Janko Spartě určitě pomůže, manželka už mu dávala tipy na bydlení, říká Vaclík

ČTK ČTK
7. 6. 2017 17:31
Reprezentační brankář Tomáš Vaclík dobře zná novou posilu Sparty Marca Janka. S Rakušanem totiž ještě donedávna seděl v kabině švýcarské Basileje.
Tomáš Vaclík.
Tomáš Vaclík. | Foto: Milan Kammermayer

Brusel - Příchod rakouského fotbalisty Marca Janka do Sparty považuje bývalý letenský brankář Tomáš Vaclík za dobrý krok klubového vedení. S vytáhlým útočníkem se dobře zná ze společného působení v Basileji. Proto nepochybuje, že pro Spartu bude posilou, která týmu pomůže.

"Za dva roky u nás dal asi 35 gólů a to nehrál všechny zápasy. Je to výborný kluk do kabiny, otevřený, komunikativní. Spartě určitě pomůže," řekl Vaclík novinářům při dnešním setkání během reprezentačního srazu. "Ve vápně je to zabiják. Když se mu dá kousek prostoru, tak zakončení má výborné. Hlavně levou nohou a hlavou," dodal.

Zkušený Rakušan je podle něj užitečný ve hře i jinak než střílením gólů. "Dá se o něj opřít i ve chvíli, kdy je tým pod tlakem. Umí podržet i těžký míč. Dokáže pomoc také při obranných standardkách. S tím měla Sparta v této sezoně problém. Takže je využitelný na obou stranách hřiště," popisoval Vaclík.

Ačkoli sám dlouho ve Spartě působil a stále tam má kontakty, v Jankově příchodu nehrál žádnou roli. "On mi o tom vůbec nic neříkal. Když se to v úterý oznámilo, tak jsem mu psal. Odpověděl mi, že mi o tom nic říct nemohl. Pak si spolu akorát psaly naše manželky. Jeho žena chtěla poradit ohledně bydlení v Praze. Tak jim moje žena dala nějaké tipy," dodala reprezentační jednička.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy