Mbappé dráždí pivního sponzora MS tím, že schovává jeho logo. A novinářům se vyhýbá

mar mar
5. 12. 2022 20:54
Francie se připravuje na čtvrtfinálový duel s Anglií a pozornost se upíná na Kyliana Mbappého. Nejlepší střelec šampionátu se vyhýbá tiskovým konferencím a důvod být na něj naštvaný má také jeden z hlavních sponzorů mistrovství světa.

Září na hřišti, zatím je zdaleka nejvýraznější postavou probíhajícího turnaje v Kataru. S pěti trefami je jasně nejlepším střelcem s náskokem na pronásledovatele. Mimo trávník se ovšem Mbappé pozornosti vyhýbá a dokonce odmítá navštěvovat tiskové konference.

Už dvakrát dostal cenu pro nejlepšího hráče utkání. Každý vítěz tohoto ocenění dostává trofej s logem pivovaru Budweiser. Mbappé ale podle deníku L’Equipe nechce být spojován s hlavním sponzorem.

Jednou z povinností vážící se k zisku této trofeje je oficiální foto. Jenže pokaždé, když se střelec pěti turnajových gólů fotil, udělal to tak, aby nebylo vidět logo Budweiseru. Současně se na rozdíl od jiných hráčů nefotil před reklamním panelem této společnosti, ale před panelem s logy jiných sponzorů šampionátu.

Drží se tak své dlouholeté zásady, že se nepodílí na propagaci alkoholu, sázení nebo nezdravého jídla.

Jako světová megastar si uvědomuje, že je vzorem pro mladé sportovce po celém světě a nechce si poškodit svůj mediální obraz spojením se značkou, jako je Budweiser.

Otázkou je, proč nechodí na pozápasové tiskové konference. Podle francouzských médií se hvězdný útočník snaží vyhýbat otázkám na jeho budoucnost v Paříži.

Mbappému sice za vynechávání tiskových konferencí po utkáních hrozí pokuty ze strany FIFA, ale třiadvacetiletý hráč má plnou podporu francouzského fotbalového svazu. Ten za něj zaplatí pokutu, pokud to bude potřeba.

Budweiser zažívá na šampionátu nejsložitější situace ze všech sponzorů. Několik dní před šampionátem pořádající Katar zakázal prodej alkoholu na stadionech, a tak plechovky s jeho pivem zůstaly na paletách ve skladech. Podle Sportsmailu teď Budweiser žádá po FIFA jako kompenzaci asi 47 milionů dolarů (zhruba miliardu korun).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 31 minutami

Čína přiznala, že balón nad Latinskou Amerikou je rovněž její

Čína přiznala, že balón, který byl pozorován nad Latinskou Amerikou a Karibikem, je její - stejně jako balón sestřelený v sobotu Spojenými státy. Peking dodal, že se do oblasti dostal nedopatřením a jeho využití je civilní, informovala britská stanice BBC. Létající objekt podobný balónu objevila ve svém vzdušném prostoru v pátek Kolumbie.

Kolumbie uvedla, že objekt nepovažuje za hrozbu pro národní bezpečnost a že jej sledovala do doby, než opustil její vzdušný prostor. Balón, který se vznášel nad Latinskou Amerikou, se podle mluvčí čínského ministerstva zahraničí Mao Ning odchýlil od své původní trasy. Důvodem podle ní byla jeho "omezená řiditelnost" a povětrnostní podmínky.

"Čína je zodpovědná země a vždy přísně dodržovala mezinárodní právo a informovala všechny zúčastněné strany a řádně s nimi jednala, aniž by představovala hrozbu pro jakoukoli zemi," dodala mluvčí.

Podle Washingtonu byl balón, který se vznášel minulý týden nad USA, vybavený špionážní technikou. USA v sobotu přistoupily k jeho sestřelení nad Atlantským oceánem.

Čína obvinění ze špionáže popírá a o obou balónech tvrdí, že se jednalo o civilní objekty používané k účelům meteorologického výzkumu. Incident vedl k diplomatické roztržce mezi Spojenými státy a Čínou a americký ministr zahraničí Antony Blinken kvůli němu odložil plánovanou návštěvu Pekingu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy