Olomouc sestřelila Baník z rohových kopů. A jde do čela

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
14. 8. 2010 20:49
Ostrava - Olomouc 1:2 (1:1)

Praha - Fotbalisté Sigmy Olomouc si v 5. kole 1. ligy připsali první vítězství na hřišti soupeře a po výhře 2:1 nad Ostravou se vracejí do čela tabulky. Baník zůstává devátý.

Hanáci o zisku tří bodů rozhodli trefami hlavou po rohových kopech.

Skóre otevřel ve 33. minutě Michal Hubník, ale na konci prvního poločasu srovnal domácí Zdeněk Šenkeřík.

V 77. minutě udeřili hosté gólem Daniela Rossiho podruhé.

Sparťané i v deseti vyhráli v Příbrami a už jsou druzí
Kucku sledují skauti z Anglie. Spartu ale neoslovili

Sigma šla za vítězstvím od prvních minut. V úvodní půli Ostravu jasně přehrávala.

Už ve 2. minutě zahrozil z velké dálky Navrátil ranou těsně vedle tyče. Po půlhodině hry měl na kopačce jasnou příležitost Petr, ale ani on Sigmu do vedení neposlal. To se povedlo až záhy Hubníkovi, který umístil za Daňkova záda centr Janotky z rohového kopu.

Hanáci zaslouženě vedli, ovšem v nastaveném čase první půle je zchladilo vyrovnání Šenkeříka technickou střelou.

Po přestávce domácí hru vyrovnali, ovšem byli to hosté, kdo mohl jít znovu do vedení. Jenže Hubníkovo přehození Daňka skončilo na tyči. V závěrečně čtvrthodině se vítězství snažila na svou stranu strhnout obě mužstva, ale při Frejlachově a Šultesově střele se zaskvěli oba brankáři.

V 76. minutě se blýsknul skvělou individuální akcí Hubník, když se proháčkoval okolo celého pokutového území hostů. Jeho zakončení už sice postrádalo razanci i přesnost, ovšem přineslo rohový kop, po němž se trefil Rossi.

Domácí se nechtěli vzdát lacino a při šanci Zehera a hlavičce Neuwirtha do tyče měli i trochu smůly. Jejich druhé porážce v sezoně to však nezabránilo.

5. kolo první fotbalové ligy:

FC Baník Ostrava - SK Sigma Olomouc 1:2 (1:1)
Branky:
45.+2 Šenkeřík - 33. Hubník, 77. Rossi. Rozhodčí: Hrubeš - Pelikán, Vysloužil. ŽK: Neuwirth - Škerle, Bajer. Diváci: 5432.

Ostrava: Daněk - Řezník (45.+1 Šmejkal), Neuwirth, Bolf, Neves - Frejlach, Marek, Hušbauer (87. Koukal) - Zeher, Šenkeřík (77. Fantiš), Pilík. Trenér: Koubek.
Olomouc: Drobisz - Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek - Bajer, Rossi - Šultes, Navrátil (90. Kaščák), Petr (74. Vašíček) - Hubník (80. Hořava). Trenér: Psotka.