Bergamo postoupilo do finále Italského poháru

24. 4. 2024 23:37

Dvěma góly v nastavení si fotbalisté Bergama zajistili postup do finále Italského poháru přes Fiorentinu, kterou doma porazili 4:1. V prvním zápase ve Florencii prohráli 0:1. Záložník Antonín Barák dnes zůstal na lavičce poraženého týmu. Ve finále Bergamo nastoupí 15. května proti Juventusu, které bude usilovat o patnáctou pohárovou trofej. Atalanta zatím soutěž vyhrála jen v roce 1963.

Fiorentina brzy prohrávala a v 53. minutě přišla o vyloučeného Milenkoviče, přesto se jí povedlo vyrovnat zásluhou Martíneze. Čtvrt hodiny před koncem vrátil domácím vedení Scamacca parádní akrobatickou střelou a zdálo se, že dojde na prodloužení. V šesté minutě nastavení však rozhodl Lookman a po něm zpečetil vítězství Bergama Pašalič.

Semifinále Italského fotbalového poháru - odveta:

Bergamo - Fiorentina 4:1 (1:0)

Branky: 8. Koopmeiners, 75. Scamacca, 90.+5 Lookman, 90.+8 Pašalič - 68. Martínez. První zápas: 0:1, postoupilo Bergamo.