Janko Spartě určitě pomůže, manželka už mu dávala tipy na bydlení, říká Vaclík

ČTK ČTK
7. 6. 2017 17:31
Reprezentační brankář Tomáš Vaclík dobře zná novou posilu Sparty Marca Janka. S Rakušanem totiž ještě donedávna seděl v kabině švýcarské Basileje.
Tomáš Vaclík.
Tomáš Vaclík. | Foto: Milan Kammermayer

Brusel - Příchod rakouského fotbalisty Marca Janka do Sparty považuje bývalý letenský brankář Tomáš Vaclík za dobrý krok klubového vedení. S vytáhlým útočníkem se dobře zná ze společného působení v Basileji. Proto nepochybuje, že pro Spartu bude posilou, která týmu pomůže.

"Za dva roky u nás dal asi 35 gólů a to nehrál všechny zápasy. Je to výborný kluk do kabiny, otevřený, komunikativní. Spartě určitě pomůže," řekl Vaclík novinářům při dnešním setkání během reprezentačního srazu. "Ve vápně je to zabiják. Když se mu dá kousek prostoru, tak zakončení má výborné. Hlavně levou nohou a hlavou," dodal.

Zkušený Rakušan je podle něj užitečný ve hře i jinak než střílením gólů. "Dá se o něj opřít i ve chvíli, kdy je tým pod tlakem. Umí podržet i těžký míč. Dokáže pomoc také při obranných standardkách. S tím měla Sparta v této sezoně problém. Takže je využitelný na obou stranách hřiště," popisoval Vaclík.

Ačkoli sám dlouho ve Spartě působil a stále tam má kontakty, v Jankově příchodu nehrál žádnou roli. "On mi o tom vůbec nic neříkal. Když se to v úterý oznámilo, tak jsem mu psal. Odpověděl mi, že mi o tom nic říct nemohl. Pak si spolu akorát psaly naše manželky. Jeho žena chtěla poradit ohledně bydlení v Praze. Tak jim moje žena dala nějaké tipy," dodala reprezentační jednička.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 13 minutami

Biden se v říjnu sejde s Macronem. Francouzský prezident také pošle svého velvyslance zpět do USA

Americký prezident Joe Biden se ve středu telefonicky spojil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem ve snaze urovnat diplomatickou roztržku vyvolanou novým bezpečnostním paktem Američanů s Británií a Austrálií. Bílý dům a Elysejský palác následně ohlásily na konec října setkání obou prezidentů, které se má uskutečnit v Evropě. Také informovaly o Macronově rozhodnutí poslat příští týden francouzského velvyslance zpět do USA.

Francie minulý týden přistoupila k bezprecedentnímu kroku a svého ambasadora povolala ke konzultacím v reakci na nové bezpečnostní partnerství mezi USA, Británií a Austrálií, jehož součástí je poskytnutí amerických jaderných ponorek australské armádě. Austrálie zároveň oznámila odstoupení od dohody o dodávce ponorek uzavřené v roce 2016 s francouzskou firmou Naval Group a francouzská vláda v reakcích neskrývala rozhořčení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy