Fotbalisty se po ostudné prohře snažil povzbudit i masér, který bojuje se zákeřnou nemocí ALS

ČTK Sport ČTK, Sport
2. 6. 2018 17:43
"Dodává nám hrozně moc síly a jeho chování, respekt a pozitivní myšlení je pro nás strašně důležité," řekl Antonín Barák o Vladimíru Mikulášovi.
fotbal, česká reprezentace, příprava v Rakousku 2018
fotbal, česká reprezentace, příprava v Rakousku 2018 | Foto: FAČR/Štěpán Černý

Laa an der Thaya - Před tréninkem se shlukli na půlícím kruhu a poslouchali trenéra Karla Jarolíma. Kouč ale nebyl sám, kdo k fotbalistům české reprezentace den po ostudné prohře 0:4 promluvil. Slovo dostal i masér Vladimír Mikuláš, který je s týmem, přestože bojuje s vážnou nemocí ALS.

"Trenér Jarolím říkal, že to moc nedělá, ale dnes pustil ke slovu Vláďu Mikuláše a ten nám řekl své pocity. A bylo to naprosto přirozené a naprosto s tím mohu souhlasit," prozradil záložník Antonín Barák. "On je velmi upřímný člověk a řekne každému do očí, co si myslí, a to je v dnešní době k nezaplacení," doplnil Barák, který před týdnem pořádal v Příbrami charitativní exhibici, mimo jiné na pomoc Mikulášovi.

"Vláďa je hrozně důležitý článek našeho týmu. Jsem rád, že jsem mu mohl nějak pomoc, protože on si to zaslouží. Je hrozné, s čím bojuje. A moc bych mu přál, aby byl takhle silný dál. Dodává nám hrozně moc síly a jeho chování, respekt a pozitivní myšlení, které na nás přenáší, je pro nás strašně důležité," uvedl Barák.

Mikuláš kromě práce maséra částečně u týmu funguje i jako mentální kouč. "Dá se to tak říct. Je skvělé, jak se ve všem snaží hledat pozitiva. Někdo udělá chybu, ale upozorňuje nás, že zároveň to někdo udělá správně a že bychom si víc měli všímat těch pozitivních věcí než těch negativních. Pak je pohled na celou věc úplně jiný. Je to opravdu frajer," řekl Barák.

Hráči s větší zátěží z duelu s Austrálií dnes na hřišti v rakouských lázních Laa an der Thaya spíše vyklusávali pod vedením kondičního kouče Petra Brabce. Zbytek týmu měl náročnější trénink včetně hry na malé branky. Úlevy měl jen stoper Marek Suchý, kterého od pátku trápí bolesti zad, kvůli nimž oproti plánům nenastoupil do zápasu s Austrálií.

Odpoledne dostali hráči volno. Někteří ho trávili s rodinami, které s nimi do Rakouska přicestovaly. Další se věnovali regeneraci a využívali zařízení hotelu Therme Laa, ve kterém v minulosti byli například i fotbalisté Paris St. Germain.

"Je to tu super na regeneraci. Různé bazény, sauny, vířivky, je toho hodně," pochvaloval si Josef Hušbauer. Připustil, že na konci sezonu už se síly sbírají těžce. "Chtěli jsme zvládnout Austrálii, abychom po psychické stránce byli v lepším rozpoložení, ale dopadlo to, jak to dopadlo. O to těžší je se teď připravit, ale musíme se o to pokusit," dodal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 36 minutami

Muže, který při útoku na Kapitol házel po policistech věci, poslal soud na 44 měsíců do vězení

Americký soud odsoudil ke 44 měsícům vězení muže, který se účastnil útoku na Kapitol ze 6. ledna, informovala agentura Reuters. Nicholas Languerand po policistech házel předměty a svými činy se chlubil na sociálních sítích.

Obžaloba žádala pro Langueranda o sedm měsíců delší trest. Washingtonský okresní soudce John Bates prohlásil, že mírné snížení trestu je namístě s ohledem na osobní poměry muže, včetně jeho "extrémně obtížné a chaotické výchovy".

Když byl obžalovaný ještě dítě, jeho otec prý úmyslně zapálil přívěs, ve kterém byl se svou matkou, a málem je zabil. Soudci to během slyšení řekl dědeček Langueranda.

Languerand se v listopadu, kdy mu bylo 26 let, přiznal k jedinému obvinění z útoku na strážce zákona nebezpečnou zbraní. Úřady uvedly, že 6. ledna 2021 po policistech házel předměty, včetně oranžové dopravní zábrany, a jednomu z policistů vzal ochranný štít. Muž se poté útokem chlubil na sociálních sítích a sliboval, že příště se na místo vrátí s puškami. Policie ho zatkla v dubnu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy