Kisel: Ať už nás Kovařík nepíská. Udělal ze mě blbce

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
29. 9. 2013 1:00
Hodně roztrpčený byl po 280. derby pražských S kapitán Slavie Karol Kisel. Nemohl totiž vůbec přijít na jméno hlavnímu rozhodčímu utkání Liboru Kovaříkovi, jehož obvinil ze zaujatosti.
Karol Kisel dostal v závěru derby se Spartou druhou žlutou kartu a po ní také červenou. Po utkání sudímu Liboru Kovaříkovi rozhořčeně spílal.
Karol Kisel dostal v závěru derby se Spartou druhou žlutou kartu a po ní také červenou. Po utkání sudímu Liboru Kovaříkovi rozhořčeně spílal. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Hodně roztrpčený byl po 280. derby pražských S (0:2) slávistický kapitán Karol Kisel.

Nemohl totiž vůbec přijít na jméno hlavnímu rozhodčímu utkání Liboru Kovaříkovi, jehož obvinil ze zaujatosti vůči své osobě.

Kovařík přitom Kisela v závěru zápasu po druhé žluté kartě oprávněně vyloučil, a udělil mu tak už druhou červenou kartu v sezoně. Poprvé Kisela vyloučil v zápase 4. kola s Teplicemi.

"Sudí se z nějakých důvodů rozhodl, podruhé mě vyloučil a pro mě je to velice nešťastná záležitost. Budu rád, když už ho neuvidím," nebral si záložník Slavie po zápase se Spartou servítky.

Karole, jak jste viděl ze své pozice zákrok na Tomáše Vaclíka, po němž jste v závěru utkání dostal druhou žlutou kartu?
Šel jsem do souboje a trochu mi juklo. Ale nic tak hrozného jsem neudělal, aby mě rozhodčí vyloučil. Naopak si myslím, že více na vyloučení bylo to, co mi potom udělal Vácha. To od něj bylo velice nesportovní.

Co Vám tedy Lukáš Vácha udělal?
Chytl mě za dres a za krk a zvedl ze země, když jsem ležel a ještě se sparťanům omlouval, protože jsem před tím trochu podklouzl. Já jsem si navíc dával pozor, abych nic špatného neudělal.

Takže jste si vzpomněl na to, že právě sudí Kovařík Vám dal červenou i při srpnovém debaklu proti Teplicím...
Samozřejmě, protože mi to bylo a stále je velice líto. Ale to vyloučení derby nerozhodlo. Jsem moc zklamaný a nešťastný, že se nám nepovedlo bodovat.

I tak už je to Vaše druhé vyloučení v krátké době. Nevyčítáte si to?
Samozřejmě. Je to moc a je to špatné, ale nemyslím si, že jsem měl být dnes vyloučen. Proti Teplicím to beru, to byla moje chyba, ale dnes by mě za to normální rozhodčí nemohl vyloučit. To spíš Váchovo chování bych řešil červenou kartou. Ale nechci brečet, zápas to nerozhodlo.

Nemáte proto pocit, že je na Vaše chování sudí Kovařík háklivý? A jaký je Váš vztah k němu?
Já ho určitě příliš nemusím, ale on mě asi taky ne... Těžko se k tomu vyjadřovat, ale nemám ho rád, udělal ze mě blbce.

Byla tedy podle Vás i ta první žlutá karta nezasloužená?
Tu mi dal dobře, byl jsem tam pozdě. Ale derby se takhle hraje a my jsme museli bojovat. Ale rozhodčí takhle rozhodl, je pánem na hřišti, s tím se nedá nic dělat. Jenom bych byl rád, kdyby nás už nepískal.

Vy jste Kovaříkovi hodně vyčítal i to, že po skluzu Marcela Gecova odpískal faul na Kamila Vacka. Z následného přímého kopu pak otevřel skóre Vácha. Jak jste klíčový moment zápasu viděl Vy?
Ten trestňák vůbec neměl být, protože to faul nebyl. Vácha to dobře trefil, ale do té doby to bylo absolutně vyrovnané a vyhrát mohl kdokoliv. Bohužel my jsme podobnou šanci jako Sparta nedostali. Ale nakonec je to jedno, prostě jsme prohráli.

Potěšil Vás po čtvrté ligové porážce v řadě alespoň výkon Vašeho mužstva?
Samozřejmě, že mě potěšil, ale je to málo. Potřebujeme body a dnes jsme to chtěli otočit a minimálně proti Spartě remizovat, případně i vyhrát. Udělali jsme pro to všechno, což je cesta, jak jít dál. Ale v naší situace nám opět utekly body.

Vraťme se ještě k jedné nepříjemné záležitosti. Jak jste se cítil při rohovém kopu, když na vás sparťanští fanoušci házeli předměty?
Je to nepříjemné a bál jsem se, aby mě hlavně netrefili nějakou petardou. Člověk se bojí, protože to létalo okolo mě.

A neovlivnilo to fakt, že jste hned z protiútoku inkasovali?
Ne, my jsme se navíc dobře vrátili a faul to pak nebyl. Ale pro Spartu to byla ideální pozice. Sám vím i z vlastní zkušenosti, že je to velká šance.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy