Barcelona cítí křivdu a hrozí právníky. Nemáme důkazy, rozhodli bezmocní sudí

ČTK Sport ČTK, Sport
23. 4. 2024 21:10
Španělská fotbalová federace (RFEF) zveřejnila záznam rozhovoru mezi rozhodčími při sporné situaci z nedělního El Clásica a sudí nenašli důkazy, že střela Lamina Yamala měla být uznána jako gól.
Robert Lewandowski, polský útočník FC Barcelona.
Robert Lewandowski, polský útočník FC Barcelona. | Foto: Reuters

Katalánci cítí velkou křivdu a zveřejnění komunikace požadoval prezident Barcelony Joan Laporta.

Vyplývá z ní, že muži u videa nenašli na žádném ze záběrů důkaz, že by gólman Realu Madrid Andrij Lunin zastavil míč až za brankovou čárou.

Bitva gigantů nejspíš definitivně rozhodla o mistrovském titulu. Vedoucí Real po velkém obratu v závěru porazil druhou Barcelonu 3:2 a šest kol před koncem na ni má v čele ligové tabulky náskok již jedenáct bodů.

Katalánci jsou však přesvědčeni, že utkání mohlo dopadnout jinak, pokud by rozhodčí jinak posoudili sporný moment z 28. minuty, kdy mladík Yamal za stavu 1:1 po rohu patičkou prodloužil míč a Lunin zasáhl na poslední chvíli.

Sociální sítě obletěly momentky zastaveného televizního záznamu, z nichž se zdá, že balon přešel brankovou čáru. Proto se o klíčovém okamžiku začalo mluvit jako o gólu, který svět neviděl. Laporta dokonce pohrozil, že pokud při kontrole situace došlo k chybě, klub podnikne všechny dostupné kroky ke zvrácení situace včetně právních a bude požadovat opakování zápasu.

V La Lize rozhodčí nemají na ruce hodinky, které by je díky moderní technologii upozornily, že míč přešel brankovou čáru. Hlavní sudí César Soto Grado se musel spolehnout na muže u videa.

"Chceme být transparentní. Proto stejně jako po finále Španělského poháru přibližujeme rozhovory, jež se v týmu rozhodčích udály během zápasu," uvedla fotbalová federace na svém účtu na síti X.

Zvukový záznam potvrdil, že obsluha v místnosti videorozhodčího neměla k dispozici záběry, které by jednoznačně prokázaly, že míč čáru přešel. "Hledáme důkazy, ale tento záběr z kamery není použitelný. Ani ten druhý, ani třetí," informovali rozhodčího na ploše.

"Nemusíte spěchat, jde o důležité rozhodnutí. Nespěchejte, podívejte se na všechny záběry," naléhal Soto Grado. "Césare, budeme pokračovat rohovým kopem. Nemáme důkazy, že míč přešel přes brankovou čáru. Následuje rohový kop," zněl konečný verdikt.

Barcelona se sice ve druhém poločase podruhé během utkání dostala do vedení, "Bílý balet" přesto ještě stačil rozhodnout klíčovou bitvu ve svůj prospěch.

 

Právě se děje

Další zprávy