Čeští fotbalisté odletěli do Kataru, jsou zvědaví i na to, jak se země chystá na mistrovství světa

ČTK ČTK
7. 11. 2017 10:36
Fotbalová reprezentace dnes dopoledne odletěla z Prahy do Kataru, kde ji od středy do soboty čeká přípravný turnaj a na něm zápasy s Islandem a domácím výběrem.
Tomáš Vaclík
Tomáš Vaclík | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Čeští fotbaloví reprezentanti se těší na zápasy přípravného turnaje v Kataru i na to, že v Dauhá vymění nevlídné počasí v Čechách za letní teploty kolem třiceti stupňů.

"Čekají nás dva těžké zápasy a oba je budeme chtít zvládnout, abychom se třeba nějak nastartovali do té další fáze. I když další reprezentační sraz je až asi za čtyři nebo pět měsíců," řekl před odletem  brankář Tomáš Vaclík, který s reprezentací před měsícem uzavřel neúspěšnou kvalifikaci o postup na mistrovství světa v příštím roce.

K českému týmu už se připojili i poslední dva dodatečně povolaní hráči, nováček Vladimír Coufal a olomoucký Šimon Falta, kteří v pondělí večer po srazu mužstva v Praze nahradili zraněné Radima Řezníka s Jaromírem Zmrhalem.

"Uvidíme, jestli se dostanu na hřiště proti Islandu, v dalším zápase nebo třeba vůbec. Jsem rád, že tady můžu být a okusit atmosféru národního týmu. A jestli je Island v plné síle, nebo ne, to je jedno. My jsme tady, abychom podali stoprocentní výkon, a určitě budeme chtít vyhrát oba zápasy," uvedl Coufal.

Zatímco v Čechách je nevlídné podzimní počasí, v Dauhá panují teploty okolo třiceti stupňů. "Už je chladno, takže bude fajn si na těch pět dní zajet do tepla. Všichni máme nějaké zkušenosti s tím hrát ve velkém vedru, takže v tom nebude problém a budeme připraveni na zápasy," uvedl Vaclík.

Češi jsou zvědaví, jak se bohatý emirát z Perského zálivu připravuje na světový šampionát, který bude v roce 2022 hostit. "Člověk o tom akorát čte, o  klimatických podmínkách a termínu mistrovství světa se napsalo hodně. Bude to zajímavé vidět na vlastní oči," dodal Vaclík.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Na počest zesnulého předsedy Senátu Kubery bude pondělí 3. února v Česku dnem státního smutku. Usnesení vlády ukládá vyvěšení vlajek na půl žerdi.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 19 minutami

Šéf ČTÚ rezignoval kvůli aukci 5G kmitočtů

Předseda Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Jaromír Novák dnes rezignoval. Důvodem je snaha ministerstva průmyslu a obchodu změnit podmínky aukce kmitočtů pro mobilní sítě 5G. Novák to uvedl v rezignačním dopise zveřejněném na Twitteru.

Ministerstvo vedené vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO) dnes vládě předložilo materiál o dalším směřování aukce, který s ČTÚ jako organizátorem soutěže nekonzultovalo. Novák stál v čele regulačního úřadu od roku 2013. Předtím působil na ministerstvu průmyslu jako ředitel divize digitální ekonomiky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy