Čech s Arsenalem přijel na Stamford Bridge: Šárvátky a karetní show

Prohlédněte si fotografie ze šlágru  6. kola Premier League, v němž fotbalisté Arsenalu s Petrem Čechem v brance prohráli na hřišti Chelsea 0:2.
Brankáři Petru Čechovi první návrat na stadion Chelsea v roli soupeře nevyšel, jeho Arsenal prohrál 0:2.
Chelsea do londýnského derby překvapivě nastoupila bez kapitána Johna Terryho, jehož kouč José Mourinho (vpravo) jen na lavičce.
V prvním poločase se hrálo především opatrně, příliš šancí diváci neviděli. Více práce měl sice Čech, ale žádný těžký zákrok předvést nemusel.
To neplatilo pro rozhodčího, který měl práce dost. Nejprve se Chelsea marně dožadovala penalty po zákroku Gabriela na Costu.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
19. 9. 2015 18:01
Prohlédněte si fotografie ze šlágru 6. kola Premier League, v němž fotbalisté Arsenalu s Petrem Čechem v brance prohráli na hřišti Chelsea 0:2.

Více o anglické Premeir League čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 34 minutami

Stovky lidí v Praze oslavily 300. výročí od blahořečení Jana Nepomuckého

Stovky lidí v Praze oslavily 300. výročí od blahořečení nejznámějšího českého světce a patrona lidí od vody Jana Nepomuckého. Třináctý ročník Svatojánských slavností Navalis se kvůli epidemii i nesouhlasu pražského magistrátu s některými částmi programu konal v zúžené podobě. Byla mše, průvod a koncert, neuskutečnil se například plánovaný přelet letounů nad Karlovým mostem. 

Slavnost začala v podvečer v katedrále svatého Víta na Pražském hradě mší, kterou sloužil kardinál Dominik Duka. Zdůraznil statečnost Jana Nepomuckého, tato vlastnost je podle Duky potřeba i na cestě ze současné koronavirové krize. Po mši se vydal průvod na Karlův most směrem ke kostelu křižovníků na Starém Městě. Cestou mu přihlížely stovky lidí a turistů, kteří byli často bez roušek.

Ve stejné době se na půl hodiny rozezněly zvony z kostelů zasvěcených svatému Janu Nepomuckému. K akci se podle pořadatelů připojily zvony po celém světě. Mělo jich být nejméně 300, tedy počet připomínající letošní výročí světce.

Program zakončil tradičně koncert na hladině Vltavy, který ještě jednou připomenul roli zvonů při letošních slavnostech symfonií s názvem Svatojánské zvony. Pro letošní ročník ji složil skladatel, dirigent a držitel Českého lva Kryštof Marek. Koncert nebyl ozvučen, a to podle pořadatelů i kvůli zvýšené hladině Vltavy, kvůli které magistrát vyhlásil první stupeň povodňové aktivity.

Další zprávy