Fotbalová Příbram nezaplatila svým dvěma hráčům dluhy, hrozí ji ztráta čtyř bodů

ČTK ČTK
30. 11. 2023 17:46
Fotbalové Příbrami hrozí, že v probíhající sezoně přijde o čtyři body. Etická komise Fotbalové asociace ČR potrestala druholigový celek za maření rozhodnutí Sboru rozhodců ve věci sporu mezi klubem a hráči. Verdikt není pravomocný a Příbramští se mohou do pěti dnů od jeho doručení odvolat k odvolací komisi FAČR. Etická komise o tom informovala na webu FAČR. Reakci klubu ČTK zjišťuje.
Prezident klubu Jaroslav Starka bude muset řešit mimofotbalové starosti
Prezident klubu Jaroslav Starka bude muset řešit mimofotbalové starosti | Foto: Milan Kammermayer

Souhrnný trest se skládá ze dvou částí, za každý z obou přečinů etická komise odebrala Příbramským dva body. Rozhodnutí Sborů rozhodců je neveřejné, podle informací ČTK klub od Litavky nezaplatil dvěma bývalým hráčům dluhy.

"Rozhodnutí ještě není definitivní a pravomocné, podáváme odvolání. Zatím k tomu další komentáře dávat nebudeme. Bude to v kompetenci odvolací komise," uvedl Brož.

Příbram po podzimní části figuruje na čtvrtém místě druholigové tabulky se stejným bodovým ziskem jako třetí Táborsko, které drží druhou z příček, znamenajících účast v baráži o nejvyšší soutěž. Na lídra z Vyškova ztrácejí Středočeši po 16 kolech osm bodů. Po odečtu bodů by klesli na osmou pozici.

Etická komise na úřední desce na webu FAČR ve svém dnešním rozhodnutí uvedla, že trest pro klub připadne nejúspěšnějšímu družstvu v kategorii mužů, tedy druholigovému celku Středočechů.

Příbramští s finančními problémy zápolí už nějakou dobu. V lednu hráči kvůli chybějícím výplatám nenastoupili k utkání v rámci zimní přípravy. Navzdory napjaté finanční situaci celek od Litavky obsadil v minulé druholigové sezoně třetí místo a v baráži bojoval o návrat do nejvyšší soutěže, proti Pardubicím však neuspěl.

 

Právě se děje

Další zprávy