El Clásico

Real nečekaně otevřeně kritizuje sudího i VAR. Klub pobouřily situace v El Clásicu
Zahraniční ligy

Středeční bezbrankové El Clásico mezi Barcelonou a Realem Madrid zanechalo v hostech pocit křivdy.

Nováček z Granady se ujal vedení v La Lize, Vaclík vychytal nulu

Fotbalisté Granady v andaluském derby porazili 1:0 Betis Sevilla a v neúplné tabulce španělské ligy se posunuli na první místo. Nováček soutěže vede o bod před čtveřicí Barcelona, jenž má však zápas k dobru, San Sebastian, Atlético Madrid a FC Sevilla, které k vítězství 2:0 nad Getafe pomohl čistým kontem brankář Tomáš Vaclík.

Český reprezentační gólman zaznamenal pátou nulu v probíhajícím ročníku La Ligy a celkově šestou v sezoně. O vítězství domácího celku rozhodli ve druhém poločase Lucas Ocampos a Javier Hernández, pro nějž šlo o první ligový gól od zářijového přestupu z West Hamu.

Jedinou branku Granady vstřelil v 61. minutě odchovanec Betisu Álvaro Vadillo a tým trenéra Diega Martíneze doma vyhrál počtvrté za sebou bez inkasované branky. Granada, jejímž nejlepším výsledkem v nejvyšší soutěži jsou dvě šestá místa ze 70. let, je navíc prvním nováčkem od Raya Vallecana v sezoně 1999/2000, který dokázal po deseti kolech vést španělskou ligu.

Na druhém místě je Barcelona, která má však kvůli odložení duelu s Realem Madrid o zápas méně. Díky dnešnímu vítězství 1:0 na hřišti Celty Vigo je třetí San Sebastian. Atlético Madrid je čtvrté, Real je o další bod zpět pátý, ale má k dobru přeložené El Clásico.

San Sebastian dnes hrál od 66. minuty v početní výhodě poté, co domácí záložník Pape Cheikh dostal druhou žlutou kartu během pouhých šesti minut a byl vyloučen. Hosté toho ale dokázali využít až osm minut před koncem, kdy se prosadil Alexander Isak.

Španělská fotbalová liga - 10. kolo:

Vigo - San Sebastian 0:1 (82. Isak), Granada - Betis Sevilla 1:0 (61. Vadillo), Levante - Espaňol Barcelona 0:1 (38. Bernardo), FC Sevilla - Getafe 2:0 (69. Hernández, 78. Ocampos), Pamplona - Valencie 3:1 (34. Oier, 48. Rubén García, 80. Estupiňán - 14. Rodrigo Moreno).

Třaskavé El Clásico raději přeloží na prosinec. Hrát v říjnu by nebylo bezpečné

Blížící se šlágr španělské fotbalové ligy mezi Barcelonou a Realem Madrid se 26. října neuskuteční a bude přeložen.
Ostuda Realu. Trápící se gigant dostal od Barcelony pět gólů. Conte už je připraven

Hattrickem se na jednoznačném vítězství domácí Barcelony podílel uruguayský útočník Luis Suárez.
Barcelona zdrtila Real na San Bernabeu. Naděje madridského velkoklubu na titul se rozplývají

Barcelona v předvánočním El Clásicu zvítězila na hřišti Realu Madrid jednoznačně 3:0. Branky padaly až ve druhém poločase.
Šlo to i bez Ronalda. Real si s přehledem došel pro španělský Superpohár

I bez největší hvězdy Cristiana Ronalda si fotbalisté Realu Madrid poradili s Barcelonou a v odvetě španělského Superpoháru zvítězili 2:0.
Ronaldo přiblížil Realu Superpohár, pak se ale nechal vyloučit

V úvodním duelu španělského fotbalové Superpoháru vyhráli fotbalisté Realu Madrid nad Barcelonou 3:1. Hlavní postavou byl Cristiano Ronaldo.
Drama v Madridu. O vítězství Barcelony nad Realem 3:2 rozhodl v nastavení Messi
Fotbal

Argentinský kanonýr Lionel Messi v druhé minutě nastavení rozhodl o výhře fotbalistů Barcelony ve šlágru 33. kola španělské ligy 3:2 na hřišti Realu
Ještě jednou a definitivně. Neymar si El Clásico nezahraje

Barcelona se v Neymarově případu obrátila na národní sportovní arbitráž, ale nakonec se bude muset v utkání proti Realu bez Brazilce obejít.
Ramos spasil Real a vystřelil mu v El Clásicu remízu, Barcelona tak dál ztrácí šest bodů

Už to vypadalo na těsné vítězství Barcelony, když v poslední minutě vyrovnal španělské El Clásico na konečných 1:1 Sergio Ramos.
Real má skvělá čísla a Barca bídnou formu. Další Clásico je tu. Bez Balea, ale s nečekaným nábojem

Bílý balet neprohrál už 32 zápasů, zatímco Barcelona rozdává body a hraje bez duše. Katalánci dnes musí zabránit rozhodujícímu trháku lídra z Madridu.