Sparta veze z Kodaně remízu 0:0, z duelu s Bröndby ale mohla vytěžit rozhodně víc

16. 9. 2021 23:13
Fotbalisté pražské Sparty vstoupili do skupiny Evropské ligy bezbrankovou remízou na hřišti Bröndby Kodaň. Úřadující dánský mistr nevyhrál v pohárech popáté za sebou, Letenští v šestém z posledních sedmi duelů.
Záložník Sparty Michal Sáček (vlevo) se pokouší v souboji přetlačit Mortena Frendrupa z Bröndby | Foto: Reuters

V základní sestavě Sparty se poprvé v této sezoně objevil po zranění stoper Čelůstka. Naopak celý zápas zůstal na lavičce záložník Dočkal, který kvůli zdravotním problémům naposledy nastoupil 7. srpna.

Domácí prvně zahrozili už po 35 vteřinách od úvodního výkopu, Bruus však z úhlu minul. Sparta se k zakončení dostala až v 19. minutě, jenže Hancko po rohu hlavičkoval nad. Víc šancí už první poločas nic nenabídl.

Utkání hrané v bouřlivé atmosféře před 18 867 diváky přineslo minimum vážných příležitostí i po změně stran. Uhre ve vápně promáchl Mensahovu přihrávku, na druhé straně v 70. minutě střídající Karlsson vystřelil pouze do náruče připraveného gólmana Hermansena. O čtyři minuty později po rychlém přenesení hry postupoval vpřed Pešek, ale zamířil jen doprostřed branky.

Domácí v závěru viditelně ztráceli sílu, v 81. minutě Hancko po dalším rohovém kopu prudce hlavičkoval a Hermansen jeho pokus nadvakrát zkrotil. V nastavení si poradil i s Hložkovou střelou.

Bröndby, které v minulém ročníku získalo po 16 letech dánský titul a celkově jedenáctý v historii, v aktuální sezoně vyhrálo jediný z 11 soutěžních duelů. Sparta triumfovala venku v pohárech v jediném z posledních 11 zápasů a v posledních čtyřech tam nezvítězila.

Za dva týdny svěřenci trenéra Pavla Vrby vyzvou doma obhájce skotského titulu Rangers, kteří v souběžně hraném zápase v Glasgow podlehli čtvrtému celku uplynulé sezony francouzské ligy Lyonu 0:2.

Utkání 1. kola skupiny A fotbalové Evropské ligy:

Bröndby Kodaň - Sparta Praha 0:0

Rozhodčí: Stavrev - Kostadinov, Lika (všichni Mak.) - Raczkowski (video, Pol.). ŽK: Rosted, Pavlovič, Frederiksen (trenér) - Souček, Čelůstka. Diváci: 18.867.

Bröndby: Hermansen - Rosted (75. Börkeeiet), Maxsö, Tshiembe - Bruus, Frendrup, Radoševič, Ben Slimane (69. Cappis), Mensah (85. Gammelby) - Hedlund (75. Pavlovič), Uhre (69. Divkovič). Trenér: Frederiksen.

Sparta: Nita - Wiesner, Čelůstka, Hancko, Polidar (38. Vindheim) - Pešek, Souček, Sáček (90. Drchal), Pavelka, Haraslín (64. Karlsson) - Hložek. Trenér: Vrba.