reklama
 
 

Mohli jsme Čechům dát další čtyři góly, řekl po kanonádě kouč Austrálie

1. 6. 2018 21:11
Trenér Austrálie měl ke hře svých svěřenců výhrady, přestože vyhráli 4:0.

St. Pölten - Na třetí pokus se nizozemský trenér Bert van Marwijk dočkal na lavičce australské reprezentace vítězství. Po vysoké výhře 4:0 však nijak nejásal a uvedl, že jeho tým má před mistrovstvím světa v Rusku ještě na čem pracovat.

"Pořád nás čeká dlouhá cesta," řekl Van Marwijsk po utkání v rakouském St. Pöltenu. "Musíme se naučit hrát blíž u sebe. Občas v prvním poločase, když jsme byli bez míče, jsme se příliš vraceli, když to nebylo třeba. V druhé půli, kdybychom měli lepší finální přihrávku, tak jsme mohli dát ještě další čtyři góly," uvedl bývalý trenér Dortmundu, Feyenoordu či nizozemské reprezentace.

K australskému výběru přišel letos v lednu po jeho postupu na světový šampionát z listopadové baráže s Hondurasem a smlouva mu skončí po turnaji v Rusku, po kterém ho vystřídá kouč FC Sydney Graham Arnold. V předchozích zápasech pod Van Marwijkem Australané podlehli Norsku 1:4 a remizovali 0:0 s Kolumbií.

I po premiérové výhře měl k výkonu výhrady. "Od první vteřiny nesmíme dopustit snadné ztráty míče. Moderní fotbal je o prostorech a přechodové fázi. Když o míč přijdete, soupeři na mistrovství světa vás potrestají," varoval.

Potěšila ho defenziva. "S výjimkou období po čtvrtém gólu," uvedl Van Marwijk. Měl radost také z toho, že vítězství dodá týmu sebevědomí. "To je důležité i z pohledu jednotlivců, jako třeba Andrewa Nabbouta dneska," jmenoval střelce druhého gólu.

autor: ČTK | 1. 6. 2018 21:11

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama