Japonskou jízdu ukončily slzy, suverénní Brazilci mysleli na Pelého

Japonskou jízdu ukončily slzy, suverénní Brazilci mysleli na Pelého
Jihoslovanští vicemistři světa asijského soupeře udolali až po 120 minutách hry a následujících penaltách.
Brazilští fanoušci nezapomněli na legendu Pelého, o jehož aktuálním zdravotním stavu kolují rozporuplné informace.
Cesta Brazilců za postupem byla jednodušší, tým Jižní Koreje porazili jasně 4:1.
Hrdinou zápasu s Japonskem se stal chorvatský gólman Dominik Livakovič, který zlikvidoval tři penaltové pokusy soupeřů.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
Aktualizováno 5. 12. 2022 22:15
Prohlédněte si fotografie z pondělních osmifinálových bojů na MS v Kataru, které rozhodly o postupu fotbalistů Chorvatska a Brazílie.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 30 minutami

Čína přiznala, že balón nad Latinskou Amerikou je rovněž její

Čína přiznala, že balón, který byl pozorován nad Latinskou Amerikou a Karibikem, je její - stejně jako balón sestřelený v sobotu Spojenými státy. Peking dodal, že se do oblasti dostal nedopatřením a jeho využití je civilní, informovala britská stanice BBC. Létající objekt podobný balónu objevila ve svém vzdušném prostoru v pátek Kolumbie.

Kolumbie uvedla, že objekt nepovažuje za hrozbu pro národní bezpečnost a že jej sledovala do doby, než opustil její vzdušný prostor. Balón, který se vznášel nad Latinskou Amerikou, se podle mluvčí čínského ministerstva zahraničí Mao Ning odchýlil od své původní trasy. Důvodem podle ní byla jeho "omezená řiditelnost" a povětrnostní podmínky.

"Čína je zodpovědná země a vždy přísně dodržovala mezinárodní právo a informovala všechny zúčastněné strany a řádně s nimi jednala, aniž by představovala hrozbu pro jakoukoli zemi," dodala mluvčí.

Podle Washingtonu byl balón, který se vznášel minulý týden nad USA, vybavený špionážní technikou. USA v sobotu přistoupily k jeho sestřelení nad Atlantským oceánem.

Čína obvinění ze špionáže popírá a o obou balónech tvrdí, že se jednalo o civilní objekty používané k účelům meteorologického výzkumu. Incident vedl k diplomatické roztržce mezi Spojenými státy a Čínou a americký ministr zahraničí Antony Blinken kvůli němu odložil plánovanou návštěvu Pekingu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy