Chelsea zase nenavázala na výhru, Arsenal jen remizoval

29. 11. 2015 15:12
Fotbalisté Tottenhamu nadále drží domácí neporazitelnost v anglické Premier League. Uhájili ho i v derby proti Chelsea, které se ani tentokrát nepodařilo vyhrát dvakrát v řadě.
Eden Hazard
Eden Hazard | Foto: Reuters

Londýn- Fotbalisté Arsenalu s brankářem Petrem Čechem remizovali ve 14. kole anglické ligy s Norwichem 1:1 a zůstávají na čtvrtém místě tabulky. Londýnské derby mezi Tottenhamem a Chelsea skončilo bez branek.

Arsenal poslal na hřišti Norwiche do vedení v 30. minutě Mesut Özil, když se po zmatcích v rozehrávce dostal k míči Alexis Sánchez a německého záložníka poslal přesnou přihrávkou za obranu. Dvě minuty před změnou stran ale podobně kvalitní pas dostal i Lewis Grabban a sám před Čechem se nemýlil.

Arsenal v anglické lize ztratil body ve třetím zápase za sebou a stejně dlouho čeká na duel bez obdržené branky. Český brankář tak musí znovu nejméně týden čekat na 169. čisté konto, kterým byl vyrovnal rekord Davida Jamese.

Tottenham uhájil svou tvrz

Spurs uhájili domácí neporazitelnost, kterou drží vedle Manchesteru United jako poslední tým v soutěži, a zůstali na pátém místě tabulky Premier League.

Chelsea chtěla po bídném úvodu sezony potvrdit zlepšení třetím vítězstvím během osmi dnů a poprvé vyhrát dvě ligová utkání za sebou. Proti Tottehnamu ji ale v především v první půli musel podržet brankář Asmir Begovič. Po přestávce mohl v největší šanci naopak volejem rozhodnout Eden Hazard, který nastoupil nezvykle na hrotu útoku.

Tottenham drží v lize třináctizápasovou sérii neporazitelnosti a útočí na klubový rekord. Delší šňůru bez porážky odehrál pouze mezi listopadem 1984 a březnem 1985, kdy nenašel přemožitele ve 14 zápasech za sebou.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Anglická fotbalová liga - 14. kolo:

Tottenham - Chelsea 0:0, West Ham United - West Bromwich 1:1 (17. Zárate - 50. vlastní Reid), Liverpool - Swansea 1:0 (62. Milner z pen.), Norwich - Arsenal 1:1 (43. Grabban - 30. Özil).