Barcelonský trojzubec znovu řádil, jeho formu odnesl i San Sebastian

Aktualizováno 28. 11. 2015 20:25
Barcelonské trio Messi, Suaréz, Neymar znovu řádilo. Brazilec Neymar si připsal dvě branky a Messi se Suarézem po jedné. Barcelona smetla San Sebastian 4:0.
Neymar si proti San Sebastianu připsal dvě branky, Messi se Suarézem po jedné
Neymar si proti San Sebastianu připsal dvě branky, Messi se Suarézem po jedné | Foto: Reuters

Barcelona - Fotbalisté Barcelony pošesté za sebou v lize zvítězili. Vedoucí tým španělské soutěže porazil San Sebastian i díky dvěma trefám Neymara 4:0 a v čele tabulky má čtyřbodový náskok na druhé Atlético Madrid, které porazilo zásluhou Griezmanna 1:0 Espaňol Barcelona.

Barcelonský trojzubec znovu řádil

Ve 13. minutě se po Suárezově dloubáku k hlavičce dostal Iniesta, jeho pokus ale mířil do tyče. O chvíli později ale Alves poslal přihrávku do vápna Neymarovi a brazilský útočník se nemýlil. Jeho reprezentační kolega Alves připravil i druhou branku Barcelony, tentokrát pro Suáreze, jenž v posledních sedmi soutěžních duelech dal 11 gólů.

I v druhém dějství se radovali domácí ze dvou branek. Po Mathieuově pasu zvýšil Neymar a zaznamenal 14. trefu v sezoně. V nastavení pak právě Neymar asistoval Messimu. Barcelona na domácím stadionu porazila San Sebastian v posledních 18 ligových zápasech, z toho jedenáctkrát s čistým kontem.

Na čtvrté místo se po výhře 2:1 nad Gijónem posunula Celta Vigo. Rozhodující branku dal v 84. minutě Nolito, s osmi góly nejlepší střelec týmu. Překvapivě vysoko v tabulce se nachází La Coruňa, která je díky vítězství 2:0 na půdě předposledního Las Palmas pátá.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Španělská fotbalová liga - 13. kolo:

FC Barcelona - San Sebastian 4:0 (22. a 53. Neymar, 41. Suárez, 90.+1 Messi), Atlético Madrid - Espaňol Barcelona 1:0 (3. Griezmann), Málaga - Granada 2:2 (45.Charles, 57. Fornals - 83. El Arabi, 86. Rochina), Las Palmas - La Coruňa 0:2 (19. vl. Simon, 90+1. Perez), Vigo - Sporting Gijón 2:1 (15. Orellana, 84. Nolito - 65. Castro)