Lafata odpovídal online: S Řeky mákneme, to slibuju

10. 6. 2012 16:29
Online rozhovor čtenářů Aktuálně.cz s útočníkem fotbalové reprezentace Davidem Lafatou.
Online rozhovor s Davidem Lafatou
Rozhovor skončil
David Lafata bude odpovídat po 15. hodině
Přečíst si rozhovor

Reprezentační útočník David Lafata byl hostem nedělního online rozhovoru se čtenáři Aktuálně.cz. Řeč byla samozřejmě o Euro 2012, o prvním nepodařeném vystoupení s Ruskem nebo o nadcházejícím zápase s Řeckem. Ale ptali jste se i na atmosféru v týmu nebo co hráči dělají ve dnech, kdy nehrají.

David Lafata odpovídal více než hodinu. Přesto nestihl zodpovědět všechny vaše otázky, takže se on i redakce omlouvá všem, na které se nedostalo.

Online rozhovor s Davidem Lafatou

Rozhovor skončil
10. 6. 2012
Ptá se: Zdeněk

Jaká je nálada v týmu, Davide?

Odpovídá: David Lafata

Nálada je už dobrá. Samozřejmě po tom zápase to nebylo nejlepší, ale už jsme to hodili za hlavu. Čeká nás další zápas, ve kterém to můžeme napravit a chceme se o tu šanci postoupit ještě poprat.

10. 6. 2012
Ptá se: honza

jak myslite ze to bude vypadat s postupe ze skupiny

Odpovídá: David Lafata

Pořád to máme ve svých rukou. Rozhodující pro nás bude ten zápas s Řeky. Když ho zvládnem, otevřem si dveře. Pokud ne, bude po nadějích. Tento zápas tedy bude klíčový.

10. 6. 2012
Ptá se: Robin

Jak vnímá negativní tlak ze strany českých fanoušků Milan Baroš a jaký by to mělo třeba vliv na vás jako na útočníka? Nároďák je přece jen nároďák a ne ligový klub.

Odpovídá: David Lafata

To je spíš otázka na Milana. Je hodně zkušený a už toho hodně prožil. Myslím si, že to s ním nějak nezamává. Té kritiky ale už je moc a nemyslím si, že by byla zasloužená. Hra dopředu není jen o Milanovi, ale o celém mužstvu. Že bych na to koukal jako na svoji příležitost, to rozhodně ne.

10. 6. 2012
Ptá se: Václav Tourek

Podle mého názoru, pokud chceme na ME letos uspět, je třeba posílit ofenzívu, tj. na dva útočníky a pokud byste byl zařazen do sestavy, s kým byste nejraději v útoku hrál ? Děkuji

Odpovídá: David Lafata

Nemám rád termíny "na jednoho" nebo "na dva" útočníky. Není důležité, kolik útočníků je na hřišti, ale kolik hráčů se do ofenzívy zapojí. Všichni útočníci tady jsou kvalitní, takže favorita k sobě nemám.

10. 6. 2012
Ptá se: Petr

Davide co si myslíte o hře na jednoho utočníka? Myslíte si jako konkurent Milana Baroše že sám utočník něco zmůže? Nebylo lepší za stavu 2:0 pro Rusy posílit ˇutok vámi a třebas ještě jedním utočníkem? Na Bílka se neptám to by jste stejně neodpověděl :-)

Odpovídá: David Lafata

Jak už jsem napsal, jde o ofenzivní pojetí celého mužstva. Kolik se do útoku zapojí hráčů. Pokud je tam útočník sám, tak to má těžší, ale hlavně záleží na podpoře ostatních.

10. 6. 2012
Ptá se: Tomas K.

Davide, jaka nalada panovala v satne po prohranem uvodnim utkanim s Rusy? Co Vam rikal pan Bilek a zminil se s plany na zbyvajici dva zapasy zakladni skupiny?

Jak jste prohru vnimal Vy?

Odpovídá: David Lafata

Nálada byla špatná, protože jsme všichni cítili, že se nám ten zápas hodně nepovedl. Včera jsme si utkání s trenéry rozebrali a věříme, že se z chyb poučíme a už koukáme na další zápasy. Plány se nijak nemění, prostě potřebujeme v dfalších zápasech uspět.

10. 6. 2012
Ptá se: Lorddd

Ahoj Davide, nevadí ostatním útočníkům protěžování Milana Baroše? Proti Rusku snad ani jednou nevystřelil, ani jednou se neuvolnil, prostě nic.

Odpovídá: David Lafata

Tad\ nejde o žádné protěžování. Kažřdý máme v týmu nějakou roli a momenztálně je Milan útočníkem číslo jedna. My další jsme tady od toho, abychom mu při příchodu na hřiště pomohli. Od skládání sestavy je tu trenér a my to respektujeme.

10. 6. 2012
Ptá se: Vladimír FIFA Rous

Davide, víte o jiném týmu na ME, kde trenér opomíjí v sestavě nejlepšího střelce (vy 2x po sobě) domácí ligové soutěže? Obdivuji Vaši psychiku a držím palce.
Vladimír FIFA Rous

Odpovídá: David Lafata

O jiných týmech ani moc přehled nemám. Já jsem hlavně rád, že jsem v národním týmu. Děkuji za podporu.

10. 6. 2012
Ptá se: salfa

Davide, myslíte te si, že Vás defenzivní maniak Bílek nechá nastoupit aspoň v jednom zápase od první minuty, případně že bude tým hrát na dva útočníky? Držím Vám palce.

Odpovídá: David Lafata

To je otázka pro trenéra. Samozřejmě budu rád.

10. 6. 2012
Ptá se: Květoslav Koudelka

Ahoj Davide, nemrzí tě, že i při současné gólové, ale hlavně herní potenci nejlepšího Vigantického útočníka, to nevypadá, že nikdo z vás ostatních útočníků by mohl dostat šanci v základu? Barošovo trápení vidí celá republika, nicméně velkotrenér Bílek zdá se býti slepý.

Odpovídá: David Lafata

Jak říkám, pokud dostanu více šancí, budu jen rád. Snad se zlepší hra českého týmu, pak bude jedno, kdo ty góly dá, hlavně, abychom postoupili.

10. 6. 2012
Ptá se: Květoslav Koudelka

Ahoj Davide, můžeš nám aspoň lehce poodhalit jak probíhala příprava týmu na Rusy? Dozvěděl se kolega Kadlec, že bude postaven na lajnu až těsně před zápasem, nebo velkotrenér ve skutečnosti už delší dobu počítal se sestupivším Hubníkem ve středu obrany?

Odpovídá: David Lafata

Příprava probíhala stejně jako před každým jiným zápasem, v tom bych problém neviděl. Sestavu jsme prakticky věděli dopředu, dalo se to vyčíst při tréninku.

10. 6. 2012
Ptá se: Jakub

Viděl jste studio ČT s Karlem Šípem? Video i zde http://sport.aktualne.centrum.cz/video-sipova-sprcha-narodni-tym-hraje-impotentni-fotbal/r~43947a6cb2e711e1a9870025900fea04/ Co na jeho kritiku říkáte a nemá v něčem pravdu? :)

Odpovídá: David Lafata

Sám jsem se na to ještě nedíval, ale samozřejmě se to ke mě doneslo. V Česku je každý trenérem a expertem. Má na to samozřejmě právo, ale byl bych rád, kdyby se ukázalo, že se s těmi dvěmi fackami spletl.

10. 6. 2012
Ptá se: Květoslav Koudelka

Ahoj Davide, připravuje se tým nějak detailněji na souboj s Řeky, na jejich případné slabiny a silné stránky, nebo bude pan Velkotrenér nadále spoléhat na intuici?

Odpovídá: David Lafata

Samozřejmě, že se na ně podrobně připravujeme. Teď jde jen o to, abychom teorii přenesli do praxe. Silné a slabé stránky si ukazujeme jako u každého jiného soupeře.

10. 6. 2012
Ptá se: Kýchal Žloutek

Zdravím, jaký máte názor na současné rozestavení 4-2-3-1? Nebylo by vzhledem k....jak to říci...útočnické typologii Milana Baroše vhodnější použít některý ze systémů s dvěma hroty? Ať už 4-4-2 nebo takticky náročnější, ale v dnešní době opět oprašované 3-5-2...

