Fanoušci Marseille útočili na Valbuenu, teď jim zavřou část stadionu

ČTK ČTK
25. 9. 2015 11:48
Fanoušci Olympique Marseille, příštího soupeře Liberce v evropské lize, o víkendu tropili výtržnosti na stadionu Vélodrome. Na bývalého hráče Marseille Mathieu Valbuenu házeli láhve a dokonce oběsili jeho figurínu. I proto jim pro příští zápas francouzská fotbalová asociace částečně uzavře stadion.
Fanoušci Marseille při víkendovém utkání proti Lyonu
Fanoušci Marseille při víkendovém utkání proti Lyonu | Foto: Reuters

Marseille - Fotbalový Olympique Marseille, který ve čtvrtek hostí ve skupině Evropské ligy Liberec, musí pro následující zápas francouzské ligy uzavřít část svého stadionu Vélodrome. Důvodem jsou výtržnosti diváků při nedělním šlágru s Lyonem (1:1).

Severní a jižní tribuna stadionu, kde bývají radikální fanoušci Marseille, budou uzavřeny minimálně v nedělním utkání Ligue 1 proti Angers. Zatím jde o provizorní trest od disciplinární komise, konečné rozhodnutí padne 15. října.

Fanoušci v duelu s Lyonem na hřiště házeli nejrůznější předměty včetně skleněných lahví a domácí útočník Michy Batshuayi byl zasažen světlicí. Rozhodčí po hodině hry zápas přerušil a hráče asi na 25 minut poslal do kabin. Mezitím museli na stadionu zasahovat těžkooděnci.

"Ultras" Marseille také ve Francii způsobili rozhořčení, když v ochozech vystavili oběšenou figurínu svého bývalého záložníka Mathieuho Valbueny, který nastoupil za Lyon a při každém doteku míče se na něj z tribun bučelo a pískalo.

Fotbalistům Marseille nevyšel vstup do ligové sezony, v sedmi kolech získali jen osm bodů a jsou až na dvanáctém místě tabulky. S Libercem se Olympique utká ve čtvrtek od 21:05.

 

Právě se děje

Další zprávy