Lafatu vábí Sparta, Ukrajinci a Turci, Mišůna chce Sheffield

Luděk Mádl Luděk Mádl
3. 7. 2012 10:55
Talentovaný obránce možná zpátky na Ostrovy, přetahovaná o útočníka reprezentace
Udrží střelce Davida Lafatu v Jablonci?
Udrží střelce Davida Lafatu v Jablonci? | Foto: Sport

Příbram/Jablonec - Hráčský agent Ondrej Chovanec má teď na stole dva žhavé přestupové případy.

Otevřená je budoucnost útočníka reprezentace Davida Lafaty, do Sheffieldu United by mohl přestoupit mladý obránce Milan Mišůn.

Začněme Lafatou. Jak už deník Aktuálně.cz informoval, Sparta by do svého mladého týmu ráda zakomponovala dva zkušenější hráče: pravého obránce a útočníka.

A na pozici útočníka si vybrala Davida Lafatu. Jenže šéfové klubů Daniel Křetínský a Miroslav Pelta se zatím nedohodli na ceně. A jednání uvízla na mrtvém bodě.

Odejde Lafata, nebo Vošahlík do Slavie?

A Jablonci se totiž příliš nechce Lafatu uvolňovat, přeci jen by pustil autora 25 ligových branek, což už je nějaká síla.

V zimě Lafata odmítl nabídky z Číny a Polska. "Teď se ozvalo několik klubů z Ukrajiny a Turecka," poznamenal agent Chovanec.

Mimochodem, na tom, jestli Lafata Jablonec opustí, nebo ne, závisí i možný přestup dalšího jabloneckého útočníka Jana Vošahlíka do Slavie. Trenér Rada ho chce, ale kdyby Jablonec ztratil Lafatu, Vošahlíka už by rozhodně neuvolnil.

Mišůn: po Celtiku Sheffield?

Chovancova agentura aktuálně řeší i možný návrat Milana Mišůna na Ostrovy. Velký talent už před časem zkoušel rozjet velkou kariéru v Celtiku Glasgow, ale smolná série zranění ho tak trochu poslala do kolen.

V zimě přestoupil do Viktorie Plzeň a obratem odešel na hostování do "rodné" Příbrami. Tam se ho podařilo restartovat a už je o něj opět zájem na Ostrovech.

"Zanechal tam dobrý dojem, proto je možné, že se tam vrátí. Velký zájem má Sheffield United," potvrzuje Chovanec.

Jde o klub, který hraje třetí nejvyšší anglickou soutěž, ale loni bojoval do poslední vteřiny o postup. V rozhodujícím barážovém utkání prohrál na penalty s Huddersfieldem.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Devět omilostněných katalánských politiků a aktivistů opustilo věznici

Devět katalánských politiků a aktivistů, kteří dostali milost od španělské vlády, ve středu opustilo věznici Lledoners. V ní si odpykávali dlouhé tresty za uspořádání nelegálního referenda o nezávislosti v roce 2017. Informovala o tom agentura Reuters.

Političtí lídři včetně bývalého místopředsedy regionální vlády a několika exministrů byli odsouzeni v roce 2019 k trestům od devíti do 13 let vězení za vzpouru, protože referendum vypsali navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů. Za mřížemi dosud strávili asi 3,5 roku.

Španělská vláda dnes zdůraznila, že udělení milosti neznamená, že je kabinet připravený diskutovat o referendu o nezávislosti Katalánska. Doufá nicméně, že toto gesto dobré vůle podpoří dialog s cílem zachovat Katalánsko coby součást Španělska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy