Slavia přišla o dalšího stopera. Kačaraba utrpěl zlomeninu v obličeji a čeká ho pauza

Sport ČTK Sport, ČTK
16. 9. 2021 22:41
Slávistický fotbalista Taras Kačaraba utrpěl v úvodním utkání skupiny Evropské konferenční ligy s Unionem Berlín zlomeninu v obličeji. Podle trenéra Pražanů Jindřicha Trpišovského bude ukrajinský obránce mimo hru čtyři až šest týdnů a poté bude muset nosit ochrannou masku.
Zraněný obránce Slavie Taras Kačaraba opouští na nosítkách trávník v Edenu
Zraněný obránce Slavie Taras Kačaraba opouští na nosítkách trávník v Edenu | Foto: Milan Kammermayer

Kačaraba utrpěl zranění na začátku druhého poločasu. Trávník v Edenu opustil na nosítkách a v 53. minutě ho vystřídal Ladislav Takács. Ukrajinský reprezentant zůstává v nemocnici.

"Už při odnášení ze hřiště to bylo vizuálně vidět. Vyšetření to potvrdilo, že je to zlomenina v obličeji. První předpoklad je čtyři až šest týdnů mimo," posteskl si kouč Trpišovský.

"Pak pravděpodobně hra s maskou. Ještě bude absolvovat některá vyšetření. Potom hodně záleží na individuálním pocitu hráče, jak mu ta maska sedne. Pro stopera a útočníka je to komplikovanější než pro ostatní hráče v poli," doplnil trenér.

Pro Slavii to znamená další komplikace ve středu obrany. David Zima totiž přestoupil do Turína, David Hovorka a Ondřej Kúdela jsou zranění a Tomáš Holeš, jenž na stoperu rovněž zaskakoval, nemohl proti Unionu nastoupit kvůli disciplinárnímu trestu.

Pražané si na poslední chvíli stáhli Ladislava Takásce, jenž v dnešním střetnutí také přišel na hřiště místo Kačaraby.

Trpišovský byl rád, že slávisté po Kačarabově odstoupení zápas zvládli a Union porazili 3:1.

"Doufám, že Taras bude brzy zpátky. Jsem rád, že to kluci dotáhli i kvůli němu. Pro tým se obětoval," prohlásil kouč.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Benátky zažívají nápor turistů. Příští rok už bude vstup do centra za peníze

Do Benátek se před pondělním církevním svátkem Ferragosto vydalo téměř sto tisíc turistů. S fenoménem masového turismu se tak město na laguně potýká stejně jako před koronavirovou pandemií, poznamenala agentura APA.

Před svátkem, který je zároveň vrcholem období dovolených, v sobotu v Benátkách úřady napočítaly na 93 000 turistů. Bylo mezi nimi 75 000 cizinců, vyplývá z dat benátské koordinační a monitorovací centrály, která má k dispozici veškeré městské kamery.

Letošní léto je přitom poslední, kdy se mohou jednodenní turisté do historického centra dostat bez vstupného, které bude zavedeno v příštím roce. Turisté, kteří žijí mimo region Benátsko a nehodlají ve městě přespat, si pak budou vstup do historického města rezervovat na internetu. Lidé, kteří se objednají dlouho dopředu, mají dostat slevu.

Podle toho, který den se do Benátek vydají, budou platit za vstup do města tři až deset eur (73 až 244 korun). Rezervační systém má být otestován už v příštích týdnech.

Benátská radnice zatím nechystá stanovit denní limit počtu turistů, ale chce příliv návštěvníků regulovat. V některé dny bývá ve městě na laguně přes 100 000 turistů.

Svátek Ferragosto, který je v Itálii dnem pracovního volna, zavedl v roce 18 před naším letopočtem císař Augustus, a připomínal ukončení sklizně první srpnový den. V křesťanské éře byly oslavy posunuty na polovinu měsíce a spojeny se svátkem Nanebevzetí Panny Marie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy