Sparta chce do útoku získat Lafatu, nepočítá už se Slepičkou

Luděk Mádl Luděk Mádl
14. 6. 2012 18:05
Trenér Jablonce prozradil, že mu Sparta krouží kolem kanonýra
Přestoupí David Lafata do Sparty?
Přestoupí David Lafata do Sparty? | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Až se útočník David Lafata vrátí z Eura 2012, možná převlékne dres.

"Krouží kolem něj Sparta," prozradil dnes v rozhovoru s ČTK nový trenér jabloneckého klubu Václav Kotal. Odchod nejlepšího střelce minulého ligového ročníku by ho samozřejmě nepotěšil.

Sparta chce sázet na mládí. "Určitou rovnováhu zkušenosti a mládí ale v kádru musíme udržet," prohodil trenér Vítězslav Lavička na své středeční inaugurační tiskové konferenci. A naznačil na ní, že zkušeného hráče hledá do útoku a do obrany. "Na pravý kraj obrany," doplnil ho personální ředitel klubu Jakub Otava.

Slepičku přeřadili do B-týmu

Ze soupisky Sparty se vytratili Erich Brabec a Libor Sionko, jimž vypršely kontrakty. Brabec jde do slovenské Senice, Sionko zatím nové angažmá nemá.

Sparta navíc odstavila i útočníka Miroslava Slepičku. "Už s ním nepočítáme. Přípravu zahájí s B-týmem," řekl Otava.

Na Letné už nejsou ani hráči širšího kádru Hušek a Abena, kteří nenašli společnou řeč s Jaroslavem Hřebíkem, nyní sportovním ředitelem klubu.

Zápotočného si Lavička prosadil

Lavička zdůraznil, že ve většině věcí si s Hřebíkem rozumí. Připustil však, že mají rozdílný názor na obránce Zápotočného. A zjevně se prosadil názor Lavičky. "Zajájil přípravu spolu s týmem," odtušil nový kouč.

Spartu (zatím?) neopouští ani další Hřebíkův "neoblíbenec" Ondřej Kušnír, ale Otavova věta o tom, že Sparta hledá pravého obránce, naznačuje, že se s bývalým reprezentantem, kterého potkal pokles výkonnosti, už příliš nepočítá.

Otava připustil, že Sparta sledovala argentinského obránce Senice Gorosita, "Žádná jednání o něm ale nevedeme," dodal.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Při nehodě kamionu a dodávky na D8 za Roudnicí nad Labem se zranili čtyři lidé

Provoz na dálnici D8 ve směru z Ústí nad Labem na Prahu komplikuje nehoda na 25. kilometru za sjezdem na Roudnici nad Labem. V noci se tam střetly nákladní automobil a dodávka s vlekem. Při nehodě byli zraněni čtyři lidé, řekl policejní mluvčí Daniel Vítek. V místě se projíždí jedním jízdním pruhem, tvoří se kolona.

"Nehoda se stala krátce před 02:30, došlo ke zranění čtyř osob. Dálnice byla po nějakou dobu uzavřená, nyní je průjezdná levým jízdním pruhem," uvedl mluvčí. Okolnosti a příčinu nehody policisté prošetřují, dodal.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Biden vybral nového velvyslance při EU, nominaci ještě projedná Senát

Americký prezident Joe Biden hodlá na post velvyslance při Evropské unii nominovat právníka a bývalého ambasadora USA v Rumunsku Marka Gitensteina. Bílý dům to oznámil v prohlášení společně s dalšími nominacemi. Jmenování Gitensteina je podobně jako obsazování čelných postů na ministerstvech podmíněno souhlasem amerického Senátu.

"Bude mi ctí, budu-li schválen, pomoci implementovat agendu přijatou na červnovém summitu USA a EU," uvedl následně ve vlastním komuniké kandidát na pozici velvyslance. "Je to robustní a komplexní agenda, která zahrnuje spolupráci s našimi partnery v EU ve snaze udávat kurz světové ekonomiky v 21. století, zajistit pravidla založená na našich sdílených demokratických hodnotách, a postavit se sdíleným výzvám od covidu-19 po klimatické změny," citoval z vyjádření zpravodajský web Axios.

Zdroj: ČTK
Další zprávy