reklama
 
 

Flákači půjdou sedět, zuřil trenér Zlína po porážce s Baníkem

20. 2. 2016 17:36
Na lavičce Baníku stál podruhé nový trenér Vlastimil Petržela, který měl pro své svěřence logicky hlavně slova chvály. Zcela opačnou náladu však prožíval kouč poraženého Zlína Bohumil Páník.

Ostrava - Chmury jsou pryč, tedy aspoň pro dnešek. Baníkovský kotel zrušil po změnách ve vedení klubu svůj bojkot a po půlroce bez fandění poprvé zavítal na ochozy vítkovického městského stadionu. Na hráče podpora z hlediště zapůsobila natolik, že si v pohodě poradili se Zlínem, kterému nasázeli tři góly a sami žádný neinkasovali.

Na lavičce Baníku stál podruhé nový trenér Vlastimil Petržela, který měl pro své svěřence logicky hlavně slova chvály. Zcela opačnou náladu však prožíval kouč poražených Bohumil Páník. "Kdybychom takhle na Baníku prohráli třeba před pěti lety, snad bych to nějak zkousnul, ale tohle nevstřebám do konce sezony," soptil po zápase.

Ve hře svého týmu neviděl žádné zaujetí. "Svým přístupem jsme urazili fotbal. Tři až čtyři naši hráči tady přijeli jako na výlet. Proto si taky půjdou sednout na lavičku. Ač hrát fotbal umí, nemají to správné bojovné srdce," nešetřil kritikou vlastních řad 59letý trenér.

Z některých hráčů budou jen diváci

Vpředu bezzubí a vzadu chybující. Vstup do zápasu přitom Zlínští úplně špatný neměli, jenže vše zlomil úvodní parádní gól domácího kapitána Daniela Holzera, který baníkovce nakopnul. "Jsem moc rád, jak jsem to nastartoval. Byl to docela šťastný gól. Brankář si asi myslel, že to poletí nad a on míč zapadl přesně za něj," řekl nadšený autor úvodní branky.

Když už ve druhém poločase hosté konečně dostali balón za záda debutujícího brankáře domácích, teprve osmnáctiletého Františka Chmiela, radost jim zkazil zdvižený praporek asistenta rozhodčího.

Zlín snad poprvé v sezoně do utkání vstupoval v roli favorita. A Baník mu uštědřil tvrdou lekci. "Dostali jsme po právu pořádně přes držku. Doufám, že se z toho hráči proberou, bohužel někteří však už jen v roli diváků. Flákačství nepromíjím," uzavřel Páník.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

autor: Ondřej Kuchař | 20. 2. 2016 17:36

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama