Fotbalisté odletěli do Turecka, Vácha už naplno trénuje

ČTK ČTK
8. 10. 2014 15:47
Česká fotbalová reprezentace dnes odpoledne odcestovala k pátečnímu utkání kvalifikace o postup na mistrovství Evropy do Turecka
Pavel Vrba
Pavel Vrba | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Česká fotbalová reprezentace dnes odpoledne odcestovala k pátečnímu utkání kvalifikace o postup na mistrovství Evropy do Turecka, kde se pokusí potvrdit úvodní výhru ve skupině nad Nizozemskem.

Záložník Lukáš Vácha, který měl problémy s kotníkem, se ještě před odletem už naplno zapojil do tréninku.

Vácha po dni volna trénoval

Sparťanský záložník musel v prvním poločase nedělního ligového utkání s Libercem střídat, nakonec se ale ukázalo, že zranění není tak vážné, jak se původně zdálo. "V pondělí jsem měl úplně volno, včera a dnes jsem se už snažil odtrénovat plnou dávku, abych věděl, co ta noha udělá. Zatím to vydrželo," řekl Vácha novinářům.

"Celý realizační tým se mi věnoval na 100 procent. Nějakým způsobem jsme odstranili otok, bolestivost tam ještě trošku je, ale jsem připravený na sto procent," dodal sparťanský středopolař.

Trenér Pavel Vrba je hodně rád, že bude mít Váchu k dispozici. "Je to hodně pozitivní, jsem rád, že se Lukáš dal do kupy a včera už se stoprocentně zapojil do tréninku. Všichni lidi od pana profesora Koláře přes naše fyzioterapeuty udělali vše pro to, aby byl v pořádku. Chci jim za to poděkovat," uvedl Vrba.

Vrba: do třetice všeho dobrého

Češi se nejprve v pátek představí v Istanbulu a v pondělí pak na umělé trávě v Astaně proti Kazachstánu. Národní tým zkusí stvrdit výborný vstup do kvalifikace v podobě zářijové výhry 2:1 nad třetím týmem z mistrovství světa Nizozemskem.

Vrba k prvnímu soutěžnímu utkání venku na lavičce národního týmu opět cestuje do Turecka, kde se před čtyřmi lety představil s Plzní rovněž při premiérovém utkání v zahraničí proti Besiktasi. V Istanbulu bude už potřetí. "Nejdříve jsme prohráli s Besiktasem 0:3, potom jsme tam s Fenerbahce remizovali 1:1, tak doufám, že třetí zápas nám nebo mně vyjde úplně nejlépe a konečně se dočkám vítězství," řekl s úsměvem.

Čas na regeneraci nebude

Reprezentanty čeká v nadcházejících dnech složité cestování. V sobotu dopoledne odletí z Istanbulu do Kazachstánu, kde je o tři hodiny více než v Turecku, teploty klesají k nule a navíc se bude hrát na umělé trávě.

"Je to trochu komplikovaná cesta, ale je možná lepší, když máme Turecko a pak Kazachstán než třeba Island a pak Kazachstán. Je to trošičku složitější, dva dny a zápas, navíc cestování. Toho času na regeneraci moc nebude, ale musíme se tomu přizpůsobit," dodal kouč.

 

Právě se děje

Další zprávy