:793 20
7. Šoproň 13 6 7 803:826 19
8. Gdyně 14 3 11 926:1029 17