FOTO Fabrica Olinga. Kamerunský mladík lepší než Messi

Kamerunský mladík Fabrica Olinga z Málagy slaví gól do sítě Celty Vigo
Naši procházku po sobotních evropských trávnících začneme ve 4. skotské lize, kam spadli kvůli finančním problémům fotbalisté Glasgow Rangers (v modrém). Ti ve svém prvním domácím zápase přivítali v Ibrox Parku East Stirlingem. Kromě pohodlné výhry 5:1 se ihned zapsali do historie soutěže. 49 118 fanoušků je totiž jejím novým rekordem a je to mimochodem o 9 tisíc více, než vidělo kompletní kolo 2. skotské ligy o uplynulém víkendu.
Podobné problémy jako čtyřiapadesátinásobného mistra Skotska rozhodně netrápí nejúspěšnější švýcarský celek historie - FC Basilej. Ve Švýcarsku se už hraje šesté kolo a Basilej se po sobotní výhře dostala na druhé místo, když zatím nasbírala dvanáct bodů za 3 výhry a 3 remízy. Bude z toho na jaře 16. ligový titul?
To francouzský klub Montpellier HSC letos obhajuje mistrovský titul poprvé v historii. A kouč René Girard rozhodně nemá důvod ke spokojenosti...
...na úvod z toho byla doma jen remíza 1:1 s Toulouse, nyní dokonce šampióni prohráli 1:2 na půdě Lorientu.
Foto: Reuters
Antonín Vavrda Reuters Antonín Vavrda, Reuters
18. 8. 2012 23:45
Podívejte se na galerii ze sobotních zápasů nejvyšších fotbalových soutěží napříč Evropou.
 

Právě se děje

před 20 minutami

EU vyzvala USA, ať přehodnotí ukončení spolupráce s WHO

Evropská unie vyzvala Spojené státy, aby přehodnotily své rozhodnutí skončit spolupráci se Světovou zdravotnickou organizací (WHO). Krok oznámil na páteční tiskové konferenci americký prezident Donald Trump a konstatoval přitom, že WHO je pod vlivem Číny.

Na USA se v sobotu obrátila předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a šéf unijní diplomacie Josep Borrell, uvedla agentura AFP. "WHO musí být nadále schopna řídit mezinárodní reakci na pandemie, tu nynější i ty budoucí. Z tohoto důvodu je účast všech nezbytná a nutná," uvedli ve společném prohlášení.

Trump při pátečním oznámení uvedl, že Spojené státy své prostředky původně určené této organizaci věnují na jiné globální zdravotnické účely. Loni USA pokryly zhruba 20 procent rozpočtu WHO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy