Casillas s velrybami a tuleni nadchli mladé fotbalisty. Zastínili i oficiální zahájení MS

Sport Sport
17. 6. 2018 12:11
Jestliže zahajovací ceremoniál fotbalového mistrovství světa byl hodnocen jako střídmý, slavnostní zakončení sociálního projektu pro děti Football for Friendship (Fotbalem k přátelství) v Moskváriu ho trumflo o několik tříd.
Iker Casillas
Iker Casillas | Foto: F4F

Moskva - Mezi děti z 211 zemí, které se 6. ročníku projektu ruského Gazpromu účastnily, zavítal legendární brankář Realu Madrid Iker Casillas, mistr světa z roku 2010.

Jakmile nynější gólman FC Porto vystoupil před Moskváriem ze své limuzíny, obklopily ho desítky dětí. Hrozen malých fanoušků ho doprovázel až do hlediště třítisícového sálu. Cestou rozdával podpisy, ochotně se s dětmi fotil.

"Mám velkou radost, když vidím kolem sebe tolik šťastných tváří. Z 211 zemí! To jasně dokládá, jaký je fotbal fenomén. Kluci a holky, užijte si slavnost i celé mistrovství světa," prohlásil Casillas. Následovala prvotřídní show - vystoupení kosatek, tuleňů, artistů. Spojená s vyhlášením nejlepších celků turnaje, který se v rámci akce konal. Dvaatřicet družstev bylo vytvořeno na základě hlavní myšlenky: tvořili ho 12letí hráči a hráčky různých národností (každá země vyslala dva účastníky).

Česko reprezentovali Jakub Macák a Adam Zelenka, syn bývalého záložníka Sparty. Prvně jmenovaný byl dokonce jedním z vlajkonošů při čtvrtečním slavnostním zahájení MS v Lužnikách. Všechny výpravy si pak v hledišti užily úvodní duel šampionátu Rusko - Saúdská Arábie.

Football for Frienship je sociální program pro děti z celého světa. Na turnaji v Moskvě tak startovaly týmy se zástupci z Galapág nebo Svatého Vincence a Grenadin, nechyběly ani malí fotbalisté a fotbalistky se zdravotním postižením. Včetně trenérů a členů jednotlivých týmů se monstrozní akce zúčastnilo pět tisíc lidí.

Na závěru turnaje si děti zvolily i nejsympatičtější tým, který startuje na mistrovství světa - cenu nazvanou Nine Values Cup obdrželi Brazilci, do nejlepší trojky se pak dostali Rusové a Němci.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Tesco varuje před podvodnými SMS zprávami o výhře v soutěži. Firma žádnou neorganizuje

Společnost Tesco varuje před podvodníky, kteří rozesílají lidem SMS zprávy o tom, že si mají u ní vyzvednout výhru v soutěži. Firma informovala, že žádnou takovou soutěž neorganizuje a zákazníci nemají na uvedené zprávy reagovat.

"Tato podvodná aktivita poškozuje dobré jméno společnosti Tesco. Podniká proto všechny dostupné kroky, aby ochránila své zákazníky i své podnikání," uvedli zástupci firmy.

V případě pochybností mají podle nich zákazníci kontaktovat zákaznickou linku firmy 800 222 555 a ověřit si, jestli jde o její oficiální soutěž.

Další zprávy