Malí fotbalisté ovládli Eden, setkají se tam i s Nedvědem. S Juventusem přijel Pessotto

Luděk Mádl Luděk Mádl
29. 3. 2016 13:00
V Edenu rozehráli Slavia International Cup, velký mládežnický turnaj pro děti do 11 a 12 let. Talentovaní žáčci by se měli potkat i s Pavlem Nedvědem. S výpravou Juventusu přijel Gianluca Pessotto, další někdejší hvězda klubu
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: archiv ACS

Praha - Zahrají si s vrstevníky z mnoha dalších fotbalových kultur, potkají se s Pavlem Nedvědem a také s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem.

V pražském Edenu se dnes rozehrál mládežnický fotbalový turnaj Slavia International Cup, který je tak trochu součástí širšího programu návštěvy hlavy čínského státu v České republice.

Jak známo, právě ve Slavii drží takřka 60 procent akcií čínská fima CEFC. A na další rozvoj vztahů s čínským fotbalem hodlá sázet i Miroslav Pelta, předseda FAČR, který nebude chybět mezi hosty pozvanými na slavnostní repepci na Pražském hradě.

Dorazit by tam měl s Pavlem Nedvědem, českým držitelem Zlatého míče a členem vedení Juventusu Turín, jehož si právě Číňané vyhlédli za novou tvář své profesionální ligy.

Přijel i Pessotto, hvězda, co přežila

A do toho všeho zapadá i mládežnický turnaj, ve kterém ve dvou kategoriích, do 11 a do 12 let, soupeří týmy Slavie, Pekingu, Šanghaje, Juventusu Turín, Hajduku Split, Sparty, Žiliny a nechybí ani česká reprezentace.

V prvních zápasech turnaje se malí sparťané a slávisté utkali s čínskými protivníky a byli proti nim úspěšní. Průběžné výsledky turnaje můžete sledovat na jeho webové stránce zde.

Zajímavostí jistě je, že do Edenu zavítal i Gianluca Pessotto, kterého si znalci italského fotbalu jistě dobře pamatují z obrany turínského klubu, ve které hrával v letech 1995-2006. Patřil do týmu Juventusu, který vyhrál Champions League a zapsal si i 5 výher v Serii A.

Zpráva o tom, že byl Juventus za korupci přeřazen do Serie B s Pessottem otřásla natolik těžce, že někdejší obránce, tehdy stojící na začátku své práce v managementu klubu, dokonce pokusil o sebevraždu. Ale všechno dobře dopadlo a dnes Pessotto šéfuje mládež "Juve".

Podle původního programu se malí fotbalisté měli s čínským prezidentem potkat ve středu v zahradách Pražského hradu, podle aktualizovaného programu by se schůzka s ním mohla konat už dnes.

Večer navštíví zápas žen Slavia-Lyon

Dnes na zahájení turnaje nescházela ani pražská primátorka Adriana Krnáčová, v průběhu turnaje nebo na vyhlášení výsledků se určitě objeví v Edenu i Pavel Nedvěd.

Ve středu mají chlapci v herním plánu volno, čekají je výlety po Praze a okolí, večer pak zhlédnou odvetu čtvrtfinále Ligy mistrů mezi Slavií a Lyonem.

Ve čtvrtek jsou pak na programu boje o umístění, při slavnostním předávání trofejí kolem 15.30 by neměli scházet ani předseda asociace Miroslav Pelta či člen dozorčí rady Slavie Jaroslav Tvrdík.

 

Právě se děje

Další zprávy