Odpovídá: David Lafata

Jak jsem říkal, na samotném rozestavení ani tolik nezáleží. Spíš musíme útok podporovat jako celý tým. A to samé dozadu. Chyby v defenzivě nebyly jen vinou obrany, ale celého týmu.

10. 6. 2012
Ptá se: Jiří Klemš

Chybí ti nějaký fotbalista v repre? Ať už mazáci jako Polák nebo Štajner nebo mladíci typu Krejčí nebo Kalas?

Odpovídá: David Lafata

Já tu nejsem od toho, abych určoval, kdo má jet na Euro. V nároďáku by asi chtěli být všichni, ale bohužel může jet jen 23 lidí. Myslím, že to není o tom, kdo je jak mladý nebo starší, ale o výkonnosti.

10. 6. 2012
Ptá se: Petr Kubík

Zdravím! Pod trenérem Bílkem předvádíte velmi špatný fotbal. Nemyslíte, že už konečně nastal čas na jeho výměnu?

Odpovídá: David Lafata

Jsme na Euru, takže to zase tak špatné asi nebude. A věříme, že s trenérem Bílkem postoupíme.

10. 6. 2012
Ptá se: Rob

Zdravím vás Davide, který z hráčů je podle vás srdcem naší reprezentace jako jím kdysi byl Pavel Nedvěd?

Odpovídá: David Lafata

Určitě je jím Tomáš Rosický.

10. 6. 2012
Ptá se: Anton Spišák

Zdravím, co si myslíte, že bylo špatně v zápase s Ruskem, taktika trenéra nebo hráči nepodali adekvátní výkony? Děkuji za odpověď

Odpovídá: David Lafata

Zdravím také. Všichni víme a cítíme, že náš výkon nebyl dobrý. Rusko bylo silný soupeř, ale trochu jsme mu to ulehčili naší horu. Věřím, že se z toho poučíme a ve zbylých zápasech se to zlepší.

10. 6. 2012
Ptá se: Alfons Hymbýsek

Dobrý den, jak vnímáte trenéra Bílka? Děkuji za odpověď doufám upřímnou :)

Odpovídá: David Lafata

Jako trenéra národního týmu.

10. 6. 2012
Ptá se: Dan

Co říkáte na aktuální sestavu české reprezentaci..?

Odpovídá: David Lafata

Sestava je taková, jakou určí trenér.

10. 6. 2012
Ptá se: Marcel

Zdravim, Myslím si,že celá hra na jednoho útočníka je velmi špatná, hlavně když vpředu je Milan Baroš.. Ten už nemá v nároďáku co dělat.. Co si myslíte o možnosti postu pu ze skupiny? Díky

Odpovídá: David Lafata

Zdravím také. Šance na postup ze skupiny je pořád. DOkud existuje, tak se jí budeme snažit využít.

10. 6. 2012
Ptá se: Aaron

Zdravím,
zdá se mi, že mužstvo nepřijalo na Rusko tatktiku určenou trenérem. Jestliže ano, trenér Bílek nemá důvěru hráčů..Jestli ne, trenér Bílek ji spolu s asistenty zpackal..Existuje i třetí varianta? Díky za odpověď a semelte Řeky a Poláky !

Odpovídá: David Lafata

Dobrý den. Třetí varianta je ta, že to co jsme chtěli hrát, se nám nepovedlo převést do praxe na hřišti. Děkujeme za podporu!

10. 6. 2012
Ptá se: Vašek

Hezký den, je mě jasný že nemůžete kritizovat rozhodčí,výkon mužstva a ani trenéra.Nevadí Vám to???Mě osobně by se strašně ulevilo kdybych mohl říct pan Bílek je hrozný trenér který tomu nerozumí,musí se změnit to a to a pak to půjde.Myslím si že je špatně když se potlačují názory hráčů.Každý ať si říká svojí pravdu (samozřejmě slušně)vždyť za to se tady bojovalo za svobodu slova.Jaký je Váš názor na tuto věc.Děkuji a přeji hodně ale opravdu hodně štěstí do dalších zápasů.

Odpovídá: David Lafata

Tady nikdo nikomu nezakazuje, aby říkal svůj názor. Ale jde o to, že fotbal je kolektivní hra a když se společně vyhrává, tak se i společně jako tým prohrává. Děkuju za přání, snad vyhrajeme.

10. 6. 2012
Ptá se: Karel Malina

Držíme vám palce, to je jasné. Už pan Bílek něco naznačoval, pokudf jde o to, zda v úterý nastoupíte?

Odpovídá: David Lafata

Děkujeme za podporu. Zatím trenér o sestavě nic neříkal, takže nevím.

10. 6. 2012
Ptá se: Drtina

Jak se spí v hotelu v centru města, kde musí být hrozný bugr?

Odpovídá: David Lafata

Já nemám se spaním problémy, takže mi se spí dobře.

10. 6. 2012
Ptá se: Jana

Dá se k vám do hotelu přijít na návštěvu, až pojedu v úterý na zápas s řeckem?

Odpovídá: David Lafata

Do hotelu vás určitě nepustí, ale před hotelem nás přijít podpořit můžete. Jsme rádi, když vidíme podporu fanoušků.

10. 6. 2012
Ptá se: Jiřina Bičovská

Už jste se byli podívat po Vratislavi? Nebo jste jen zavření v hotelu? Co děláte během volna a kolik ho máte?

Odpovídá: David Lafata

Zavřeni na hotelu nejsme. Máme určitě povinnosti, ale ve volném čase se pak může každý sám rozhodnout, co bude dělat. Já osobně jsem se už byl po okolí podívat.

10. 6. 2012
Ptá se: Petr Beran

Blondýnky, nebo brunety? Řízek, nebo guláš? A bílá, nebo tmavá verze dresu? Co máte radši?

Odpovídá: David Lafata

U barvy vlasů obojí. Z jídel guláš. Dres mám radši bílý.

10. 6. 2012
Ptá se: Tony

Ahoj Davide,

co nyní dělá vedení týmu a trenéři pro zlepšení sebevědomí týmu? A čtěte noviny, případně sledujete televizi?

Odpovídá: David Lafata

Ahoj Tony, je tu dost zkušených hráčů, takže zvedat sebevědomí nikdo speciálně nemusí. Sledování televize a novin je na každém zvlášť. Pokud chce, může.

10. 6. 2012
Ptá se: Karel

Půjdete po Euru do zahraničí?

Odpovídá: David Lafata

Myslím si, že ne.

10. 6. 2012
Ptá se: Linda

Jste sympaťák, Davide. Já ani tak neumím posoudit hru, ale zdá se mi, že jste skromější než hráči, co hrají ve velkých ligách. Třeba pan Rosický, to je od pohledu náfuka. Jaký je ve skutečnosti s Vámi? Tykáte mu všichni?

Odpovídá: David Lafata

Myslím si, že jsem normální kluk jako všichni ostatní. Samozřejmě, že si tady všichni tykáme :-)

10. 6. 2012
Ptá se: dalibor

co si mysliš že byl hlavní problém že jste prohrálí proti Rusku? a myslíš si že by jste mohli vyhrát a postoupit ze skupiny ?

Odpovídá: David Lafata

Zápas s Ruskem jsem hodnotil už v předchozích odpovědích. Samozřejmě, že věřím, že postoupíme. Prohráli jsme jednu bitvu, ale válku ne.

10. 6. 2012
Ptá se: Tomáš Zápecký

Vypadá to podle otázek, že Bílkovu týmu moc lidí nefandí. Tak bych chtěl, Davide, říct, že já vám pořád fandím. Zápas s Ruskem byl hrozný, špatně bylo úplně všechno, ale vlétněte na Řeky a je to. Tři body a jsme ve hře. Slibte nám, že budete makat, jako kdyby šlo o finále Eura. Jo?

Odpovídá: David Lafata

To je od vás hezké, snad je takových fanoušků ještě hodně. To, že budeme makat co nejvíc, slíbit můžu.

10. 6. 2012
Ptá se: Lukáš

Ahoj Davide. Nebavili jste se s trenérem Bílkem třeba o tom, že by Vás na příští zápas nasadil do základu? Na lavičce je Vás škoda, jste typ hráče, který má čich na góly, viz výsledky v Gambrinus lize! Byl bych rád, kdyby jste si zahrál mnohem víc a svým výkonem otevřete panu Bílkovi oči! Nemyslím, že jen mě dochází s Milanem Barošem trpělivost! Zasloužíte si šanci hrát od začátku! Držím palce ;-)

Odpovídá: David Lafata

O sestavě nám trenér ještě nic neříkal. Kdybych dostal šanci, byl bych určitě rád. Ale lavní je, abychom vyhráli a postoupili a udělali úspěch. Jestli to bude s Lafatou v sestavě, nebo ne, to už není podstatné.

10. 6. 2012
Ptá se: Jan Polák

Jsem ve Vratislavi. Co bude tým dělat dneska večer? Můžu vás někde vidět a říct si o autogram?

Odpovídá: David Lafata

Každý z nás teprve uvidí, jak stráví večer. Pokud půjde někdo do města, tak ho tam potkat můžete a snad se vám i podepíše.

10. 6. 2012
Ptá se: Yura

Fotbal moc nesleduju, ale musim rict, ze se nasi dostali na ME me dost prekvapilo pri tom, co jsem videl z nejakych sestrihu. Zaslouzil si nas tym vubec postoupit? Nebyla to jen stastna konstalace?

Odpovídá: David Lafata

Myslím si, že jsme na Euro postoupili zaslouženě.

10. 6. 2012
Ptá se: vita88

Je mi vas hracu lito. Protoze za tu bídu muze z 90% Bílek. Pod Brucknerem by se taková bída nehrála. Souhlasis ?

Odpovídá: David Lafata

Nesouhlasím. Na hřišti hrajeme my hráči a ne trenér.

10. 6. 2012
Ptá se: Sean

Dobrý den Davide, fandím Vám jako fotbalistovi (koneckonců jsem Jablonečák) a rád bych se Vás optal, zda Vás netrápí, že v repre nedostáváte tolik šancí? Přijde mi, že styl, který repre prezentuje je bez tváře, bez taktiky, bez reakcí na vývoj zápasu. Myslím, že pokud by se začala hrát ofenzivní hra, byť za cenu inkasovaných gólů, fanoušci by byly raději. Přeji Vám hodně štěstí !

Odpovídá: David Lafata

Zdravím do Jablonce. Jak jsem už psal, jsem hlavně štastný, že můžu v národním týmu být. Samozřejmě, že každý chce hrát, ale je nás tady 23 a nastouput může jen jedenáct lidí. Musím to respektovat.

10. 6. 2012
Ptá se: Viktor

Hezký den přeji. Já otázku nemám jen přání ať se zápas s Řeckem podaří! A vyřiďte ostatním, ať se nediví reakcím, čeští fandové nejsou slepí a nebyl to první zápas, podobné hrůzy v jiném podání jsou s panem Bílkem spojeny od začátku. Takže moc a moc úspěchů!

Odpovídá: David Lafata

Děkujeme za přání. Snad příště vyhrajeme.

10. 6. 2012
Ptá se: Robert

Ahoj Davide, můžeš nám přiblížit, jak vnímáte jako tým i vy samotní kritiku Karla Šípa, která obletěla všechna média ? Hodně zdaru do dalších zápasů a hlavně začít hrát ofenzivní fotbal!!!

Odpovídá: David Lafata

Je to jeho názor, já mu ho neberu. Chceme udělat vše pro to, abychom ukázali, že se plete. Doufáme, že se to podaří. Děkujeme za přání.

10. 6. 2012
Ptá se: Kalousek

Co vás čeká po Euru? Kam jedete na dovču, Davide?

Odpovídá: David Lafata

Doufám, že nějakou dovolenou v Jablonci dostanu a budu moci jet s rodinou někam k moři.

10. 6. 2012
Ptá se: Pepa

Ahoj Davide, co nějaké zahraniční angažmá? Chtěl by si ještě jednou zkusit? Jinak hodně štěstí.

