Albion totiž žije očekáváním, že po 56 letech skončí jeho čekání na druhý titul mistra světa.
Naději podporuje skutečnost, že Gareth Southgate disponuje silným mužstvem, třeba podle bookmakerů sázkové kanceláře Fortuna je s kurzem 7,3:1 čtvrtým největším favoritem po Brazílii (5,3:1), Francii (6,5:1) a Argentině (7:1).
Jenže… Anglie vstoupí do turnaje 21. listopadu zápasem s Íránem, který má výkop už v jednu hodinu po poledni londýnského času.
Tedy přímo uprostřed pracovního dne.
A podle průzkumu, jehož se zúčastnily dva tisíce respondentů, se hodlá každý třetí zaměstnaný Brit hodit marod jen proto, aby mohl utkání vidět. Podle odborníků na pracovní právo to není dobrý nápad.
"Zaměstnavatel může prošetřit případ, kdy se domnívá, že zaměstnanec nepřišel do práce kvůli nemoci a nebyla to pravda. A může z toho vyvodit důsledky kvůli nepovolené absenci," citoval deník The Sun Andrewa Knorpela, experta z renomované právní firmy Richard Nelson LLP.
Knorpel také připomíná případ fanynky Niny Farooqiové, která se loni při mistrovství Evropy omluvila z práce právě kvůli nemoci, jenže pak ji televizní kamery zachytily, jak slaví přímo na stadionu ve Wembley postup Anglie do finále. A dostala padáka.
"Proto fanouškům doporučujeme, aby se raději zkusili se zaměstnavatelem na rovinu dohodnout," radil právník s tím, že očekává, že šéfové budou v tomto případě ke svým podřízeným vstřícní a umožní jim, aby si hodiny zmeškané sledováním fotbalu napracovali jindy. "A kdyby se to nepodařilo, vezměte si raději normálně dovolenou," nabádal Knorpel.
Odborník také varoval anglické fanoušky, aby kvůli zápasu nepřetahovali pauzu na oběd a aby se nevraceli do práce posilněni alkoholem po případné oslavě vítězství. "Mohli by se také vystavit riziku, že budou propuštěni," připomněl Knorpel.
Zaměstnavatelé i zaměstnanci si každopádně mohou oddechnout, že další dvě střetnutí ve skupině - proti USA a Walesu - sehrají Angličané večer od sedmi hodin londýnského času.