Krejčí touží napodobit Kincla a proti Laziu skórovat

ČTK ČTK
9. 3. 2016 18:14
Ladislav Krejčí na dnešní tiskové konferenci před úvodním zápasem osmifinále Evropské ligy vzpomínal na branku Marka Kincla do sítě Lazia z roku 2003.
Ladislav Krejčí.
Ladislav Krejčí. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Když fotbalisté Sparty v prosinci 2003 porazili v posledním utkání základní skupiny Ligy mistrů Lazio Řím 1:0 a postoupili do osmifinále, byl tehdy jedenáctiletý Ladislav Krejčí přímo na stadionu. Ve čtvrtek se letenský celek utká se stejným soupeřem v osmifinále Evropské ligy a reprezentační záložník by si přál, kdyby se mu povedlo napodobit střelce rozhodující branky ze třetí minuty nastavení Marka Kincla.

Krejčí: Kinclovu branku si pamatuji

"Byl to krásnej zážitek, nádhernej gól v poslední minutě, to je sen každého fotbalisty. A kdyby se něco takového podařilo zítra," řekl Krejčí na dnešní tiskové konferenci. "Navíc den poté bylo na Strahově vyhlášení nejlepších mládežnických týmů a přišel tam Marek Kincl, takže si to všechno dobře pamatuju," dodal.

Sparta je v jiné situaci než tehdy, protože teď proti Laziu nastoupí k premiérovému osmifinále Evropské ligy a za týden ji čeká odveta v Římě. Krejčí by však stejný výsledek bral. "Nechceme inkasovat a naopak vstřelit jednu nebo více branek," uvedl třiadvacetiletý záložník.

Laziu se v domácí soutěži nedaří

Krejčí také moc dobře ví, že veřejnost bere Lazio jako přijatelného soupeře, přes kterého by Sparta mohla postoupit. Italský celek sice stejně jako Sparta v Evropské lize ještě neprohrál, ale v domácí soutěži se mu nedaří a je až na osmém místě tabulky.

"Všichni moc dobře víme, že lidé říkají, že máme šanci. Ale Lazio hraje kvalitní soutěž a je to výborný tým, proti kterému nás nečeká vůbec nic lehkého. Ale bylo by super jít přes něj dál," uvedl Krejčí s tím, že Spartě by mohlo pomoci, že pro ni je osmifinále bonusem, zatímco pro soupeře jedinou šancí na výrazný úspěch v sezoně.

"Tíha povinnosti většinou leží na nás, ale tentokrát jsme v jiné roli. Zápasu ale i tak přikládáme dost a není to tak, že bychom si šli zahrát s tím, že uvidíme, jak to dopadne. Chceme udělat všechno pro postup, protože by to byl další fantastický úspěch," dodal.

 

Právě se děje

Další zprávy