Vrba: Chci čtyři body, Kazachstánu jsem se ale vždycky bál

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
6. 10. 2014 13:31
Bez zraněného brankáře pražské Sparty Davida Bičíka se bude muset obejít trenér české fotbalové reprezentace Pavel Vrba před blížícími se zápasy kvalifikace o Euru o 2016 proti Turecku a Kazachstánu.
Pavel Vrba přiznal, že po dobrém startu do kvalifikace by měl nyní radost ze zisku čtyř bodů.
Pavel Vrba přiznal, že po dobrém startu do kvalifikace by měl nyní radost ze zisku čtyř bodů. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Bez zraněného brankáře pražské Sparty Davida Bičíka se bude muset obejít trenér české fotbalové reprezentace Pavel Vrba před blížícími se zápasy kvalifikace o Euro 2016 proti Turecku a Kazachstánu. Kouč národního týmu místo něj povolal Jiřího Pavlenku z Baníku.

Naopak zranění záložníka Sparty Lukáše Váchy, který nedohrál nedělní ligový duel s Libercem, nakonec není tak vážné a měl by se zapojit do tréninku.

"Vácha by měl začít trénovat"

"Máme trošku problémy, Vácha a Bičík nejsou úplně v pořádku. Vypadá to, že Bičík bude dokonce uvolněný ze srazu. Momentálně se dlouhodobě nějak dává do kupy před zápasy a ono je to čím dál složitější. Vypadá to spíš, že se asi bude povolávat náhradník," řekl Vrba novinářům na pondělním srazu. O několik hodin pak FAČR rozeslal médiím zprávu, že Bičíka nahradí právě mladý gólman Slezanů Pavlenka. Do národního týmu se podívá poprvé.

"U Lukáše (Váchy) se naštěstí po rentgenu potvrdilo, že o zlomeninu nártu nejde, že je to jen naraženina. Dopadlo to dobře a věřím, že bude k dispozici k pátečnímu utkání. Lukáš je momentálně ve slušné formě. Na druhou stranu máme Hübschmana v Jablonci, který by ho nahradil, kdyby to nešlo. Uvidíme, jak to bude vypadat," doplnil.

Vrba věří, že jeho tým z pátečního zápasu v Turecku a z duelu v Kazachstánu, který se hraje příští úterý, uhraje dohromady čtyři body.

"Věřím, že máme na to, abychom získali čtyři body. Kdyby se nám to povedlo, byl by to výborný vstup do kvalifikace, pokud bychom k tomu přičetli ty body, které máme s Nizozemskem. To bych byl hodně spokojen," podotkl.

"Kazachstánu jsme se vždycky báli"

"S Plzní se nám Kazachstán vyhýbal. Vždy jsme se ho báli, teď jsme se s ním potkali. Trošku výhoda je, že hrajeme nejprve v Turecku, kde je také časový posun, a ušetříme tím nějakou hodinu. Musíme se s tím srovnat. Vymlouvat se na to nebudeme, věřím, že to zvládneme dobře," přiznal Vrba.

I kvůli neznámému prostředí si tým bere vlastního kuchaře. "Je to trošku z preventivních důvodů, i když víme, že hotely, kde budeme, patří k dobrým. Chceme mít svého kuchaře, aby dochutil jídla, pohyboval se při vaření. Nechtěli jsme riskovat. Ne že bychom nevěřili asijské kuchyni, ale je to spíš taková prevence," dodal s tím, že se ještě dnes sejde s Miroslavem Beránkem, někdejším koučem Kazachstánu, aby si promluvil o tamějším týmu.

 

Právě se děje

Další zprávy