Odpovídá: David Lafata

Zahraničnímu angažmá bych se nebránil, ale ne za každou cenu. Díky za přání!

10. 6. 2012
Ptá se: defendor

Davide, vzkažte prosím Petru Jiráčkovi, že úkolem hráče na postu defenzivního záložníka je především vykrývat díry, nikoliv jejich tvorba, díky a hodně štěstí ;)

Odpovídá: David Lafata

Ok.

10. 6. 2012
Ptá se: Roman

Dobrý den,
zajímalo by mne, zda jste se v pátečním utkání nechali unést atmosférou na stadionu a proto jste hráli tak otevřený hurá fotbal. Nebo zda taktika nebyla předem žádná domluvená. Nebo jste si snad mysleli, že můžeme tímto způsobem Rusy přehrát, že jsme rovnoceným soupeřem?

Odpovídá: David Lafata

Možná to tak mohlo vypadat, protože Rusové nás po první gólu dostali tam, kam asi chtěli.

10. 6. 2012
Ptá se: michal f.

Ahoj Davide, myslite si že zápas s Řeky pro nás zkončí vytěstvím a jaké máme šance na uspěch?

Odpovídá: David Lafata

Všichni tomu věříme. Chceme, aby ta šance na postup ještě dál žila.

10. 6. 2012
Ptá se: Průša

Ahoj, moc vám držím palce. Co říkáte na to jak se k vám zachovali fanoušci na stadioně ve Vratislavi? Myslím, že to od nich nebylo spravedlivé, vždy´t turnaj teprve začal.A všechno svádět na Baryho a trenéra Bílka nebylo uplně dobré. přeji 6 bodů

Odpovídá: David Lafata

Souhlasím s vámi. Bylo zpočátku cítit, že lidi jsou hodně natěšení. Potom to ale pro ně stejně jako pro nás byla studená sprcha. Kdybych se na to díval z pohledu fanouška, tak už je svátek na tom Euru být. Nemusí to být pravidlo, abychom na něm byli pokaždé, o to víc by si to měl člověk užít.

10. 6. 2012
Ptá se: pavel

Dobrý den Davide, víte o tom zda se chystají v sestave na Řecko nějaké změny? Máte nějaký rituál před zápasem? S kým se v týmu nejvíce bavíte? Fandím Vám, doufám, že tentokrát dostanete vetší příležitost než 7minut na trávníku a určitě dáte góla. Vyhrajte.

Odpovídá: David Lafata

Jestli se chystají změny, to byste se dozvěděl spíš od trenéra. Žádný speciální rituál nemám. Díky za podporu.

10. 6. 2012
Ptá se: Kkiak

Dobrý den, necítíte to to jako osobní křivdu, že nenastupujete stabilně v repre, když jako jediny máte stabilní výsledky ? Po pravdě, ale jo!

Odpovídá: David Lafata

Necítím! Popravdě.

10. 6. 2012
Ptá se: Lukáš

Ahoj ahooj! Vnímáte zápas s Řeckem jako možnou odplatu za Euro 2004? Děkuji a pořádně jim naložte, i Polákům!!!

Odpovídá: David Lafata

Nabízí se to, ale už to tak nevnímáme. Pro nás je nejdůležitější to, že musíme vyhrát. Ale pravda je, že by se tím smázly dvě mouchy jednou ranou. Děkujeme za podporu.

10. 6. 2012
Ptá se: Bublifuk

Dobrý den, Vy jste očividně ve všech odpovědích diplomat, je to i v reálu tak? Co na to manželka?

Odpovídá: David Lafata

Joo, to se musíte zeptat manželky :-)

10. 6. 2012
Ptá se: gooner

Davide, slyšel jsem že o Milana Baroše má velký zájem trenér Arsenalu Arsene Wenger, zřejmě jako náhradu za Van Persieho. Věříte, že má na to, aby obstál?

Odpovídá: David Lafata

Já myslím, že ano.

10. 6. 2012
Ptá se: Sean

Zdravím Davide, co říkáte na sestavu: Limberský, Suchý, Kadlec, Gebre - Pilař, Rosický, Jiráček - Pekhart, Lafata, Baroš(možná Necid)? Pokud budu novým trenérem reprezentace, procpu Vás do základu :) hodně štěstí !

Odpovídá: David Lafata

Zajímavá sestava, jsem rád, že bych v ní figuroval. Díky za přání.

10. 6. 2012
Ptá se: Snídil

Díváte se na záoasy jiných skupin v televizi?

Odpovídá: David Lafata

Jojo, sledujeme to.

10. 6. 2012
Ptá se: Marcela

S Lafatou je to vždy super, bez Lafaty o ničem...Kdy už se tohle konečně pochopí... Držím palce, vše dobře dopadne...M.

Odpovídá: David Lafata

Díky za podporu.

10. 6. 2012
Ptá se: Vanja

Ahoj Davide, Vaše porážka od Rusů mne mrzí. Úspěch na turnaji ale nezáleží na videu, rozborech, apod. Záleží především na týmovém pojetí hry, splnění taktiky, sebeobětování se pro mužstvo, pokoře a uvědomění si tíhy očekávání od fanoušků. Vzal bych si příklad z hokejistů, konkrétně z kapitána Rolinka, který neustále své spoluhráče hecoval. Pokud se vše podřídí úspěchu, úspěch se dostaví. Cítíte to podobně? Myslíte, že v mužstvu funguje podobná chemie a týmový duch?

Odpovídá: David Lafata

Máte pravdu, ve fotbale to funguje podobně.

10. 6. 2012
Ptá se: Jouda

Zdravím, očekáváte na zápas s Řeckem větší změny v sestavě?

Odpovídá: David Lafata

Já myslím, že ne.

10. 6. 2012
Ptá se: Jaroslav Orlík z Jezdkovic

Zdravím, Davide, chtěl bych, od Vás, znát oprvdu pravdivou odpově%d na tuto otázku. Nekroutí Vám to rukama a neotevírá se Vám nůž v kapse, když vidíte, jak hraje, už delší dobu, třeba Vám osobně fleka zabírající Baroš? Přece takovému šuterovi, jakým jste Vy, to nemůže být jedno. A nechci žádnou vyhýbavou odpověĎ, SMÍM-LI PROSIT. Díky.

Odpovídá: David Lafata

Ne, to teda neotvírá.

10. 6. 2012
Ptá se: Jaromír

Hezký den pane Lafata, nejsou Vaše odpovědi příliš alibistické? Máte snad strach, že při náznaku kritiky se nemáte šanci dostat do sestavy? Pan Šíp určitě není trenérem, ale po naprosto fundovaném rozhovoru ve studiu se dá považovat za experta. Co říkáte na jeho názor na změny v sestavě? A odpusťte si prosím odpověď typu - o tom rozhoduje trenér - já se ptám na Váš konkrétní názor, neptám se na názor pana Bílka... Stoperská dvojice,potom Rajtoral, Darida, následně útok ..jeden útočník či dva(kdo k Vám)? Děkuji Jaromír

Odpovídá: David Lafata

Já jsem neřekl, že panu Šípovi jeho názor beru, ale že má na něj právo. Po bitvě je prostě každý generál.

10. 6. 2012
Ptá se: kuba

Nevíte jestli příští zápas proti Řecku nastoupí Milan Baroš.

Odpovídá: David Lafata

To opravdu nevím.

10. 6. 2012
Ptá se: pepino

dobry den, moje otazka se netyka eura, zajima me jak se tesite na noveho trenera a co ocekavate od nove sezony pokud zustanete

Odpovídá: David Lafata

Dobrý den. Těším se na tom v tom smyslu, že ho vůbec neznám. A co očekávám od nové sezony? Aby byla lepší než ta loňská a navážeme na ty předchozí úspěšnější.

10. 6. 2012
Ptá se: Pavel

ahoj Davide co by ste říkal na sestavu : čech - rajtoral, sivok, kadlec, limberský - darida, jiráček, kolář - petržela, lafata, pilař

Odpovídá: David Lafata

Taky zajímavé složení :-)

Děkuji za vaše otázky a podporu. Už musím běžet. Věřím, že s Řeckem vyhrajeme a doufám, že nám stále fandíte. Díky a pěkný zbytek dne!

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy