16. 10. 2011 19:00
Bohemians - Dukla 0:0, Olomouc - M. Boleslav 1:1
David Lafata skóre utkání ve 13. minutě otevřel
David Lafata skóre utkání ve 13. minutě otevřel | Foto: ČTK

Praha - Nevídaná střelecká produktivita jabloneckých fotbalistů na domácím hřišti neustává. V šesti zápasech vstřelili už 21 gólů, což dělá průměr 3,5 gólu na zápas. I s celkovými 29 brankami Jablonec vládne všem týmům v soutěži.

V 10. kole první ligy se obětí Severočechů stala Příbram, kterou Jablonec potupil debaklem 5:1. Pět branek v této sezoně nastřílel už potřetí, s podobným debaklem odešli ze zápasu fotbalisté Bohemians 1905 a Českých Budějovic.

I když si nejlepší střelec soutěže David Lafata tentokrát připsal ´jen´ jeden gól, svůj účet v letošní sezoně rozšířil už na čtrnáct zásahů.

Baumit se tak v tabulce vrátil na druhé místo, když využil zaváhání Bohemians 1905 v pražském derby s Duklou (0:0). Na vedoucí Spartu pak ztrácí osm bodů.

Špatná zpráva pro Baník. Jankulovského zranění je vážné
Liberec vyloupil Letnou, Sparta poprvé ztratila body

V Jablonci to od začátku zápasu vypadalo na hru kočky s myší. Velký nápor domácích vygradoval v úvodní branku ve 13. minutě, když se trefil Lafata.

A brzy přibyly do příbramské rakve další hřebíčky. Kovařík a Piták se z dorážek rovněž nemýlili, a tak bylo o třech bodech rozhodnuto už po necelé půlhodině.

Přestože se po přestávce hosté trochu víc osmělili, patřily otěže zápasu nadále Baumitu, který ve druhém poločase přidal zásluhou Kopice a Jarolíma další dvě branky. Příbramský debakl kosmeticky upravil Papšys.

Střelecký půst Budějovic protrhnul Ondrášek

Čtvrtý bod si na své konto připsaly České Budějovice, když doma v závěru vybojovaly remízu 1:1 s Teplicemi. Pod trenérem Františkem Ciprem si tak Jihočeši připsali čtvrtou remízu z posledních pěti zápasů.

Také v Českých Budějovicích se měnilo skóre brzy. V 11. minutě se nepovedená střela Mahmutoviče dostala k Rosovi, a ten s přispěním štěstí poslal Teplice do vedení.

O chvíli později mohl zvýšit Vachoušek, jeho pokus ale vyškrábl brankář Křížek na roh.

I v dalším průběhu měli více nebezpečných příležitostí hosté, ovšem prosadit se už nedokázali. Poté přišly chvíle Dynama. V 70. minutě kopal Otepka penaltu, ale selhal. A tak vydřený bod domácím zajistil až čtyři minuty před koncem Ondrášek.

Jihočeši se díky němu zbavili nepříjemné čtyřzápasové série bez vstřelené branky. I tak ale zůstávají posledním týmem, který v letošní sezoně ještě nevyhrál.

Dukla už popáté neprohrála, Sigma opět neporazila Boleslav

Fotbalisté Bohemians 1905 už potřetí za sebou na domácím stadionu v Synot Tip Areně jen remizovali, a po remíze 0:0 s Duklou se tak propadli ze druhé na pátou příčku. Naopak nováček soutěževneprohrál už popáté za sebou a upevnil si šestou příčku.

Fotbalisté Olomouce nezužitkovali v utkání s Mladou Boleslaví herní převahu a museli se spokojit s remízou 1:1. Na vedoucí branku domácího Petra odpověděl svým prvním ligovým gólem Bosňan Ščuk. Středočeši se Sigmou neprohráli už osmé utkání za sebou.

FK Baumit Jablonec - 1. FK Příbram 5:1 (3:0)
13. Lafata, 20. Kovařík, 24. Piták, 49. Kopic, 67. Jarolím - 62. Papšys. Rozhodčí: Adam - Gallo, Handlíř. Bez ŽK. Diváci: 3150.

Jablonec: Špit - Eliáš, Beneš (46. Zábojník), Pavlík, Jablonský - Kopic (79. Vošahlík), Loučka, Piták (68. Vaněk), Kovařík, Jarolím - Lafata. Trenér: Komňacký.
Příbram: Hruška - M. Štochl, Hejda, Krejčí, Divíšek (35. Šlapák) - Pleško, Tarczal, T. Pilík (53. Valenta), Papšys (80. Mareš) - Koukal, Wágner. Trenér: Vavruška.

SK Dynamo České Budějovice - FK Teplice 1:1 (0:1)
86. Ondrášek - 11. Rosa. Rozhodčí: Hrubeš - Hájek, Marek. ŽK: Hudson, Klesa - Mahmutovič, Rosa. Diváci: 2371.

Č. Budějovice: Křížek - Novák (46. Sandro), Lengyel, Brezinský, Machovec - Klesa, Otepka (72. Petráň), Čirkin (37. Stráský), Javorek, Hudson - Ondrášek. Trenér: Cipro.
Teplice: Grigar - Ježdík, Lukáš, Matula, Rosa - Kerič (90. Zoubele), Siva, Ljevakovič, Vachoušek (72. Čajič), Stožický (82. Vondrášek)- Mahmutovič. Trenér: Rada.

Bohemians 1905 - Dukla Praha 0:0
Rozhodčí:
Matějek - Ubias, Lakomý. ŽK: Bartek, Jindřišek - Vorel, Gedeon. Diváci: 3101.

Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Cseh, Lukáš, Žižka (67. Bálek) - Michálek (80. Šumský), Budinský, Borek, Bartek - Nešpor, Kraják. Trenér: Medynský.
Dukla: Rada - Pospíšil, Vorel, Švejdík, Vrzal - Malý (83. Podrazký), Gedeon, Hanousek - Berger (90. Mikula), Markovič, Pázler (65. Svatonský). Trenér: Kozel.

SK Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav 1:1 (1:1)
22. Petr - 31. Ščuk. Rozhodčí: Adámek - Večeřa, Kocián. ŽK: Hořava, Škerle - Štohanzl, Kulič, Johana, Ščuk, Miller. Diváci: 4727.

Olomouc: Zlámal - Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek - Bajer, Rossi, Hořava - Přikryl (58. Heinz), Schulmeister (76. Varadi), Petr (86. Jerome). Trenér: Psotka.
Mladá Boleslav: Miller - Kysela, Johana, Rolko, Šírl - Ščuk, Procházka - Bulut (88. Řezníček), Kulič, Štohanzl - Chramosta. Trenér: Koubek.