reklama
 
 

Hušbauer: Zabetonovat to jako v Malmö by se nám vymstilo

28. 11. 2014 10:13
V roce 2011 i 2013 postoupili sparťané do vyřazovací fáze soutěže. Aby se jim to povedlo i v této sezoně, musejí v závěrečném zápase skupiny bodovat proti Young Boys Bern.

Praha - V roce 2011 i 2013, tedy v letech, kdy pražská Sparta hrála základní skupinu Evropské ligy, postoupili sparťané do vyřazovací fáze soutěže. Aby se jim to povedlo i v této sezoně, musejí v závěrečném zápase skupiny za dva týdny v Bernu bodovat proti místnímu Young Boys.

Remíza však stačila Spartě k postupu do play off Ligy mistrů i v odvetě 3. předkola soutěže na hřišti Malmö, sparťané však ve Švédsku prohráli 0:2 a z postupu dál se radoval soupeř. I proto hráči pražského klubu nyní tvrdí, že by se z tohoto duelu rádi poučili a do Bernu pojedou s tím, aby tam vyhráli.

"Bude to určitě velké drama až do konce. Bude to složitý zápas, ale my tam určitě nepojedeme bránit. Pojedeme tam hrát útočný fotbal a to, co je nám vlastní," přiznal po čtvrtečním zápase s Neapolí (0:0) nejlepší střelec uplynulé ligové sezony Josef Hušbauer.

"Chceme hrát v Bernu odvážně"

Čtyřiadvacetiletý záložník věří, že se Spartě podaří vstřelit rychlý gól, čímž by se na rozdíl od zápasu v Malmö uklidnila.

"Nebudeme to tam chtít zabetonovat, to se nám vymstilo v Malmö, kde jsme také chtěli hrát na remízu a bohužel nám to nevyšlo. Takže chceme hrát odvážně a dát rychlý gól. Kdybychom ho dostali, určitě by to bylo hodně složité. O tom jsme se přesvědčili ve Švédsku," připomínal Hušbauer.

Podle něj by problémem neměl být ani fakt, že se zápas bude hrát na umělé trávě.

"Budeme tady trénovat na umělce, i pohárový zápas s Příbramí na ní budeme hrát. Doufám, že si na to nějak zvykneme. Určitě to bude jiné než normální tráva, je to rychlejší, takže snad nám to nebude dělat problémy," doplnil devítinásobný reprezentant.

Holek: Budeme hrát poctivě zezadu

Jiný názor naopak zastává stoper Mario Holek, který přiznal, že Sparta by se na obranu měla především soustředit.

"Je to jako finále. Určitě nebudeme chtít hrát na bod. Bude to také těžký zápas, oni také budou vědět, o co hrají, takže lepší postoupí. Budeme se snažit hrát poctivě a dozadu. Myslím, že v kombinaci sílu máme a jsme schopní tam něco uhrát," podotkl obránce Sparty.

To záložník Bořek Dočkal by byl rád, kdyby Sparta postoupila už po zápase s Neapolí, i když přiznal, že moc nevěřil tomu, že by Slovan Bratislava jeho týmu pomohl tím, že by ve čtvrtečním domácím zápase sebral Bernu body. 

"Počítali jsme s tím, že Bern v Bratislavě nezaváhá, ale bylo by dobře, kdybychom tam jeli už za rozhodnutého stavu. Nic se ale pro nás nemění, jedeme si to uhrát do Švýcarska," uvedl Dočkal.

autor: Jaroslav Šindelář | 28. 11. 2014 10:13

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama