30. 8. 2012 0:55
Fotbalisté Realu Madrid po čtyřech letech získali španělský Superpohár.
Radost fotbalistů Realu Madrid
Radost fotbalistů Realu Madrid | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid po čtyřech letech získali španělský Superpohár. V domácí odvetě El Clásika porazili vítěze tří předchozích ročníků Barcelonu 2:1.

Katalánci doplatili na obrovské hrubky

Realu se na stadionu Santiaga Bernabeúa povedl začátek. Už po deseti minutách promáchl dlouhý pas argentinský obránce Javier Mascherano a jeho krajan Gonzalo Higuaín pohodlně zakončil.

V 19. minutě pak Portugalec Cristiano Ronaldo přehodil druhého stopera Gerarda Piquého a střelou doprostřed branky překonal gólmana Víctora Valdése. Za dvě hrubé chyby v defenzivě tak hosté zaplatili hodně tvrdou daň.

A bylo hůř. Novedenou půlhodinu Barcelony totiž zakončil brazilský krajní bek Adriano, který po sražení unikajícího Ronalda dostal červenou kartu.

Jenže právě vyloučení jednoho ze spoluhráče zbylou desítku ve vínových dresech nakopl k mnohem lepšímu výkonu a v poslední minutě snížil famózní Lionel Messi parádní trefou z přímého kopu ze třiceti metrů.

V druhém poločase se po velké šanci Higuaína domácí stáhli do obrany, jenže velké šance Pedra i Messiho gólem neskončily - proti prvnímu skvěle zasáhl Casillas, druhý jen o centimetry minul branku.

Po závěrečném hvizdu tak měl více důvodů k radosti ze debutantů na obou stranách hřiště domácí Luka Modrič, který do Madridu přestoupil v pondělí z Tottenhamu.

Alex Song, jehož si Barcelona pořídila z jiného londýnského klubu - Arsenalu - si musí na první velkou trofej v kariéře ještě počkat. Stejně tak kouč "blaugranas" Tito Vilanova, který v létě nahradil veleúspěšného Pepe Guardiolu.

Real opanoval domácí Superpohár podeváté v historii, Barcelonští mají o jednu trofej více. Navíc domácí zamezili tomu, aby po osmdesáti letech převážili Katalánci vzájemnou bilanci obou nesmiřitelných rivalů (ve všech soutěžích) na svou stranu.

Odvetné utkání o španělský fotbalový Superpohár:

Real Madrid - FC Barcelona 2:1 (2:1)

Branky: 11. Higuaín, 19. Ronaldo - 45. Messi. ČK: 28. Adriano (Barcelona). První zápas 2:3, trofej získal podeváté v historii Real.