Lupiči si zasedli na PSG. Další obětí se stal obránce Thiago Silva

Sport Sport
24. 12. 2018 14:55
Nepříjemné starosti musí řešit o Vánocích brazilský obránce Paris St. Germain Thiago Silva, kterému během nedělního zápasu Ligue 1 proti Nantes vykradli byt.
Thiago Silva (PSG)
Thiago Silva (PSG) | Foto: Reuters

Podle zprávy francouzského deníku L´Equipe přišel Silva během loupeže o majetek v hodnotě přibližně 600 000 eur (cca 15 milionů korun). A to i přesto, že apartmán v luxusní čtvrti Paříže byl chráněn nejmodernějším bezpečnostním systémem. 

Pozoruhodné je, že před pár týdny lapkové vykradli byt Silvova spoluhráče Erica Choupo-Motinga, jemuž během zápasu Ligy mistrů proti Liverpoolu zcizili věci za půl milionu eur.

A přesně před rokem se obětí lupičů stal také někdejší kouč PSG a současný lodivod Arsenalu Unai Emery, do jehož domova se lapkové vloupali v době pohárového utkání Pařížanů se Štrasburkem. 

 

Právě se děje

před 31 minutami

O víkendu bude vystaven Kupkův rekordní obraz

Ve výstavní síni areálu zámku v Opočně je tento víkend možné prohlédnout si obraz Františka Kupky nazvaný Plochy příčné II. V květnu byl vydražen za 78 milionů korun, čímž přepsal rekordy českých aukcí. Královéhradecký kraj dvoudenní výstavu připravil ve spolupráci s opočenskou radnicí ke 148. výročí narození Františka Kupky a ke 100. narozeninám mecenášky umění Medy Mládkové. Plochy příčné II jsou jedním z nejdůležitějších Kupkových děl a ukázkou progresivního výtvarného jazyka, kterým autor předstihl vývoj světového malířství. Dílo namaloval ve Francii, v roce 1946 ho věnoval pražskému příteli za pomoc s retrospektivou v Mánesu. V roce 1968 bylo plátno součástí velké Kupkovy výstavy ve Valdštejnské jízdárně, pak se ale vytratilo z povědomí veřejnosti. Až do letošní aukce jej vlastnila rodina původního majitele.

Zdroj: ČTK
Další zprávy