Václav Boreček se o archivy Sparty staral už od roku 1989, neoficiálně s tím ale začal mnohem dříve. "Dlouho jsem na Letnou chodil zadarmo, bez nároku na honorář. Fotbalová historie mě bavila a zajímala, takže mi ani nevadilo, že mi za to v těch počátcích nikdo neplatil. Nakonec jsme se před třiceti lety dohodli, že sem nastoupím do zaměstnaneckého poměru," vzpomínal na své začátky v rozhovoru pro sparťanský web.
Před čtyřmi roky si v Břevnovském klášteře převzal Cenu Václava Jíry. Ta se uděluje osobnostem, které se významně zasloužily o rozvoj českého fotbalu. A tohoto ocenění si velmi vážil. "Je to samozřejmě velká čest. Když si tak procházím vzpomínky, asi nikdy jsem nebyl za sovu práci takhle veřejně oceněný nebo pochválený. Je to opravdu obrovská pocta."
Fotbal měl rád už jako kluk. Začínal s ním jako školák na Starém Městě, v tehdy v prostorách populárního "hřiště" v ulici U Milosrdných bratří, známé jako Vracenky. V mládežnických letech pak oblékal i dresy Slavie, Dukly a Motorletu. Nakonec však našel cestu do Sparty, kde se stal uznávaným a velice spolehlivým archivářem.
Boreček si ještě v sobotu na Letné užil vítězství svého týmu v derby nad Slavií, o čtyři dny později ovšem smutná zpráva zasáhla všechny, kdo ho znali jako veselého, svědomitého a čestného člověka.