Koubek se zlobí: O bod nás zase připravila chyba sudích

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
29. 9. 2013 15:00
Miroslav Koubek si myslí, že Slavia měla v sobotním derby proti Spartě stejně jako minulý týden v Jablonci získat bod za remízu, v obou případech však o konečném výsledku rozhodly chyby rozhodčích.
Stejně jako po zápase v Jablonci si trenér Slavie Miroslav Koubek stěžoval po derby se Spartou, že rozhodčí obrali jeho tým o bod.
Stejně jako po zápase v Jablonci si trenér Slavie Miroslav Koubek stěžoval po derby se Spartou, že rozhodčí obrali jeho tým o bod. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Dva zápasy, nula bodů. Taková je bilance fotbalistů pražské Slavie pod novým trenérem Miroslavem Koubkem.

Ten si však myslí, že Slavia měla v sobotním derby proti Spartě (0:2) stejně jako minulý týden v Jablonci (1:2) získat bod za remízu, v obou případech však podle něj o konečném výsledku rozhodly chyby rozhodčích.

"Bojovností a disciplínou jsme měli soupeře na distanc a do žádné větší šance jsme ji nepustili. Derby rozhodl přímý kop ze situace, kdy faul nebyl. To vidím jako velký problém," zlobil se Koubek na tiskové konferenci po zápase.

"Druhý gól pak padl už v době, kdy už jsme v deseti hráli vabank. Stejně jako v Jablonci jsme si ten bod zasloužili, ale opět padl polemický gól," doplnil.

"Vyloučení měl sudí posoudit citlivěji"

Podle něj neměl hlavní rozhodčí Libor Kovařík v závěru utkání lépe posoudit i situaci, po níž byl po druhé žluté kartě vyloučen kapitán Slavie Karol Kisel.

"Karol dřel a jeho vyloučení vyplynulo z velké snahy. Mohlo se to posoudit citlivěji," myslí si Koubek.

Podobně jako Koubek viděl celou situaci před prvním gólem i sám Kisel, jehož Kovařík vyloučil v podzimní části soutěže už podruhé.

"Ten trestňák vůbec neměl být, protože to faul nebyl. Vácha to dobře trefil, ale do té doby to bylo absolutně vyrovnané a vyhrát mohl kdokoliv. Bohužel my jsme podobnou šanci jako Sparta nedostali," rozčiloval se záložník Slavie.

Gecov: Kontakt nepopírám, faul to nebyl

Sparta otevřela skóre v 61. minutě poté, co Lukáš Vácha proměnil přímý kop ze vzdálenosti zhruba 20 metrů od branky. K němu došlo poté, co sudí Kovařík posoudil souboj záložníka Slavie Marcela Gecova s Kamilem Vackem jako faul. Také podle Gecova to však bylo chybně.

"Podle mě by v takovém zápase, jako je derby, měl rozhodčí projevit větší cit, protože já jsem toho názoru, že to faul nebyl. Byl to zákrok možná těžký pro něj vyhodnotit, ale zasáhl jsem balon a to faul nebyl," řekl Gecov po zápase novinářům.

Byl si vědom toho, že v souboji zasáhl Vackovu nohu, ale zákrok podle něj nebyl nijak surový, takže kvůli tomu, že nejdříve zasáhl míč, se mělo pokračovat ve hře.

"Nepopírám kontakt, fotbal je o kontaktech, ale tam rozhodují jiné faktory a já jsem rozhodně vypíchl balon," doplnil.

Lavička: Byly tam věci nad rámec fandění

Spokojen byl naopak lodivod Sparty Vítězslav Lavička, který si tak vylepšil svou negativní trenérskou bilanci v derby pražských S.

"Je povzbuzující, že jsme před pauzou udrželi čtyřbodový náskok před Plzní. Chtěli jsme hrát bezpečně směrem dozadu, bez rizika. Kvůli tomu jsme dnes obětovali trochu ofenzivu, ale vyplatilo se to," radoval se z udržení náskoku v čele ligové tabulky.

I přes vniknutí obou fanouškovských táborů na hřiště po konci zápasu tradičně pochválil fanoušky nejen svého klubu, ale i Slavie za podporu.

"To, co se stalo po konci zápasu, bylo něco nad rámec, stávat by se to nemělo. Naši fanoušci se s námi chtěli podělit o radost z vítězství přímo na hřišti, je to otázka spíš pro pořadatele. Ale nechci je za to, že vstoupili na hřiště, omlouvat. Víc bych to nechtěl hodnotit," uvedl Lavička.

"Není to důstojný konec derby, to je škoda. Ale takový je vývoj společnosti, fotbalu, mravů, morálky. Jsem rád, že už jsem starej," odsoudil naopak chování obou táborů Koubek.

Dočkal: Je ironie, že rozhodli slávisti

Vůbec první derby pražských S odehrál v dresu Sparty odchovanec Slavie Bořek Dočkal, který vstřelil druhou branku svého týmu.

"Je trochu ironie, že jsme rozhodli já a Lukáš Vácha jako odchovanci Slavie. Ten gól v závěru si nepočítám, nebylo to myšlené jako střela. Jestli byl můj nebo jestli byl vlastní, to je mi jedno. Jsem rád, že to bylo uklidnění a že jsme se v posledních minutách nemuseli bát o výsledek," přiznal.

Hráčům Slavie však vzdal hold za to, že byli Spartě vyrovnaným soupeřem.

"Slavia ukázala, že také umí hrát fotbal. Hrála jednoduše, moc si to nekomplikovala, tím nám to dělala těžší. Hrála dobře, byla důrazná. Chvílemi byla i lepší," doplnil Dočkal.

 

Právě se děje

Další zprávy