Sparťané i v deseti vyhráli v Příbrami a už jsou druzí

13. 8. 2010 19:30
FK Příbram - Sparta Praha 0:1 (0:1)
Bony Wilfried prokázal svou současnou střeleckou formu
Bony Wilfried prokázal svou současnou střeleckou formu | Foto: Jan Langer

Praha - Fotbalisté pražské Sparty poprvé v nové ligové sezoně bodovali na hřišti soupeře, když v předehrávce 5. kola vyhráli 1:0 v Příbrami.

Jedinou branku utkání vstřelil v 42. minutě Bony Wilfried, který tak ve svém třetím ligovém zápase v této sezoně zaznamenal čtvrtý gól a dotáhl se nejlepšího střelce Jana Rezka z Plzně.

Sparťané vyhráli i přesto, že od 50. minuty hráli bez vyloučeného obránce Jiřího Kladrubského. Odčinili tak dvě předchozí remízy v Příbrami 1:1, když vždy inkasovali v závěru utkání.

Test před Žilinou. Chovanec: Příbram beru velmi vážně
Kucku sledují skauti z Anglie. Spartu ale neoslovili
Hotovo: Bony Wilfried prodloužil ve Spartě do roku 2014
Varadi si nezahraje dva zápasy. I za zákrok na Blažka

Sparta vstoupila do zápasu s téměř nejsilnější sestavou, tedy i nováčkem v jejím dresu Štěpánem Vachouškem, který přišel ve středu na hostování z Teplic. Od začátku hrál i Juraj Kucka, přestože ve středu absolvoval zápas za slovenskou reprezentaci.

V základní sestavě chyběl jen střední záložník Marek Matějovský, který si stejně jako Libor Sionko a Wilfried v úterý nezahraje v úvodním duelu 4. předkola Ligy mistrů proti Žilině.

Zápas od začátku postrádal tempo, které měl například nedělní zápas Sparty s ostravským Baníkem (4:0). A tak vlastně první šancí byla situace z 42. minuty, kdy Wilfried vstřelil jediný gól zápasu.

Po promáchnutí stopera Ricky se míč dostal k útočníkovi z Pobřeží Slonoviny, ten se otočil kolem Plašila a střelou z otočky překonal bezmocného brankáře Hrušku.

Obrázek zápasu hodně zlomila 50. minuta, kdy se řítil na Blažka Pleško a stíhajícímu Kladrubskému nezbývalo nic jiného, než záložníka Příbrami zezadu stáhnout za ruku, a musel proto do sprch.

Přímého kopu z 25 metrů se chopil právě Pleško, který trefil do hlavy Kucku, od nějž se míč odrazil jen těsně vedle pravé tyče již překonaného Blažka.

Vyrovnat mohli domácí fotbalisté i v 78. minutě, hlavičku střídajícího útočníka Wágnera však Blažek vyrazil na tyč a při dorážce do opuštěné brány Wágner míč hlavou špatně trefil.

Letenským tak nemuselo vadit ani to, že střídající Matějovský v závěru zamířil z trestného kopu do břevna.

Výsledek:

1. FK Příbram - AC Sparta Praha 0:1 (0:1)
Branka: 42. Wilfried. Rozhodčí: Hrubeš - Filípek, Lhoták. ŽK: Pleško, Ricka, Nohýnek, Plašil (všichni Příbram). ČK: 50. Kladrubský (Sparta). Diváci: 6453.
Příbram: Hruška - Plašil, Ricka, J. Štochl, Nohýnek - Klesa, Tarczal, Borek, Pleško - Huňa, M. Štochl (63. Wágner). Trenér: Hřídel.
Sparta: Blažek - Kladrubský, Hejda, Brabec, Pamič - Hoheneder (58. Matějovský) - Sionko, Vachoušek, Kucka, Kadlec (51. Adiaba) - Wilfried (90. Kweuke). Trenér: Chovanec.