Hušbauer: Zabetonovat to jako v Malmö by se nám vymstilo

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
28. 11. 2014 10:13
V roce 2011 i 2013 postoupili sparťané do vyřazovací fáze soutěže. Aby se jim to povedlo i v této sezoně, musejí v závěrečném zápase skupiny bodovat proti Young Boys Bern.
Josef Hušbauer přiznal, že hrát v Bernu na remízu jeho tým určitě nebude.
Josef Hušbauer přiznal, že hrát v Bernu na remízu jeho tým určitě nebude. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - V roce 2011 i 2013, tedy v letech, kdy pražská Sparta hrála základní skupinu Evropské ligy, postoupili sparťané do vyřazovací fáze soutěže. Aby se jim to povedlo i v této sezoně, musejí v závěrečném zápase skupiny za dva týdny v Bernu bodovat proti místnímu Young Boys.

Remíza však stačila Spartě k postupu do play off Ligy mistrů i v odvetě 3. předkola soutěže na hřišti Malmö, sparťané však ve Švédsku prohráli 0:2 a z postupu dál se radoval soupeř. I proto hráči pražského klubu nyní tvrdí, že by se z tohoto duelu rádi poučili a do Bernu pojedou s tím, aby tam vyhráli.

"Bude to určitě velké drama až do konce. Bude to složitý zápas, ale my tam určitě nepojedeme bránit. Pojedeme tam hrát útočný fotbal a to, co je nám vlastní," přiznal po čtvrtečním zápase s Neapolí (0:0) nejlepší střelec uplynulé ligové sezony Josef Hušbauer.

"Chceme hrát v Bernu odvážně"

Čtyřiadvacetiletý záložník věří, že se Spartě podaří vstřelit rychlý gól, čímž by se na rozdíl od zápasu v Malmö uklidnila.

"Nebudeme to tam chtít zabetonovat, to se nám vymstilo v Malmö, kde jsme také chtěli hrát na remízu a bohužel nám to nevyšlo. Takže chceme hrát odvážně a dát rychlý gól. Kdybychom ho dostali, určitě by to bylo hodně složité. O tom jsme se přesvědčili ve Švédsku," připomínal Hušbauer.

Podle něj by problémem neměl být ani fakt, že se zápas bude hrát na umělé trávě.

"Budeme tady trénovat na umělce, i pohárový zápas s Příbramí na ní budeme hrát. Doufám, že si na to nějak zvykneme. Určitě to bude jiné než normální tráva, je to rychlejší, takže snad nám to nebude dělat problémy," doplnil devítinásobný reprezentant.

Holek: Budeme hrát poctivě zezadu

Jiný názor naopak zastává stoper Mario Holek, který přiznal, že Sparta by se na obranu měla především soustředit.

"Je to jako finále. Určitě nebudeme chtít hrát na bod. Bude to také těžký zápas, oni také budou vědět, o co hrají, takže lepší postoupí. Budeme se snažit hrát poctivě a dozadu. Myslím, že v kombinaci sílu máme a jsme schopní tam něco uhrát," podotkl obránce Sparty.

To záložník Bořek Dočkal by byl rád, kdyby Sparta postoupila už po zápase s Neapolí, i když přiznal, že moc nevěřil tomu, že by Slovan Bratislava jeho týmu pomohl tím, že by ve čtvrtečním domácím zápase sebral Bernu body. 

"Počítali jsme s tím, že Bern v Bratislavě nezaváhá, ale bylo by dobře, kdybychom tam jeli už za rozhodnutého stavu. Nic se ale pro nás nemění, jedeme si to uhrát do Švýcarska," uvedl Dočkal.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, kritizuje Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ)

Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, kritizuje Nejvyšší Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) uvedl v pondělí zveřejněné zprávě, že od roku 2000 do roku 2019 příjemci pobídek vyčerpali přes 75 miliard korun, většinou v podobě slevy na dani z příjmů. Kontroloři také konstatovali, že ministerstvo průmyslu a obchodu nesleduje dodatečné náklady státu, které pobídky provázejí. Ministerstvo se k věci zatím nevyjádřilo.

Od roku 2000, kdy byl schválen speciální zákon o poskytování investičních pobídek, do září 2020 přislíbilo ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) 955 pobídek. Ty měly mimo jiné pomoci snížit nezaměstnanost. Počet pobídek však v posledních letech navzdory klesající nezaměstnanosti rostl, a to až do konce roku 2018, zjistil NKÚ.

Většina státní podpory mířila do zpracovatelského průmyslu, a to na investice bez povinnosti vytvářet vyšší přidanou hodnotu. "Do tohoto odvětví plynulo 96 procent pobídek přislíbených MPO od roku 2012 do září 2020," zjistili kontroloři.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na severu Minneapolisu někdo střílel na příslušníky národní gardy. Novináři si stěžují na policejní násilí

Na severu amerického Minneapolisu někdo v noci na neděli střílel na dvojici příslušníků národní gardy. Ti na místě hlídkovali v návaznosti na policejní zásah proti 20letému černochovi. 

Incident se odehrál asi osm kilometrů od předměstí Brooklyn Center, kde předchozí neděli policejní kontrola na silnici skončila smrtí Daunteho Wrighta. Na gardisty někdo střílel z projíždějícího vozu krátce po čtvrté hodině ranní (11:00 středoevropského času). Jeden z mužů byl hospitalizován kvůli zranění způsobenému rozbitým sklem, druhý podle vyjádření národní gardy státu Minnesota utrpěl jen "povrchové" rány.

Po nepokojích vyvolaných zásahem proti Wrightovi se o víkendu objevovaly zprávy o agresivním jednání bezpečnostních složek vůči novinářům, kteří protesty pokrývali. Na použití pepřového spreje nebo bezdůvodnou vazbu si stěžovali pracovníci agentury AFP, televize CNN i deníku The New York Times (NYT). Guvernér státu Minnesota Tim Walz v neděli označil zásahy proti novinářům za nepřijatelné.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Střelci z FedEx v Indianapolis vloni zabavili brokovnici, pak si koupil dvě pušky

Mladík, který v noci na pátek zabíjel v areálu kurýrní firmy FedEx v americkém Indianapolisu, si dvě poloautomatické pušky použité při útoku pořídil legálně. Brandon Hole tak učinil několik měsíců poté, co mu byla zabavena brokovnice kvůli obavě jeho matky o jeho duševní zdraví, oznámila podle amerických médií policie. Agentura AP v neděli napsala, že ve státě Indiana platí zákon zavedený ve snaze nákupům zbraní za takovýchto okolností zabránit.

Policie popsala zbraně použité při krveprolití ze čtvrteční noci jako "útočné pušky". Hole, kterému bylo 19 let, s nimi v logistickém centru u letiště v Indianapolisu zabil osm lidí. Následně bývalý zaměstnanec firmy FedEx spáchal sebevraždu.

Zbraň mu byla zabavena na základě státního zákona z roku 2005, který umožňuje úřadům odebírat lidem zbraně v případě signálů ohledně jejich možných sklonů k násilí. Město prověřuje, jestli v tomto případě nedošlo k zanedbání ve vymáhání zbraňového zákona. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy