Barcelona lépe zvládla přestřelku a vyhrála první El Clásico

24. 8. 2012 0:30
Lionel Messi v souboji se Sergiem Ramosem
Lionel Messi v souboji se Sergiem Ramosem | Foto: Reuters

Barcelona -Souboj tradičních španělských rivalů vyhrála na domácí půdě Barcelona, když v druhé půli přestřílela Real Madrid 3:2.

Výsledek prvního utkání španělského Superpoháru ale dává do odvety, která je na programu 29. srpna, hostům slušné šance na celkový triumf.

Kdo viděl z prvního El Clásica jen druhý poločas, vůbec o nic nepřišel. První poločas se sice hrál ve vysokém tempu, gól ale nepřinesl.

Síť se začala vlnit na obou stranách až po přestávce. Jako první si vzal slovo Cristiano Ronaldo, který si v 55. minutě naskočil na centr Özila a poslal Real do vedení.

Radost hostům dlouho nevydržela. Téměř okamžitě po rozehrání, našel Mascherano rozběhnutého Pedra Rodrígueze a ten bleskově srovnal. Za čtvrt hodinky bylo skóre úplně naruby.

Valdés Realu daroval cenný gól

Ramos fauloval Iniestu v pokutovém území a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Lionel Messi. A to zdaleka nebylo vše. Po krásné kombinaci Iniesty s Xavim Hérnandézem to bylo už 3:1 pro Barcelonu.

Nabitý Nou Camp už zřejmě myslel na pohodlný náskok do odvety, když domácí gólman Valdés nezpracoval lehkou malou domů a nabídl tak Ángelu Di Máriovi snížení.

Dva góly vstřelené na hřišti soupeře tak Realu dávají ještě slušné šance na zisk Superpoháru.