Jablonec porazil Bohemku a posunul se na čtvrté místo

15. 8. 2010 16:55
Jablonec - Bohemians 1905 3:1 (2:1)
Jan Vošahlík se na výhře podílel dvěma góly
Jan Vošahlík se na výhře podílel dvěma góly | Foto: FK Jablonec

Praha - Přestože fotbalisté Jablonce prohrávali v 5. kole první ligy na svém hřišti s Bohemians 1905 0:1, zásluhou gólů Jana Vošahlíka a Marka Jarolíma zápas otočili a vyhráli 3:1.

Severočeši, kteří s klokany neprohráli už pojedenácté za sebou, tak uspěli po třech zápasech bez výhry, navíc poprvé v sezoně dali víc než jednu branku.

Jablonec se tak v tabulce posunul na čtvrté místo, které mu patří spolu se Slavií, Bohemians klesli na desátou příčku, o kterou se dělí s ostravským Baníkem.

Sparťané i v deseti vyhráli v Příbrami a už jsou druzí
Olomouc sestřelila Baník z rohových kopů. A jde do čela
Do Ďolíčku přišlo 1200 fanoušků. Ale na divizi!

Letošní vicemistr nastoupil bez svého nejlepšího střelce uplynulé sezony Davida Lafaty, který se zranil ve středečním zápasu reprezentace proti Lotyšsku. Do sestavy se naopak vrátil jeho parťák z útoku Tomáš Pekhart, který se v nové sezoně trefil už třikrát.

Přestože měl Jablonec v úvodu utkání očekávaný nápor, když brankáře Sňozíka hlavičkou nepřekonal Pekhart a z dorážky Jablonský, z brejku v 22. minutě udeřili hosté.

Hartigovu střelu vyrazil brankář Špit jen před sebe a Bálek doklepl míč do opuštěné branky. Jablonec mohl vyrovnat vzápětí, když se z úhlu řítil na Sňozíka Kovařík, slabou střelu však poslal do středu brány.

Ve 34. minutě se však už domácí fanoušci radovali. Obránce Lukáš fauloval těsně za vápnem Pekharta, k míči se postavil Jarolím a střelou k tyči nedal Sňozíkovi šanci. Za tři minuty mohl z podobné pozice otočit skóre, mířil však těsně vedle levé šibenice.

Přesto se Jablonec ještě do poločasu radoval. V nastavení poslal Pavlík na levé křídlo míč rozběhnutému Vošahlíkovi, na jehož střelu k tyči Sňozík nedosáhl.

Do druhého poločasu vstoupila Bohemka mnohem aktivněji, Bálek však hlavičkoval těsně vedle a Jindřiškovu střelu z 30 metru tygřím skokem vyrazil Špit.

A tak udeřil po hodině hry opět Jablonec. Vošahlík v rohu šestnáctky počkal se střelou a pak technickým pokusem k tyči nedal Sňozíkovi šanci. O osm minut později mohl po Haurdičově přihrávce zvýšit Pekhart, Sňozíka však zblízka neprostřelil.

Zdramatizovat utkání mohl v 75. minutě Kaufman, jehož povedená střela mířila do břevna a od ní se míč odrazil těsně před brankovou čáru.

5. kolo první ligy:

FK Baumit Jablonec - Bohemians 1905 3:1 (2:1)
Branky: 45.+1 a 60. Vošahlík, 34. Jarolím - 22. Bálek. Rozhodčí: Kocourek - Mencl, Večeřa. ŽK: Pekhart - Sňozík, Lukáš, Hartig. Diváci: 4122.
Jablonec: Špit - Krajčík, Zábojník, Pavlík, Jablonský - Haurdič, Jarolím (74. Eliáš), Loučka, Kovařík (61. Piták) - Pekhart, Vošahlík (85. Drsek). Trenér: Komňacký.
Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Nikl, Rychlík - Štohanzl (78. Trubila), Kaufman, Držík, Moravec - Hartig (46. Škoda), Bálek (66. Cissé). Trenér: Hoftych.