Talentovaný Souček přestoupil do Sparty, jaro ještě stráví v Opavě

ČTK ČTK
11. 2. 2020 11:02
Fotbalista Filip Souček přestoupil z Opavy do pražské Sparty, s níž podepsal smlouvu do konce roku 2023.
Filip Souček
Filip Souček | Foto: ČTK

 Jarní část této sezony devatenáctiletý záložník ještě stráví na hostování ve slezském týmu. 

"Filip je mladý a talentovaný záložník, který má předpoklady hrát jednou ve Spartě důležitou roli. Má dobrý pohyb, je agresivní v soubojích, poctivý v defenzivě, podporuje i útočnou fázi, chce hrát s míčem. Po ztrátě balonu ihned pracuje na tom, aby jeho tým získal míč co nejdříve zpět. To jsou vlastnosti, které se nám líbí," uvedl sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický.

"Pro Filipův vývoj je momentálně nejdůležitější, aby dodělal školu a pravidelně nastupoval, proto ještě zůstane na hostování v Opavě," dodal bývalý reprezentační kapitán.

Souček patří k talentům českého fotbalu. Opavský odchovanec debutoval v lize na konci minulé sezony a v tomto ročníku už začal nastupovat pravidelněji. Celkem má v nejvyšší soutěži na kontě 15 startů.

"Spartu sleduju odmala, je to pro mě nejlepší český klub. Je to naprosto nepopsatelný pocit podepsat smlouvu v takovém klubu. Jsem v lize teprve půl roku a ohromně si vážím toho, že dostávám takovou šanci," uvedl Souček.

"Je to určitě dobře, že ještě zůstávám v Opavě, budu mít větší prostor hrát. Navíc se mi blíží maturita, kterou bych rád dokončil, a pak bych s čistou hlavou v létě přišel do sparťanské kabiny," dodal.

 

Právě se děje

před 13 minutami

V březnu přerušilo podnikání o téměř polovinu více živnostníků než loni ve stejné období

Od začátku března přerušilo podnikání 10 033 živnostníků, tedy o 47 procent více než ve stejném období loni. Nejvíc přerušují živnost podnikatelé v oboru stravování a kadeřnických služeb. Vyplývá to z analýzy společnosti Bisnode. Podle ní jsou důvodem opatření přijatá v souvislosti se šířením koronaviru, kdy řada živnostníků nemůže podnikat nebo se o jejich zboží a služby podstatně snížil zájem.

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

Evropská komise prodloužila termín pro odpověď na audit k Babišovu střetu zájmů

Evropská komise prodloužila termín pro odpověď na audit ohledně střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) o dva měsíce, tedy do 5. června. Uvedla to ve středu Česká televize na základě vyjádření ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (za ANO). Původně měla lhůta vypršet na konci tohoto týdne.

Podle auditu má Babiš přímý i nepřímý vliv na svěřenské fondy, do kterých v roce 2017 vložil kvůli zákonu o střetu zájmů akcie svých firem Agrofert a SynBiol. Česku kvůli tomu hrozí, že přijde o unijní dotace. Babiš jakýkoli střet zájmů popírá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy