Barcelona si zastřílela, Real Madrid jen remizoval

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
19. 8. 2012 23:03
Obhájce španělského titulu Real Madrid v prvním kole nového ročníku La Ligy pouze remizoval s loni třetí Valencií 1:1, vicemistr z Barcelony pak rozstřílel Real Sociedad 5:1.
Zklamaní fotbalisté Realu Madrid Higuaín (vlevo) a Benzema
Zklamaní fotbalisté Realu Madrid Higuaín (vlevo) a Benzema | Foto: Reuters

Madrid - Obhájce španělského titulu Real Madrid v prvním kole nového ročníku La Ligy pouze remizoval s loni třetí Valencií 1:1.

Mnohem lépe si vedli vicemistři z Barcelony, kteří doma s přehledem smetli 5:1 Real Sociedad. Dvěma góly se blýsknul Messi.

Ve dalším podvečerním duelu vyhrál Betis Sevilla na půdě Ahletiku Bilbaa po velké přestřelce 5:3.

Real Madrid hned na úvod ztratil body

Na Santiago Bernabeu otevřel skóre utkání argentinský střelec Gonzalo Higuaín, který dostal nádherný pas za obranu od krajana Ángela Di Maríi a na třikrát přece jen propálil skvělého Diega Alvése.

Ve 42. minutě ale po centru Costy srovnal hlavou Jonás, když gólman Casillas místo míče sestřelil oba své stopery Ramose s Pepém.

Portugalský tvrďák si odnesl ze srážky krvavé zranění a o poločase přepustil své místo Albiolovi. Přestože to byla pro "bílý balet" citelná ztráta, v souboji s Valencií trápilo svěřence kouče José Mourinha především zakončení.

Z osmnácti střeleckých pokusů se totiž kromě Higuaínovy trefy už žádná další rána neuchytila. Španělští mistři tak sezónu nerozjeli úplně podle svých představ.

Betis v přestřelce úspěšnější

Ve druhém zápase, který startoval v 19:00 hodin se diváci dočkali mnohem větší porce branek.

Betis se během půl hodiny dostal na půdě oslabeného Bilbaa (domácí hráli bez Javiho Martíneze a Llorenteho, po kterých touží Barcelona) do tříbrankového trháku a zdálo se, že míří za snadným triumfem.

Jenže vstup do druhé půle byl plně v režii domácích Basků a pro změnu za půl hodiny druhého dějiství bylo vyrovnáno 3:3.

O tom, že z vítězství se přece jen budou radovat hosté, rozhodl v 80. minutě střídající Pozuelo. Na konečných 3:5 pak upravil skóre Molina.

Barcelona si nedělala problémy

Ve večerním zápase si "lehce zatrénovala" loni druhá Barcelona. Domácím dodal klid do dalšího průběhu zápasu už ve 4. minutě hlavou kapitán Puyol a z něj svěřence kouče Vilanovy nevyvedlo ani snížení Castra po rychlém brejku do rozhozené obrany.

Už v 11. minutě se poprvé v letošním ročníku rozezněla levačka-opakovačka Lionela Messiho, o pět minut přidal malý Argentinec svůj druhý gól v zápase a bylo rozhodnuto.

Ještě do poločasu zvýšil na 4:1 na zadní tyči zcela osamocený Pedro, který poté v 74. minutě přepustil místo rekonvalescentovi Davidu Villovi.

A nejlepší střelec španělské reprezentace všech dob soutěžní návrat ihned oslavil brankou, když v 83. minutě využil na hranici malého vápna nádherné pobídky od Iniesty.

První kolo španělské ligy tak roztančilo katalánskou metropoli, naopak v Madridu mají na čem pracovat...

Španělská fotbalová liga - 1. kolo:

Mallorca - Espaňol Barcelona 2:1 (2. a 85. Hemed - 5. Wakaso), Real Madrid - Valencie 1:1 (10. Higuaín - 42. Jonas), Bilbao - Betis Sevilla 3:5 (67. a 76. San José, 47. De Marcos - 26. a 86. Molina, 7. Castro, 31. Beňat, 80. Pozuelo), FC Barcelona - San Sebastian 5:1 (4. Puyol, 11. a 16. Messi, 41. Pedro, 83. Villa - 9. Castro), Levante - Atlético Madrid 1:1 (5. El Zhar - 22. Turan).