Sparta chce do útoku získat Lafatu, nepočítá už se Slepičkou

Luděk Mádl Luděk Mádl
14. 6. 2012 18:05
Trenér Jablonce prozradil, že mu Sparta krouží kolem kanonýra
Přestoupí David Lafata do Sparty?
Přestoupí David Lafata do Sparty? | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Až se útočník David Lafata vrátí z Eura 2012, možná převlékne dres.

"Krouží kolem něj Sparta," prozradil dnes v rozhovoru s ČTK nový trenér jabloneckého klubu Václav Kotal. Odchod nejlepšího střelce minulého ligového ročníku by ho samozřejmě nepotěšil.

Sparta chce sázet na mládí. "Určitou rovnováhu zkušenosti a mládí ale v kádru musíme udržet," prohodil trenér Vítězslav Lavička na své středeční inaugurační tiskové konferenci. A naznačil na ní, že zkušeného hráče hledá do útoku a do obrany. "Na pravý kraj obrany," doplnil ho personální ředitel klubu Jakub Otava.

Slepičku přeřadili do B-týmu

Ze soupisky Sparty se vytratili Erich Brabec a Libor Sionko, jimž vypršely kontrakty. Brabec jde do slovenské Senice, Sionko zatím nové angažmá nemá.

Sparta navíc odstavila i útočníka Miroslava Slepičku. "Už s ním nepočítáme. Přípravu zahájí s B-týmem," řekl Otava.

Na Letné už nejsou ani hráči širšího kádru Hušek a Abena, kteří nenašli společnou řeč s Jaroslavem Hřebíkem, nyní sportovním ředitelem klubu.

Zápotočného si Lavička prosadil

Lavička zdůraznil, že ve většině věcí si s Hřebíkem rozumí. Připustil však, že mají rozdílný názor na obránce Zápotočného. A zjevně se prosadil názor Lavičky. "Zajájil přípravu spolu s týmem," odtušil nový kouč.

Spartu (zatím?) neopouští ani další Hřebíkův "neoblíbenec" Ondřej Kušnír, ale Otavova věta o tom, že Sparta hledá pravého obránce, naznačuje, že se s bývalým reprezentantem, kterého potkal pokles výkonnosti, už příliš nepočítá.

Otava připustil, že Sparta sledovala argentinského obránce Senice Gorosita, "Žádná jednání o něm ale nevedeme," dodal.

 

Právě se děje

Další zprávy