Jablonecké ambice se rozplývají. Šilhavý: Kalich hořkosti pijeme do dna

Peltovi Galácticos doma tápou, padli i s první Plzní
Jablonečtí Galácticos potvrdili, že se jim na podzim nedaří doma a na vedoucí Plzeň ztrácejí už patnáct bodů.
Trápení svých barev v hledišti sledoval majitel klubu Miroslav Pelta. Ve VIP sektoru nechyběl ani první muž českého tenisu Ivo Kaderka.
Plzeň si vítězstvím na severu Čech zajistila titul ligového půlmistra.
V zimním počasí za vytrvalého sněžení se hrál svižný fotbal v dobrém tempu. V úvodu byl nebezpečnější Jablonec.
Foto: Milan Kammermayer
Aleš Vávra Aleš Vávra
1. 12. 2015 6:01
Velké rozčarování panuje po první polovině ligové soutěže v ambiciózním týmu Jablonce. Klub, který loni proháněl Plzeň a Spartu v boji o titul a letos chtěl po velkém posilování kádru pomýšlet ještě na větší úspěchy, na podzim nasbíral pouhých dvacet bodů a krčí se zatím na osmém místě tabulky Synot ligy.

Jablonec nad Nisou - Velké rozčarování panuje po první polovině ligové soutěže v ambiciózním týmu Jablonce. Klub, který loni proháněl Plzeň a Spartu v boji o titul a letos chtěl po velkém posilování kádru pomýšlet ještě na větší úspěchy, na podzim nasbíral pouhých dvacet bodů a krčí se zatím na osmém místě tabulky Synot ligy.

V pořadí nejvyšší soutěže se před klub majitele Miroslava Pelty dostaly mimo jiné i podceňované týmy Zlínu či Brna.

Dojem ze svých výkonů nevylepšili svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého ani v posledním domácím duelu proti mistrovské Plzni. Po nepříliš vydařeném výkonu prohráli 0:1, a udělali tak pomyslnou černou tečku za tragickým podzimem. Označení "čeští Galácticos" pomalu mizí ze slovníku sportovních médií.

Patnáct bodů? To je strašně moc

"Kalich hořkosti tohohle podzimu jsme si vypili až úplně do dna," hlesl na pozápasové tiskové konferenci evidentně hodně zklamaný kouč. Jablonec ztrácí už patnáct bodů na vedoucí Plzeň. "Je to strašně moc, co víc na to můžu říct," poznamenal Šilhavý.

Proti Viktorii si jablonečtí vypracovali pár dobrých brankových příležitostí, ale doplatili na letošní střeleckou nemohoucnost. Dosti vypovídající je fakt, že nejlepším střelcem Jablonce je s pěti góly záložník Martin Pospíšil. Klub přitom v létě přivedl dva poměrně obávané střelce, Tomáše Wágnera a Stanislava Tecla.

"Zase nám chyběla produktivita. Měli jsme tam šance, náznaky, ale nic jsme nedotáhli. Naopak Plzeň nás hned z první šance potrestala. To dělá velké kluby. My na gól vždycky potřebujeme strašně moc šancí. Loni nám tam všechno padalo, teď už ne. Je to škoda, Plzeň byla k poražení," uvedl právě Pospíšil, bývalý hráč Viktorie.

Jablonec dostal gól z ničeho

"Chyběla nám taková ta hladovost po gólu. U dorážek jsme byli druzí, i po standardkách jsme měli nějaké příležitosti, ale dnes bychom ten gól nejspíš nedali, i kdyby se hrálo celý den," dodal šikovný středopolař.

Kouč Šilhavý prozradil, že se zelenobílí chystali na Plzeň, jako by šlo o utkání evropských pohárů.

"Řekli jsme si, že Plzeň je vlastně evropský tým. Takže jsme chtěli hrát jako proti Kodani a Ajaxu, k tomu jsme uzpůsobili i taktiku. Bohužel jsme dostali gól z ničeho, Plzeň se pak zklidnila. I my jsme měli šance, ale gól jsme nedali," kroutil hlavou trenér Šilhavý.

Ve druhém poločase si hosté víceméně hlídali hubené vedení a Jablonecké do žádného velkého tlaku nepustili. "Bohužel jsme ztráceli hrozně moc míčů, nejspíš to bylo nervozitou. Pak jsme byli často bez míče a to Plzni vyhovuje, je strašně silná na balonu," vysvětlil Šilhavý.

Šilhavý: Remíza by odpovídala lépe

I tak se trenér domníval, že remíza by byla spravedlivější. "Asi je to trochu neskromné, ale měli jsme tam nějaké šance. Plzeň sice taky, ale mám za to, že remíza by tomu slušela víc."

Šilhavý je přesvědčen, že na dvojici Plzeň - Sparta žádný jiný z ligových týmů v letošní sezoně stačit nebude. "Jsou dál než týmy za nimi. A po těch budeme pošilhávat zase my, i když už se nám také vzdálily. Musíme zvládnout zápas na Bohemians, připravit se na jaro a to zvládnout mnohem lépe než podzim," uzavřel jablonecký lodivod.

Také Pospíšil uznal, že Jablonci letos oproti špičkovým týmům ligy něco důležitého schází. "Minulý ročník jsme hráli až do konce o titul, ukázali jsme obrovskou sílu. Přišly další posily, přesto se nám na ty výkony nedaří navázat. Asi nám k tomu ještě něco chybí," dodal.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

 

Právě se děje

před 42 minutami

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Nový majitel má dát za Vítkovice Heavy Machinery přes 1,2 miliardy korun

Nový majitel by měl za ostravský strojírenský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM) zaplatit 1,2115 miliardy korun. Jde o nejvyšší nabídku ze čtvrtečního druhého kola výběrového řízení. Byla vyvolávací cenou v páteční aukci na portálu verejnedrazby.cz, do níž postoupilo pět nejvážnějších zájemců, a nakonec se ukázala být i konečnou cenou. Za firmu to ČTK sdělil Jaroslav Martínek.

Jméno subjektu, který ve výběrovém řízení předložil nejvyšší nabídku, zatím insolvenční správce Lukáš Zrůst nesdělil. "Bude oznámeno po splnění dílčích povinností ve smyslu insolvenčního zákona," uvedl Martínek.

Prodejní proces páteční aukcí ještě neskončil. Do 27. ledna musí s jejími výsledky vyslovit souhlas věřitelský výbor, zajištění věřitelé a soud. "Pokud bude vysloven, má nový majitel čas do 11. března na doplacení kupní ceny. O den později je nejzazší termín pro uzavření smlouvy o převodu závodu a 15. března je rozhodný den pro převod VHM na nového majitele," uvedl Martínek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy