Egypťan kvůli víře odmítl trofej pro hráče utkání, věnoval ji totiž pivovar

ČTK ČTK
18. 6. 2018 6:12
Brankář Muhammad Šanáví zářil proti Uruguayi, pivní pohár však do ruky nevzal. Jako vyznavač islámu je proti alkoholu.
Muhammad Šanáví a jeden z jeho skvělých zákroků proti Uruguayi, v tomto případě proti hvězdnému Luisi Suárezovi
Muhammad Šanáví a jeden z jeho skvělých zákroků proti Uruguayi, v tomto případě proti hvězdnému Luisi Suárezovi | Foto: Reuters

Petrohrad - Brankář Egypta Muhammad Šanáví byl v pátek na fotbalovém mistrovství světa zvolen nejlepším hráčem utkání s Uruguayí, cenu ale odmítl. Vzdal se jí z náboženských důvodů: sponzorem ocenění je totiž pivovar Budweiser a Šanáví jako vyznavač islámu je proti alkoholu.

Podle ředitele egyptské reprezentace Ihába Lehety poskytl Šanáví rozhovor a zapózoval pro fotografy, ale cenu v podobě červeného pivního poháru s velkým nápisem pivovaru si nepřevzal.

Devětadvacetiletý Šanáví si cenu vysloužil svým výkonem proti Uruguayi, když zejména proti kanonýrovi Luisi Suárezovi předvedl několik výtečných zákroků. Egypt přesto nakonec prohrál 0:1, jelikož v závěru inkasoval po rohovém kopu.

Egypt je na mistrovství jednou z pěti reprezentací arabských zemí vyznávajících islám. Dalšími jsou Saúdská Arábie, Írán, Maroko a Tunisko. Cenu obdržel i Maročan Amín Harít, ale není známo, zda ji převzal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy