reklama
 
 

Fotbalisty se po ostudné prohře snažil povzbudit i masér, který bojuje se zákeřnou nemocí ALS

2. 6. 2018 17:43
"Dodává nám hrozně moc síly a jeho chování, respekt a pozitivní myšlení je pro nás strašně důležité," řekl Antonín Barák o Vladimíru Mikulášovi.

Laa an der Thaya - Před tréninkem se shlukli na půlícím kruhu a poslouchali trenéra Karla Jarolíma. Kouč ale nebyl sám, kdo k fotbalistům české reprezentace den po ostudné prohře 0:4 promluvil. Slovo dostal i masér Vladimír Mikuláš, který je s týmem, přestože bojuje s vážnou nemocí ALS.

"Trenér Jarolím říkal, že to moc nedělá, ale dnes pustil ke slovu Vláďu Mikuláše a ten nám řekl své pocity. A bylo to naprosto přirozené a naprosto s tím mohu souhlasit," prozradil záložník Antonín Barák. "On je velmi upřímný člověk a řekne každému do očí, co si myslí, a to je v dnešní době k nezaplacení," doplnil Barák, který před týdnem pořádal v Příbrami charitativní exhibici, mimo jiné na pomoc Mikulášovi.

"Vláďa je hrozně důležitý článek našeho týmu. Jsem rád, že jsem mu mohl nějak pomoc, protože on si to zaslouží. Je hrozné, s čím bojuje. A moc bych mu přál, aby byl takhle silný dál. Dodává nám hrozně moc síly a jeho chování, respekt a pozitivní myšlení, které na nás přenáší, je pro nás strašně důležité," uvedl Barák.

Mikuláš kromě práce maséra částečně u týmu funguje i jako mentální kouč. "Dá se to tak říct. Je skvělé, jak se ve všem snaží hledat pozitiva. Někdo udělá chybu, ale upozorňuje nás, že zároveň to někdo udělá správně a že bychom si víc měli všímat těch pozitivních věcí než těch negativních. Pak je pohled na celou věc úplně jiný. Je to opravdu frajer," řekl Barák.

Hráči s větší zátěží z duelu s Austrálií dnes na hřišti v rakouských lázních Laa an der Thaya spíše vyklusávali pod vedením kondičního kouče Petra Brabce. Zbytek týmu měl náročnější trénink včetně hry na malé branky. Úlevy měl jen stoper Marek Suchý, kterého od pátku trápí bolesti zad, kvůli nimž oproti plánům nenastoupil do zápasu s Austrálií.

Odpoledne dostali hráči volno. Někteří ho trávili s rodinami, které s nimi do Rakouska přicestovaly. Další se věnovali regeneraci a využívali zařízení hotelu Therme Laa, ve kterém v minulosti byli například i fotbalisté Paris St. Germain.

"Je to tu super na regeneraci. Různé bazény, sauny, vířivky, je toho hodně," pochvaloval si Josef Hušbauer. Připustil, že na konci sezonu už se síly sbírají těžce. "Chtěli jsme zvládnout Austrálii, abychom po psychické stránce byli v lepším rozpoložení, ale dopadlo to, jak to dopadlo. O to těžší je se teď připravit, ale musíme se o to pokusit," dodal.

autoři: ČTK, Sport | 2. 6. 2018 17:43

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama