Lenin střežící stánky s pivem, bizarní tribuny nebo supermoderní arény. Prohlédněte si stadiony MS

Lenin střežící stánky s pivem, bizarní tribuny nebo supermoderní arény. Prohlédněte si stadiony MS
Největší chloubou šampionátu je stadion Lužniki v Moskvě, kde se hrál zahajovací zápas turnaje mezi domácím Ruskem a Saúdskou Arábií. Jeho dominantou je bývalý sovětský diktátor Vladimír Iljič Lenin, jenž se tyčí nad stánky s občerstvením.
Stadion Lužniki postavil Sovětský svaz jako národní stánek v 50. letech. Nesl jméno Centrální Leninův stadion a měl kapacitu přes 100 000 diváků. Hostil letní olympijské hry (1980), MS v hokeji (1957) nebo finále Ligy mistrů (1999, 2008). Koncertovaly na něm umělci jako Michael Jackson, Rolling Stones nebo Red Hot Chilli Peppers.
Před MS ve fotbale prošly Lužniki velkou rekonstrukcí. Pojmou téměř 80 000 diváků a stále jsou největším sportovním stadionem v celém Rusku.
Perlou mistrovství světa je stadion v Petrohradě. Známý je pod názvy Krestovsky stadion nebo Zenit arena, neboť zde hraje své domácí zápasy fotbalový Zenit Petrohrad.
Foto: ČTK
Reuters Marek Janoš Reuters, Marek Janoš
17. 6. 2018 8:21
Prohlédněte si, jak vypadají obří stadiony v Rusku, které hostí utkání fotbalové mistrovství světa.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Patnáctiletý chlapec přežil pád z 19. patra panelového domu v Praze

V Praze na Hájích v pátek odpoledne spadl zřejmě z 19. patra panelového domu patnáctiletý chlapec. Pád přežil, záchranáři ho po uvedení do umělého spánku převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice, řekly mluvčí policie Eva Kropáčová a záchranné služby Jana Poštová.

Událost se stala v Kupeckého ulici po 15:00. "Hasiči na místě osobu vyprostili z přístavby, kam dopadla," řekla Kropáčová. Záchranáři podle Poštové ošetřili na místě patnáctiletého mladíka. "Uvedli jsme ho do umělého spánku, zajistili dýchací cesty, žilní vstup, zajistili podle traumaprotokolu a převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice na traumatologii," uvedla. Policisté nyní zjišťují veškeré okolnosti události a příčinu pádu, dodala Kropáčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy