Video: Úchvatná patička, fantastické sólo. Akce Bayernu nadchla i fanoušky soupeře

Rudolf Černík
20. 9. 2018 9:42
Mnichovský klub potvrdil v Lisabonu vítězství gólem, který ozdobil první kolo Ligy mistrů.
fotbal. Liga mistrů 2017/2018, Benfica Lisabon - Bayern Mnichov, Renato Sanches střílí gól
fotbal. Liga mistrů 2017/2018, Benfica Lisabon - Bayern Mnichov, Renato Sanches střílí gól | Foto: Reuters

Lisabon/Praha - Tak tohle byla fotbalová paráda. Gól, kterým Bayern Mnichov potvrdil vítězství 2:0 na hřišti Benfiky Lisabon, patřil k tomu nejúžasnějšímu, co první kolo nového ročníku Ligy mistrů nabídlo.

Byla to akce jako z učebnice. Začala u vlastního rohového praporku, kde Joshua Kimmich v tísni poslal balon dopředu, u postranní čáry ho Arjen Robben ze vzduchu posunul úchvatnou patičkou na Renata Sanchese.

Parádní kousek Arjena Robbena:

Portugalský mladík se nadechl k úchvatnému sólu přes půl hřiště. Rozhodil míč do strany, balon se k němu po báječné souhře a vyšachování obrany vrátil a Sanches už zblízka pohodlně skóroval.

Podívejte se na celou akci:

Jedenadvacetiletý úřadující mistr Evropy pak sepjal ruce a gestem se omlouval, že gólem pokořil klub, ve kterém vyrostl a ze kterého do Bayernu zamířil. Fanoušci Benfiky ocenili potleskem nejen jeho reakci, ale i nádhernou akci, přestože vedla k míči v síti jejich klubu.

Reakce Sanchese a fanoušků Benfiky:

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy